Kde se na Lipně nejlépe ubytovat s dětmi?

Pořádná rodinná dovolená se koná obvykle jenom jednou za rok. Pokud si ji chcete všichni užít, tak byste měli najít takové místo, které vyhovuje všem. Zjistěte, kde je na Lipně nejparádnější ubytování pro rodiče i děti. 

Obsah článku

Tisíc možností a jen ta jedna pravá?
Proč ubytování na Lipně s dětmi tak řešit?
Co by ubytování na Lipně mělo pro děti ideálně obsahovat?
Nadstandard, který na Lipně mnoho ubytek nemá

Tisíc možností a jen ta jedna pravá?

Lipno je pro rodinnou dovolenou parádním místem. Najdete tady tolik aktivit, že je snada ani za deset let nestihnete. Ale o tom jsme vám psali už tady. Stejně důležité je taky na Lipně vybrat takové ubytování, kde vás to bude s dětmi bavit. 

Jenže to není zase taková brnkačka. I když v okolí najdete stovky možností ubytování, ne každá je pro rodinku bezvadně uzpůsobená. Tady není plot, tamhle si na zahradě děti nepohrají… Když hledáte na lipně ubytování s dětmi, chce to trochu průzkumu. Jedině pak si to naplno užijete. 

Proč ubytování na Lipně s dětmi tak řešit?

No protože jde taky o vaše štěstí. Nic proti dětem, ale jistě si taky potřebujete odpočinout. A když nemají dost zábavy, jdou po vás (v dobrém slova smyslu). Takže když v ubytování nic pro děti není, je to prostě otrava. 

Na druhou stranu, stačí pískoviště, prolézačka, nějaké hry a je pohoda. A když v rámci ubytování na Lipně pro děti najdete i bazén, je to naprostá bomba. Všichni si užijete hromadu zábavy a vy máte možnost si ještě odpočinout. 

Pokud je další zábava a aktivity taky po okolí, máte vyhráno. 

Co by ubytování na Lipně mělo pro děti ideálně obsahovat?

Každý návštěvník Lipenska má trochu jiné preference. Ale pokud se chcete ubytovat s malými dětmi, tohle byste neměli vynechat:

Ubytování s dětmi na Lipně a základní prvky pro vyřádění

Už to taky úplně vidíte? Po dlouhé cestě do místa ubytování na Lipně jsou děcka k neudržení. Moc dlouho seděla a potřebují se vyřádit. Takže kdykoliv v průběhu dovolené je super, když je součástí oplocená zahrada. Nemusíte pořád dělat hlídače a mít strach, že spadnou do Lipna nebo uplavou do Vyššího Brodu. Prostě se vám neztratí. 

Co je ještě hodně důležité, je nějaká prolézačka a písek. Tahle kombinace je nesmrtelná a uspokojí dítka skoro všeho věku (je jasné, že pro puberťáky už to úplně není). A když se sejde dobrá parta, máte pak absolutně po starostech. Zkrátka ubytování s dětmi, které na Lipně chcete. 

V létě kousek k Lipnu, v zimě zase na svahy

Poloha ubytování na Lipně je pro vás a vaše děti taky dost zásadní. V létě se chcete blízko vykoupat, v zimě si zase zalyžovat. No a pokud jste od těchto zdrojů zábavy kilometry a kilometry daleko, je to celkem pruda. Řešit dojezdy, přejezdy, odjezdy… 

Ideální je, pokud jsou tyhle možnosti od ubytování u Lipna kousek. Pak vás to s dětmi neomrzí a nebudete pořád sedět jenom v apartmánu

Nadstandard, který na Lipně mnoho ubytek nemá

Tak jsme si popsali základ toho, co byste měli nebo mohli od některých ubytování na Lipně očekávat. Pak jsou tady ale věci, které nejsou tak běžné a které ale rozhodně oceníte. Třeba:

Parádní bazén hnedka vedle 

Jaké by to bylo, kdybyste vylezli z apartmánu nebo chatky a mohli skočit rovnou do bazénu? No bezvadný! I tahle možnost tady u některých ubytování na Lipně je. Tohle ocení nejen děti, ale taky vy. Není nutné se přibližovat k přehradě Lipno, ale můžete skočit rovnou do vody. A mít tak všechno po ruce a nemuset tahat bágly s sebou  k vodě.

Lanový park na zahradě? Proč ne

Když hledáte ubytování s dětmi na Lipně, často vás může překvapit, co všechno objevíte. Například takové penziony, které se úplně vymykají. Když třeba na zahradě najdete opičí dráhu nebo malý lanový park, je to zázrak. A další nástroj k utahání a zabavení dětí. 

Opičí dráha

Limonáda a hromada dalších dobrot

Pokud se s dětmi ubytujete v apartmánech bez restaurace, což je zvykem, jistě budete pátrat po tom, jak dětem udělat radost. Nějaká ta dobrota se vždycky šikne. Například v Ubytování na jedničku máme vychytanou pergolu, pod kterou se skládá řada sladkých pokladů pro děti a dalších i pro dospělé…

Všechno tohle dohromady? V Ubytování na jedničku

Možná si teď říkáte, že takové ubytování pro vás a vaše děti na Lipně snad nemůžete sehnat. Ale ono jo. Důkazem je Ubytování na jedničku. 

Prohlédněte si všechny možnosti ubytování>>