Relax na Lipně. Jak si u jihočeského moře nejlépe oddechnout?

Prodloužený víkend nebo dovolená na Lipně, to je pro každého nějakou formou odpočinek. Ať už chce jenom relaxovat na lehátku, nebo se aktivně hýbat. Každý to má prostě jinak. Jedno je ale společné. Na Lipně se dá relax praktikovat jakýmkoliv způsobem. Zjistěte, co všechno vám může jihočeské moře nabídnout. 

Obsah článku

Prostě jenom tak být…
Ubytování na Lipně, kde je relax samozřejmostí
Procházky kolem Lipna a ještě dál
Křížem krážem na kole po parádních trasách
Relax na Lipně mnohdy znamená zabavit děti
Bez vaření je to teprve ta pravá pohoda
Přijeďte si k nám užít relax na Lipně

Prostě jenom tak být…

Relax začíná tím, že vypadnete. Z práce, z města, z domova, od starostí každodenního života. No a když chcete vypadnout, ideální je vybrat si místo, kde to má smysl. A podle nás je Lipno pro relax jako stvořené. A ani nejde o to, že musíte plánovat všelijaké relaxační procedury nebo do puntíku tvořit itinerář celodenního výletu. 

Relax na Lipně je krásný v tom, že ta stačí jenom být. Už když vklouznete do krajiny obklopené horami, dýchne na vás blahodárný proud energie. Lehce ji nasajete a užíváte si ji. Příroda je prostě mocná. Tenhle přírodní relax ještě můžete znásobit tím, že si vyberete bezvadné místo pro svůj pobyt

Ubytování na Lipně, kde je relax samozřejmostí

Penziony na Lipně provozujeme už nějaký ten pátek. Za tu dobu jsme vyzkoumali, co je k opravdovému relaxu skutečně potřeba. Je to parádní zázemí, které svým hostům nabízíme a stále ho vylepšujeme. 

Posuďte sami. Apartmány nad rybníky a Penzion Eder jsou vybavené obrovskou oplocenou zahradou, na které najdete všechno potřebné:

  • dětské hřiště pro malé nezbedníky
  • bazén se slanou vodou
  • pergola s kompletní výbavou
  • gril a zásoby jídla a pitiva
  • ohniště

A samozřejmě kvalitně vybavené apartmány a pokoje. Pokud máte takovéhle zázemí, relax na Lipně může začít právě tady. Když si chcete jenom odpočinout, v pohodě si vystačíte přímo v místech našich penzionů. 

Ale i blízké okolí nabízí další možnosti relaxu, ze kterých si vyberete. 

Procházky kolem Lipna a ještě dál

Relax na Lipně může spočívat také v tom, že se budete jenom lehce procházet, nebo klidně dělat dlouhé výlety. Možností tady máte nespočet. Když projdete branami našich penzionů, rázem jste v krásné přírodě. Nemusíte nikam popojíždět, ale stačí jednoduše jít a nic neřešit. Třeba do lesa na houby

Nebo popojedete kousek autem a projdete se na Plešné jezero, Knížecí horu nebo jiný parádní kopec. Zkrátka, výlety tu nikdy nevyčerpáte. 

A jestli můžeme doporučit, tak naučné stezky v okolí stojí za to, třeba ta kolem Olšiny

Tady najdete 13 tipů na nejlepší naučné stezky na Lipně>>

Křížem krážem na kole po parádních trasách

Kolo a Lipno k sobě neodmyslitelně patří. A k tomu i relax. Protože po okolí najdete řadu pohodových cyklotras, které můžete jet na půl plynu nebo i bez šlápnutí. Přímo kolem přehrady je to totiž skoro rovina. No a když popojedete vlakem a povalíte podél Vltavy a Lipna, skutečně skoro nešlápnete. 

Samozřejmě se tady najdou i trasy pro náročnější. Protože pro někoho je relax se do toho pořádně opřít, vypotit se a dát si v cíli třeba orosenou odměnu s obědem v Rybí restauraci. Vyberte si sami svou trasu. 

Prozkoumejte 30+ vymazlených tipů na cyklovýlety>>

Relax na Lipně mnohdy znamená zabavit děti

Jak už jsme psali výše, na našich zahradách je všechno pro děti. Prolézačky, klouzačky, pískoviště, opičí dráha i bazén. Pro váš relax je totiž zcela zásadní zábava děti. Protože když si hrají, tak nezlobí. 

U nás se vydovádějí. Ale pokud jsou hyperaktivní, můžete je unavit i jinde. Na kole, procházce, nebo v některých místech určených přímo pro ně. Paintball, lanový park a další atrakce jsou v blízkém okolí. 

Děti si zablbnou

Objevte všechny možnosti, jak zabavit děti>>

Bez vaření je to teprve ta pravá pohoda

Naše apartmány jsou plně vybavené i s kuchyní. Ale upřímně, komu by se chtělo během dovolené klohnit večeře a obědy? Na to se klidně můžete vykašlat. Poblíž máme vyhlášenou Rybí restauraci. Tam si dáte do nosu. 

Ale třeba i pod pergolou Apartmánů nad rybníky se skrývají poklady. Utopenci, hermelíny, maso na grilování… Vše vám tady můžeme nachystat pro vaši pohodu, kterou korunujete točeným pivem. Jééé… 

Přijeďte si k nám užít relax na Lipně

Relax na Lipně na vás čeká. Jenom si rezervovat termín v některém z našich penzionů. Těšíme se na vás!