7 důvodů, proč se vydat na dovolenou na Lipně

V naší krásné zemi najdete stovky míst, kam se vydat na prodloužený víkend nebo prázdniny. Každé má svoje kouzlo. V čem je Lipensko výjimečné? Přečtěte si článek, proč se vydat na dovolenou na Lipno. 

Obsah článku

Zemský ráj, to napohled. Také u Jihočeského moře
1. Dovolená na Lipně po celý rok
2. Sportovní vyžití od A do Z
3. Výběr ubytování, se kterým si dovolenou na Lipně užijete
4. Dovolená na Lipně s pravým relaxem…
5. Na tichém místě i v centru všeho dění
6. Příroda, které se jenom tak nevidí
7. Dovolená na Lipně. Důvod, proč se vrátit

Zemský ráj, to napohled. Také u Jihočeského moře

I když je Česká republika malinký státeček, máme tady tolik krás, které nám můžou jiné státy závidět. Rozmanitost našeho území je prima, protože když jde o dovolené, je z čeho vybírat. Možná se právě rozhodujete, kam pojedete letos, příští rok nebo za pár let. Máme pro vás 7 důvodů, proč si nejméně jednou užít dovolenou na Lipně. 

1. Dovolená na Lipně po celý rok

Některá místa jsou ryze letní, některá zase zimní. Když chcete zažít parádní lyžovačku, vyberete si nějaký skiareál. Pokud se chcete v létě koupat, pojedete třeba na Macháč. Jenže tenhle náš kousek Šumavy je unikátní v tom, že si dovolenou na Lipně užijete klidně celý rok. 

Všechno je tady na jednom místě. Parádní koupání v přehradě, lyžařské areály za bukem. Jaro a podzim jako stvořené pro dovolenou na Lipně na kolech nebo na pěší túry. Když si vyberete šikovné ubytování, máte všechno na dosah. Jak se tady říká: Ať je léto, nebo zima, na Lipně je vždycky prima. 

2. Sportovní vyžití od A do Z

Dovolená na Lipně… To vlastně znamená, že máte dovoleno cokoliv. A co se týče sportu, tak skutečně cokoliv. Bavíme se hlavně o pohodovém vyžití, které si na dovolené na Lipně chcete dopřát. Projížďky na kole, parádní cyklotrasy, výlety, plavání, projížďky na motorovém člunu, windsurfing… A v zimě běžkování, sáňkování, lyžování, bruslení na zamrzlém Lipně. 

A to jenom kloužeme po povrchu. Těch aktivit během dovolené na Lipně můžete mít násobně víc. A vybere si každý. Sportovní vyžití je jedním z hlavních důvodů, proč jsou dovolené na Lipně tak oblíbené. 

3. Výběr ubytování, se kterým si dovolenou na Lipně užijete

Chcete během dovolené na Lipně nějaké dostupné ubytování? Chcete mít možnost vybrat si mezi pokoji, apartmány nebo chatkami? Také v tomhle je dovolená na Lipně výjimečná. Lokalita je tak oblíbená, že tu najdete spoustu možností ubytování. Můžete si tak vybrat přesně takovou dovolenou, kterou si na Lipně přejete. 

TIP: Jestli si přejete zažít tu nejlepší dovolenou na Lipně, vybírejte včas. Protože nejlepší ubytování bývají dlouho dopředu obsazená

4. Dovolená na Lipně s pravým relaxem… 

Víte, proč se Lipnu říká “Jihočeské moře”? Protože se tady během své dovolené budete cítit jako v zahraničí. Najdete tady krásné pláže i tiché zátočiny, kam se můžete schovat. Můžete si užít parádní ruch na pláži Windy Point s koktejlem, nebo si jenom tak brousit vlnami, kam se vám zamane. 

Lipno je tak rozsáhlé, že skutečně připomíná moře. Půjčte si motorový člun a zkuste si ho přeplout. Sami uvidíte… 

Letní pohodička

5. Na tichém místě i v centru všeho dění

Dáváte přednost dovolené v absolutním klidu? Nebo jste raději tam, kde se něco pořád děje? Během dovolené na Lipně to není žádný problém. Možností ubytování je tolik, že se vždycky trefíte do černého

Například v Lipně nad Vltavou si užijete spoustu zábavy, pokud vám nevadí celodenní ruch. Nebo si můžete najít klidné místo, odkud ale všechna zábava pohodlně dostupná. Mezi takové lokality patří třeba Hůrka

Na Lipně si zkrátka uděláte svou dovolenou snů. 

6. Příroda, které se jenom tak nevidí

Lipno není perlička, ale velká perla, která je krásně usazené pod nejvyššími vrcholy Šumavy. Pokud si chcete jenom tak pohodlně bloumat, objevujete stezky a trasy kolem Lipna. Pokud milujete aktivní dovolenou, vyrazte třeba do hor. 

Zajímavostí Lipenska je také blízký vojenský újezd Boletice. Ten byl sice dlouhodobě nepřístupný, ale postupně povoluje vstup například během víkendů a svátků. Dostanete se tak do přírody, kterou člověk ještě nestačil zničit. Například naučná stezka kolem rybníka Olšiny stojí za to. 

7. Dovolená na Lipně. Důvod, proč se vrátit

Jakmile si jednou dopřejete dovolenou na Lipně dopřejete, budete se chtít vrátit. Příští rok, za dva roky, za pět… Je tady totiž tolik krás, které se najednou nedají stihnout. A vlastně ani za několik dovolených. 

Ať už přijedete kdykoliv, velmi rádi vás na Lipně uvidíme.