5 důvodů, proč si dopřát velikonoční dovolenou na Lipně

Přemýšlíte, kde si užít prodloužený víkend nebo vlastně pořádnou jarní dovolenou? No tak prostě přijeďte na Lipno. Prozradíme vám, proč se vám u nás bude líbit a na co všechno se tady můžete těšit. 

Období, kdy máte dovču skoro bez čerpání dovolené

Velikonoce jsou často považovány za ideální příležitost pro krátkou dovolenou, protože si můžete užít dva svátky. A když k tomu přidáte ještě nějakou dovolenou a uvolníte se z práce, můžete to být paráda. Děti taky jistě ocení, když si dají delší oraz od školy. 

Máme pro vás jedno malé tajemství. Ideální prodloužený velikonoční víkend nebo velikonoční dovolenou prožijete u nás na Lipensku. A víte proč? Čtěte dále. 

1. Jarní lyžování během velikonoční dovolené? Může být

Opakujeme dokola, že počasí je tady na Šumavě poměrně nevyzpytatelné. A vzhledem k tomu, že Velikonoce jsou každý rok trochu jinak, se sněhem to není nikdy stoprocentně jisté. Ale když to vyjde, tak to bývá pohoda. 

Některá lyžařská střediska totiž stále nabízejí skvělé sněhové podmínky na jaře. Slunečné dny, dostatek sněhu a dlouhé večery mohou vytvářet ideální prostředí pro lyžování. Prostě si můžete dopřát hromadu sněhu, i když teploty jsou nadprůměrné. 

Vše o lyžování v okolí se dozvíte tady>>

2. Místo, kde tradice ještě nevymřely

Ubytování na jedničku se nachází v malebné vesničce Hůrka. Tady a po okolí se tradice ještě drží. Takže pokud si k nim chcete přičuchnout a užít si třeba tradiční pomlázku, velikonoční trhy v Horní Plané a další aktivity, je to ideální místo pro vás. V Lipně nad Vltavou se každoročně koná bohatý velikonoční program pro dospěláky i pro děti. Takže i když se vám zrovna nebude chtít na lyže nebo na procházku, zábavu si vždycky najdete. Kulturních akcí je tu během velikonočního období požehnaně. 

3. Velikonoční dovolená vybízí k jarním aktivitám

Pro ty, kteří preferují aktivní odpočinek, jsou k dispozici různé rekreační aktivity, jako jsou horská turistika, cyklistika nebo procházky v přírodě. I když je na sjezdovkách v dubnu nebo v březnu sníh, kolem se dají pěkně nachodit příjemné kilometry. Ono se jenom tak procházet jarní Šumavou má něco do sebe. 

Brouzdat se kolem Hůrky? Nebo navštívit rybník Olšina? Jak je libo. Dali jsme pro vás dohromady všechny možné tipy na výlety. 

Výhled z Luče na Lipno

4. Wellness pohoda kousek od Ubytování na jedničku

Rádi byste po lyžování prohřáli prokřehlé kosti? Pokud vám sprcha, ani vana v našem ubytování nestačí, tak se vyrazte odmočit třeba do Frymburku. Máte to z našeho ubytování  v Hůrce krásných 15 minut autem a užijete si tady ranec zábavy s celou rodinou:

  • vířivka, perličková lůžka, vodní vřídlo a chrliče, hydromasážní trysky
  • pára – teplota mezi 40-60 °C, vlhkost vzduchu 45-60 %, můžete inhalovat bylinky a esenciální oleje, pobytem v páře si zlepšujete prokrvení pokožky a imunitní systém
  • dětský bazén s dětskou skluzavkou
  • plavecké dráhy – 2 plavecké dráhy pro aktivní plavce, délka dráhy je 25 m
  • tobogán – dlouhý 50 m, oblíbí si ho nejen děti, ale i dospělí
  • divoká řeka – silný proud, při kterém si naši návštěvníci užijí plno legrace a zábavy

5. Výběr ubytování podle vašeho gusta

To nejlepší nakonec? Jasně! Ubytování na jedničku je tu pro vás ve vší parádě. Máme pro vás rovnou 3 druhy ubytování. Složit hlavu můžete v několika krásných apartmánech, pokojích i chatkách. 

A když se vám nechce kuchtit, v penzionu Daniela máte k dispozici polopenzi. Nebo si prostě skočíte do Rybí restaurace v Hůrce. Zkrátka pro každého něco. 

Prozkoumejte všechny možnosti ubytování>>