Skiareál Lipno: Vše, co na zimu potřebujete vědět

Chystáte se na zimní dovolenou na Lipně? Nedávno jsme vám ukázali, kolik různých aktivit tu jde v zimní sezóně provozovat. A snad jsme vás přesvědčili, že na výběr je toho víc než dost. Dnes zkusíme zacílit hlavně na milovníky zasněžených svahů. Dozvíte se, kdy zahajuje zimní sezónu Skipark Lipno – jeden z nejoblíbenějších lyžařských areálů na Šumavě. Také vám představíme všechny novinky, která zde pro vás na letošní sezónu nachystali.

Lyžovačka pro malé i velké

Pokud využijete ubytování v některém z našich penzionů v Hůrce, dojedete na svah autem za necelou půlhodinku. Za ten klid, který na Vás v Hůrce čeká (na rozdíl od turisticky předimenzovaného Lipna), to určitě stojí.

V samotném skiareálu na vás čekají 3 čtyřsedačkové lanovky a celkem 15 sjezdovek s celkovou délkou svahů téměř 12 km. Zalyžují si začátečníci i zkušení lyžaři, na modrých, ale i pekelně černých sjezdovkách. Pojďme se už ale zaměřit na letošní novinky.

Bezpečnost až na prvním místě

Děti si ve Skiareálu Lipno přijdou na své. Asi nikdo z nás nechce odjíždět z dovolené s nějakým zdravotním problémem či dokonce úrazem. Už vůbec ne, pokud jde o naše děti.

Proto ve skiareálu letos přibily další ochranné prvky – matrace a oplůtky. Na bezpečnost budou mimo jiné dohlížet i místní lyžařští instruktoři a na lanové dráze Lipno Express nově najdete ochranné rámy pro děti.

Když klasika nestačí

Pokud jste milovníci adrenalinu, pak vás jistě přitáhne skikrosová dráha. Resp. hned dvě dráhy, protože od loňska jedna nová přibyla. Obě jsou navíc nově propojené speciálním tunelem, kterým se bude na lyžích projíždět.

Trasy budou mít různou obtížnost. Na jednu se bez obav vydáte i s dětmi, druhá bude pro náročnější a zkušenější jezdce.

Lišák Fox baví celou rodinu

Děti jsou často zdánlivě neunavitelné. Zkuste je udolat ještě větší porcí zábavy a aktivit s animačními programy přímo na svahu.

Jedná se o animační programy, které navážou na velmi úspěšnou letní verzi. Hlavním maskotem svahů bude opět lišák Fox. Programy nemají jen pobavit, ale snaží se dětem nenásilnou a hravou formou vštípit správné návyky, např. ohledně  bezpečného pohybu na svazích. Jde tedy spíše o zábavně-edukační aktivity, což jistě všichni rodiče ocení.

Nevyhazujte peníze oknem – pořiďte si Lipno.card

Zalyžujte se za výhodnější ceny. Pokud máte v plánu vyrážet na svahy pravidelně, rozhodně byste se o tuto „kouzelnou kartičku“ měli začít zajímat.

Pokud si ji koupíte (např. v infocentru Lipno), vyjde vás bez koruny na 150 Kč. U mnohých poskytovatelů ubytování ale tuto kartu získáte zdarma jako „pozornost podniku“. Takže se svého ubytovatele nezapomeňte zeptat. Znáte to – líná huba, hotové neštěstí.

A jaké jsou výhody?

 • trvalá 20% sleva na skipasy (platí od dvou dnů více)
 • Stezkabus ke Stezce v korunách stromů zdarma
 • pro tří a vícedenní skipasy večerní lyžování se slevou 50 %
 • 3+1 skipas zdarma na večerní lyžování po celou sezónu
 • rodinná sleva až 2000 Kč na pěti a vícedenní skipasy
 • dárek k rodinnému vstupu

Auto nechte doma, ušetříte peníze i nervy

Pokud můžete, rozhodně využijte alternativních možností, jak se do skiareálu dostat. Z Českých Budějovic jezdí nově pravidelný skibus.

Pokud vám ještě nebylo 18 let, studujete nebo jste naopak už v důchodu, sveze vás za krásných 17 Kč. Navíc po předložení jízdenky dostanete 30% slevu na skipas. Tohle by byla prostě hloupost nevyužít.

Jet můžete ale i vlakem.

Speciální spoje ČD Yetti budou vyjíždět z Budějovic a z Tábora. I zde platí sleva 30 % na skipas po předložení jízdenky. Navíc vás na nádraží vyzvedne skibus lišáka Foxe, který vás zaveze téměř kamkoliv na trase Lipno – Frymburk – Vyšší Brod. A pozor – je úplně zdarma.

Na guláš s výhledem na přehradu

Když vycvaknete na správném místě, napojíte se a napijete s výhledem.To ví přece každý, bez jídla to nejde. A už vůbec ne na svahu, kde je výdej energie obrovský.

I na to tady mysleli. Nejen, že najdete oblíbenou restauraci U Yettiho nově zrekonstruovanou, ale byla dokonce postavena zcela nová restaurace. A to přímo nad sjezdovkami s krásným výhledem na svahy a na lipenskou přehradu. Kapacitu má úctyhodných 250 osob. Najdete zde samozřejmě vkusné a moderní zázemí a obrovskou venkovní terasu. Takže pro obědovou pauzu místo jako stvořené.

Telegraf na závěr

Z ostatních novinek či zavedených a osvědčených věcí už jen telegraficky:

 • parkování přímo u nástupní stanice lanovky zdarma
 • večerní lyžování
 • večerní bobování
 • inovovaný snowpark
 • slalomová trať, kde si můžete změřit rychlost a porovnat se s nejlepšími
 • půjčovna vybavení, lyžařská škola, skiservis

Otvíračka s lišákem

A kdy že se toto zimní soukolí oficiálně roztočí? Sezóna 2018/2019 bude na Lipně slavnostně zahájena 15. prosince.

Program bude bohatý a zaměřený ve velké míře na děti. Ani tentokrát nebude chybět lišák Fox, který s dětmi bude téměř po celý den v rámci různých aktivit.

Všem návštěvníkům představí skipark svou horskou techniku, bude předvedena ukázka výuky lyžařské školy nebo si budete moct zajet slalom v závodě se zajímavými cenami.

Takže pokud budete na Lipně už v půlce prosince, tuto zahajovací akci určitě s dětmi nepropásněte.

Přejeme kopce sněhu a krásné lyžování.
Vaše Ubytování na jedničku.