Rodinné apartmány, bungalovy, samostatné pokoje i chatky – vychutnejte si Lipno naplno

Odpočiňte si na Šumavě v prostorných apartmánech s LED TV, wifi, koupelnou a plně vybavenou kuchyní včetně nádobí, varné desky, mikrovlnky a velké lednice s mrazákem. Stejný komfort najdete také v našich chatkách i samostatných pokojích s vlastním sociálním zařízením v rodinném penzionu. Vždy myslíme i na děti, které si vyhrají v dětském koutku nebo venku na dětském hřišti s houpačkami a trampolínou. Užijte si ubytování kousíček od vod Lipna a celou Šumavu jako na dlani.

Apartmány Nad rybníky

Užijte si všechny zážitky, které vám Šumava a Lipno nabízejí, na jednom místě. V perfektně vybavených apartmánech Nad Rybníky u Horní Plané se budete cítit jako doma. S dětmi si nachytáte pstruhy přímo v sousedství a na zahradě si je můžete hned i ugrilovat. Na koupání k Lipnu dokráčíte za pár minut, bazén se slanou vodou máte přímo na zahradě.

Penzion Eder

Penzion Eder stojí 250 metrů od vody – když se ráno proberete, ovane vás vůně vody a šumavská příroda vás nabije energií. Přivítáme vás v prostředí prosyceném rodinnou atmosférou: Vkusně zařízené pokoje, chatky, bungalovy, obrovská zahrada s dětským hřištěm, bazénem a samoobslužnou restaurací.

Penzion Daniela

Rodinný penzion Daniela si zamilujete - domácí kuchyně, velký dětský koutek, knihovna a mini farma v sousedství.

Zažijte odpočinek v rodinném penzionu u Lipna, kde vás obklopí příroda ze všech stran. Ubytujeme vás daleko od stereotypu a stresu města – penzion sousedí se zvířecí farmou, k Lipnu dojdete za pár chvil, celé okolí je protkáno turistickými a cyklistickými trasami, které vás povodí po celé Šumavě.

Hůrka – vesnička v Pošumaví s výhodnou polohou u Lipna

Hůrka leží zasazená v kopcovité krajině na břehu Lipna na jižním úpatí Koňského a Kravího vrchu ve výšce 740 metrů nad mořem, 4 km jihovýchodně od města Horní Planá.

Přívětivě mírně zvlněný terén Pošumaví vybízí k letním a zimním aktivitám všeho druhu.  Lipno je v Hůrce nejširší a díky dvěma ostrovům také nejkrásnější. Když je v Lipně méně vody, můžete se k tomu malému bezpečně dobrodit po staré zatopené železnici.

Vesnicí protéká potok Ostřice, který severně od Hůrky vytváří zajímavé přírodní scenérie. Svou křišťálovou vodou napájí Pstruhařství, které sousedí s apartmány Nad rybníky. Ať se vydáte jenom tak houbařit, projít se pěšky po turistických trasách, nebo si okolí v zimě projedete na běžkách, okolní krajinu si oblíbíte.

Výhodná poloha Hůrky u Lipna přitahuje také rybáře a všechny lidi, kteří milují vodu, plavbu na člunech a katamaránech, bruslení na magistrále a řadu dostupných ski areálů, jakými jsou například vyhlášený Hochficht a Lipno-Kramolín.

Obec Hůrka je rozdělená na Novou a Starou. V Nové najdete apartmány Nad rybníky, Rybí restauraci, Penzionsamoobslužné restauraci Eder. Ve Staré, blízko vlakové stanice Černá v Pošumaví, penzion Daniela s minifarmou.

Od Českého Krumlova k nám dojedete po 25 km autem, ale do Hůrky se pohodlně dostanete i autobusem a vlakem.

Půjčovna motorových člunů Lipno.

Video čluny
PlayPlay

Zažijte lipenskou přehradu jinak a „ochutnejte“ její hladinu z motorového člunu. Sleva 20% pro naše ubytované.

Zažijte lipenskou přehradu jinak a „ochutnejte“ její hladinu z motorového člunu. Zjistíte, že proplouvat vlnkami s rodinou, nebo se jenom tak zastavit, kochat se a třeba nahodit prut má něco do sebe.

Navíc naši ubytovaní hosté mají slevu 20%.

Zažijte lipenskou přehradu jinak a „ochutnejte“ její hladinu z motorového člunu. Zjistíte, že proplouvat vlnkami s rodinou, nebo se jenom tak zastavit, kochat se a třeba nahodit prut má něco do sebe.

Navíc naši ubytovaní hosté mají slevu 20%.

PlayPlay