Špičkové ski areály v Čechách i za hranicemi v dojezdu

Kopcovitá Šumava, jejíž svahy klesají k Lipnu, vám nachystala hromadu zábavy na krásných sjezdovkách. Poblíž penzionů najdete dva české ski areály, do německých a rakouských ski areálů dorazíte do půl hodiny a užijete si prvotřídní lyžování u sousedů. Naše ubytování je tak dobrým výchozím místem pro vaši zimní dovolenou, na které okusíte všechny rozmanité možnosti zimního Lipenska.

Hochficht, největší rakouský ski areál mimo Alpy, dojezd 35 min.

Skiareál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy nedaleko lipenského jezera. Hochficht je největším rakouským skiareálem mimo Alpy a nabízí široké možnosti lyžování pro vyznavače zimních sportů a všech výkonnostních kategorií. Každý si tu může vybrat – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

Přečtěte si na blogu článek o nové lanovce a dalších výhodách lyžování na Hochfichtu, nebo si objednejte zvýhodněný lyžařský balíček.

Web ski areálu Hochficht

Lipno-Kramolín, 11,8 km  sjezdovek a měřený slalom , dojezd 20 min.

Lyžařské středisko Skiareál Lipno leží poblíž obce Lipno nad Vltavou. V areálu najdete 3 nové čtyřsedačkové lanovky, více než 11 km sjezdových tratí (až 60 m širokých) s nejvýkonnějším zasněžovacím systémem v ČR i snowpark rozdělený dle náročnosti od začátečníků po vyspělé lyžaře. Především pro děti je připraveno výukové hřiště Foxpark s dětskými přepravními koberci a možností večerního bobování.

Web ski areálu Lipno-Kramolín

Skiareál Lipno-Kramolín je pár minut od našich apartmánů a penzionů.

Ski Park Frymburk, rodinné lyžování na Lipně, dojezd 15 min.

Rodinné lyžování na Lipně, zimní radovánky, komorné prostředí bez davů lidí. Ski Park Frymburk s jedinečným výhledem na přehradu je zasněžován děly, které zaručují provoz i za ztížených podmínek. Čeká vás výuka lyžování v dětském parku Médi Kubíka se snowtubingem, dvěma kouzelnými koberci, kolotočem a další atrakce.

Lyžařařská škola Petra Urbana 725 118 711

Web Ski Parku Frymburk

Nasedněte u nás do auta a než se nadějete, lyžujete ve Frymburku.

Sternstein, přátelský ski areál v Rakousku, dojezd 45 min.

Ski areál Sternstein najdete u krásného lázeňského městečka Bad Leonfelden, za hraničním přechodem Studánky u Vyššího Brodu. Přátelské a útulné prostředí si naši hosté oblíbili pro nepřeplněné sjezdovky, dětský park Elefuntasia a lyžařskou školu s česky mluvicími instruktory. I v restauraci pod sjezdovkami se domluvíte česky.

Web ski areálu Sternstein

Sternstein - jeden z nejlepších rodinných skiareálů u Lipna. Domácký, bez front.

Mitterdorf, sjezdovky s překrásnými výhledy, dojezd 45 min.

Lyžování v Mitterdorfu vás uchvátí pěknými výhledy, širokými, bezpečnými, rychlými i pomalými sjezdovkami. Oceníte také lyžování bez front celou zimu, dětský Ski Cirkus se zázemím, 4 lyžařské školy (s česky mluvícími instruktory), novou snowtubingovou dráhu, 3 modré široké a přehledné sjezdovky a boulovitou trať na vrcholu hory Almberg.

Web ski areálu Mitterdorf

Užijte si lyžování na pohodu v malém skiareálu, který leží kousek od Horní Plané.
Potřebujete lyžařskou školu pro své děti? Podívejte se k nám na blog na článek o lyžařských školách na Lipně a v okolí .