Jaké jsou nejlepší aktivity v zimě na Lipně?

Leden bývá takový zvláštní. Je po Vánocích, po Silvestru a zdálo by se, že už není co dělat. Jarní prázdniny v nedohlednu. Co si takhle ale právě v lednu užít na Lipně ty nejlepší aktivity? Zjistěte, proč a co na Lipně dělat právě v tomhle období. 

V lednu, z domova se nehnu? To by byla škoda…

Jste po Vánočních svátcích uondaní a nic moc se vám nechce? A co takhle, kdybyste leden využili k parádní zimní dovolené nebo k prodlouženému víkendu? Leden je totiž měsíc, kde se dá sehnat super ubytování a na sjezdovkách není tak plno. Protože po Vánocích jsou lidé často finančně vyčerpaní a vlastně se jim ani nechce. Co to takhle využít? Aktivit, které můžete na Lipně dělat, je celá hromada. A my vám zde dáme seznam se všemi nejzajímavějšími. 

TOP zimní aktivita na Lipně. Lyžování a snowboarding

Nejen Lipno-Kramolín, které nabízí sjezdovky pro lyžaře a snowboardisty. V lednu můžete využít zimní sporty na sjezdovkách ve všech dalších skiareálech v okolí. Užijete si poměrně dost prostoru a to se hodí, pokud se nechcete mačkat. 

Běžecké lyžování. Prázdné stopy jenom pro vás

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou k dispozici upravené tratě kolem Lipenského jezera. Nabízí krásné výhledy na zasněženou krajinu. A klidně můžete vyrazit i mimo stopu, je do dobrodružství. Tady víc o běžkování na Lipensku

Bruslení na Lipenském jezeře. Nekonečně dlouhé zážitky

Pokud je led na Lipenském jezeře dostatečně silný, můžete si vychutnat bruslení na zamrzlém povrchu jezera. Tahle zimní aktivita má na Lipně své kouzlo, protože jde o nejdelší bruslařskou dráhu zapsanou v Guinessově knize rekordů. 

A co si takhle prostě jenom zablbnout?

Pro rodiny a ty, kteří si chtějí užít jedinečnou zimní aktivitu na Lipně, může být stavění sněhuláků a iglů. Je tady tolik sněhu, že můžete blbnout do nekonečna a třeba se ani nehnout od našeho ubytování. Poblíž si navíc můžete parádně zasáňkovat, zabobovat nebo třeba “zahrncovat”. 

Aktivita na Lipně, která vás zahřeje

Pokud preferujete vodní zábavu, můžete navštívit Aquaworld Lipno, což je vodní park s bazény, tobogány a dalšími vodními atrakcemi. Aquapark najdete také v blízkém Frymburku. Ono zahřátí těla potěší. 

Nečekaná aktivita na Lipně? Turistika a procházky

I v zimě můžete podnikat krásné procházky kolem Lipenského jezera nebo v okolních lesích. Přírodní krása regionu je působivá i v zimě. Můžete se třeba prodit po okolí nebo použít sněžnice. Tady jsme o výletech na sněžnicích psali víc

Nejlepší večerní aktivita na Lipně? Večerní akce a restaurace

Zkontrolujte místní kalendář akcí na večerní aktivity, koncerty nebo kulturní události. Navštivte také místní restaurace a hospody, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni. Tahle aktivita vás po náročném dni nabije.