Čerstvé ryby, šumavské tradiční recepty i klasické pokrmy

Šumava, to je podmanivá krajina, okouzlující Lipno a taky spousta zvyků. Tradice s vámi sdílíme prostřednictvím šumavských receptů, které pro vás připravujeme z čerstvých surovin od místních farmářů. Ve stylových restauracích si tak pošmáknete na rybách chycených přímo v blízkém pstruhařství Hůrka, na místních specialitách i na klasických pokrmech. Máme tak v jídelním lístku něco dobrého pro každého strávníka.

Proč si pochutnat v některé z našich restaurací?

Čerstvé ryby z Pstruhařství Hůrka čerstvé ryby z Pstruhařství Hůrka
Tradiční šumavské recepty tradiční šumavské recepty
Suroviny od místních farmářů suroviny od místních farmářů
Připravíme vám váš úlovek připravíme vám váš úlovek
Posezení v rodinné atmosféře posezení v rodinné atmosféře
Možnost polo i plné penze možnost polo i plné penze

Rybí restaurace Hůrka

Rybí restaurace Hůrka, čerstvé ryby ve stylové restauraci poblíž Horní Plané.

Přijďte k nám za labužnickým zážitkem. Pohostíme vás specialitami z ryb, které ještě před chvilkou plavaly v rybnících Pstruhařství Hůrka.

Eder občerstvení

Eder restaurant s venkovním dětským hřištěm a šikovnými kuchaři.

Pokochejte se při jídle parádním výhledem na Lipno. Užijte si všechny výhody naší samoobslužné restaurace, kde si dopřejte jídlo a pití za lidové ceny.

Restaurace Daniela

Domácí atmosféra restaurace Daniela je výhradně pro ubytované hosty.

Ochutnejte tradiční šumavské recepty v rodinné restauraci, která vaří ze surovin místních farmářů. Každý den
je tak jídlo překvapením.

Chcete si také pochutnat?

Naši hosté o našich restauracích řekli.

Mnoho chutí Šumavy pro milovníky ryb a tradičních jídel

Co návštěvník některého z našich penzionů, to jinak mlsný jazýček. Proto u nás v Hůrce, 4 kiláky od Horní Plané, najdete naše 3 stylové restaurace. Někdo si totiž rád vychutná čerstvého sumce po mlynářsku, jiný zase raději vyzkouší jeden z našich tradičních šumavských receptů a někteří příznivci Lipna si nejvíce pochutnají na úplně klasickém jídle.

Vůbec se tedy nemusíte obávat, že byste u nás trpěli hladem. V apartmánech Nad rybníky a Eder sice máte k dispozici plně vybavené kuchyně, ale dovolená je dovolená a zajít si na prima oběd či večeři, to k ní patří. Restaurace penzionu Daniela je určená jenom pro ubytované.

Rybí restaurace – vyhlášené rybí pochoutky

Široko daleko vyhlášená restaurace, která  se specializuje na pokrmy z ryb. Díky tomu, že se Pstruhařství Hůrka rozkládá „za barákem“, máme stálý přísun čerstvých ryb. Vybrat si tak můžete třeba kapra na pivě, candáta pečeného na víně, nebo štiku pečenou s hořčičnou omáčkou. Víte co? Přijďte si to všechno ochutnat.

Občerstvení penzionu Eder – samoobslužná pohoda

Lipno a okolní šumavské kopce nejsou jenom krásná příroda. To jsou také místní výrobci kvalitních potravin, které vždycky najdete v naší samoobslužné restauraci. Pivo, víno, nealko, nakládané hermelíny a k tomu maso a uzeniny pro vás máme vždy v nejvyšší kvalitě. Kdykoliv dostanete chuť, máte to.

Restaurace Daniela – rodinná restaurace jen pro hosty

V restauraci Daniela vaříme výhradně pro ubytované v našich penzionech a apartmánech. Naši hosté si libují v pokrmech, které vaříme  ze surovin od místních farmářů. Je to jednoduché – pokud se u nás chcete najíst, musíte se u nás ubytovat. Stojí to za to, protože každý den pro vás bude menu překvapením.

V našich restauracích na Lipně vám naservírujeme supr jídlo.