Dovolená se psem na Lipně

Nenechávejte své čtyřnohé parťáky doma, nebo v nějakém psím hotelu – bylo by smutno jim a určitě i vám. Všechna naše ubytováníapartmány Nad rybníky, penzion Eder i penzion Daniela – jsou pro dovolenou na Lipně se psem připravená.

Psi mají v rozlehlých zahradách parádní výběh, ale to není všechno. U nás v jižních Čechách si nemusíte klást otázku „kam s pejsky na výlety“. Procházek a túr, které si vychutnáte vy i vaši mazlíčci je kolem Lipna nespočet.

Ubytování se psem u nás na Lipně – prostoru k vyběhnutí habaděj

Ubytování se psem vám kolem Lipna nabídne spoustu penzionů. Jenže ne každý je k tomu dost dobře vybavený. Co z takové dovolené, když musíte být pořád uvězněni mezi čtyřmi stěnami a nemáte možnost psa jenom tak vypustit, ať si svobodně očmuchává okolí? Obzvláště, když se na Šumavě zakaboní a vy s ním nemůžete být venku půl dne.

V každém z našich penzionů vás se psem rádi ubytujeme.  Apartmány Nad rybníky mají velkou oplocenou zahradu a také okolo našich dalších penzionů  je dost místa pro to, aby pes ukojil svoje potřeby – běhání, zkoumání, blbnutí, čmuchání…

Ubytování se psem na Lipně je zábava, když psi mají výběh. U nás velkorysou oplocenou zahradu.

Kam na výlety na Šumavě se psem?

Na jednoduchou otázku, jednoduchá odpověď: Kamkoliv. Vážně. Ať máte malinkého psíka, který toho moc neujde, nebo větší plemeno, jež potřebuje unavující výšlap, máte na Lipně doslova naservírováno nekonečno možností.

Stačí otevřít bránu našich penzionů a rozběhnout se do vlnících se kopců mezi Hůrkou a Horní Planou. Tady se psi vyřádí na loukách a v lesích a vy se nadýcháte čerstvého vzdoušku.

Nebo si najděte klacíček a vezměte psíka k Lipnu. Dovádění ve vodě většina psů miluje a taky je to řádně vyšťaví.

Jestli si ale chcete dovolenou se psem na Šumavě doopravdy užít, navštivte některou z přírodních zajímavostí. Mezi nejkrásnější výlety patří nejstarší naučná trasa Medvědí stezka, výlet z Frýdavy na Vítkův Hrádek, nebo například cesta kolem Schwarzenberského plavebního kanálu na Plešné jezero.

Koukněte se na stránku aktivity, kde najdete moře tipů na výlety.
Nebo pravidelně sledujte náš blog, kde se to nápady na záživné procházky jenom hemží.

Otázkou "kam na výlet na Šumavě se psem" si nemusíte klást. Všude kolem je nespočet možností.

Buďte u nás při ubytování se psem ohleduplní k okolí

Psi se umí pěkně rozjančit, což samozřejmě chápeme. Mějte je ale pod kontrolou. Ne každý náš ubytovaný musí být milovník psů – proto respektujte soukromý prostor ostatních hostů našich penzionů.

Uklízejte prosím po psech exkrementy v areálu i okolí penzionů. Přispějete tak k pohodě všech.

Při výletech se psem po Šumavě dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Většinou se budete pohybovat v CHKO Šumava, či NP Šumava – tyto oblasti mají svá specifická pravidla.

Rádi bychom vás také upozornili na to, že pes, kterého sebou na dovolenou na Lipně berete, musí být naočkován proti vzteklině. Doklad o očkování přibalte pro jistotu do kufru.

Přejeme vám příjemnou dovolenou na Lipně i s vašimi hafany!

Dovolená se psem má taky nějaká pravidla. Dodržujte je prosím, ať si dovolenou na Lipně užije i okolí.