Přijměte audienci u královny zimy. Představíme vám její nejlepší aktivity

Nemusíte být zrovna milovníkem legendární ságy Hra o trůny, aby vám bylo jasné, že zima se blíží. Pomalu, ale jistě začíná zatínat drápky do sluncem zalitých podzimních dnů. Den se zkracuje, rána jsou chladnější a někde se už dokonce děti mohly koulovat nebo stavět sněhuláka.

My vám řekneme, co si na vás Lipno v nové sezóně připravuje.

Zima klepe na dveře, protáhněme páteře

Někomu se při myšlence na zimu ježí vlasy, jinému se začínají zapalovat lýtka. Pokud jste se dobrovolně rozhodli strávit zimní dovolenou na Lipně, patříte jistě do té druhé skupiny. Možná už ale nevíte, co všechno na vás tuto sezónu čeká.

V tomto článku vám všechno pěkně vyklopíme. Nezáleží, jestli budete na Lipně sami, s partnerem či s celou rodinou.

Tady jsme na vás jako každý rok připraveni.

Lyžníci až na prvním místě

Modrá, černá, červená, k zemi tlačit kolena

Lyžařský areál Hochficht - země pro lyžníky zaslíbená. Nemůžeme začít jinak než lyžemi. Pokud jste milovníkem sjezdových tratí, pak byste neměli vynechat Ski areál v Lipně nad Vltavou. Nabízí celkem 15 sjezdovek, od modrých až po černé, v celkové délce přes 12 km.

Výhoda?

Ať jste ubytovaní kdekoliv kolem Lipna, budete to mít vždycky „za rohem“.

Pro opravdové fajnšmekry je potom rakouský Hochficht. Kousek za česko-německou hranicí najdete asi nejlepší lyžařský areál v Rakousku mimo klasické alpské skiareály.

Prostě pecka největší. Přes 20 km sjezdovek té nejvyšší kvality. A nejde jen o super černé sjezdovky. Na svoje si tu přijdou i začátečníci nebo rodiny s dětmi.

Ušetřete a využijte naše balíčky Ubytování na Lipně s výhodným lyžováním v rakouském Hochfichtu.

Bílou stopou

Běžkování za bukem. Kromě super tratí v Hochfichtu a Schonebenu stačí vyjet z penzionů Ubytování na jedničku do lesů, kde číhají krásné upravované tratě.Jsou ale i tací, kteří dají přednost klidu šumavské krajiny a vyrazí raději na běžky. I tady má Lipno rozhodně co nabídnout. Do bílé stopy můžete naskočit na upravených tratích v běžeckém areálu Lipno nad Vltavou – Frymburk, na zamrzlé hladině Lipna nebo v bezprostředním okolí Frymburku. Tratě bývají perfektně upravené, na klasiku i na bruslení, takže si tu každý najde to své.

A pokud byste chtěli zkusit i něco dál, pak neváhejte, sedněte do auta a posuňte se zhruba 40 km do rakouského areálu Schöneben. Tady si užijete dokonce až 70 km naprosto perfektně upravených tratí.

Pokud byste si potřebovali půjčit nějaké vybavení, navštivte místní moderní BöhmerWaldArenu, kde kromě půjčovny najdete taky infocentrum, běžkařskou školu či výbornou restauraci. Neváhejte.

Víc o nejlepších ski areálech v okolí najdete na blogu ZDE>>

Jak zkrotit a osedlat draka

Velmi mladým, ale čím dál populárnějším sportem je snowkiting.

A co že to je?

Obloha plný tažných draků. Jde jednoduše o to, že jedete na lyžích či snowboardu a nad sebou máte „kite“ neboli draka, do kterého se opírá vítr, a vy téměř doslova letíte krajinou. No a kde jinde by mohly být ideální podmínky pro tuto vskutku adrenalinovou aktivitu než na zamrzlém Lipně. Velká plocha bez stromů zaručuje pravidelnou porci větru a tím i pořádné zábavy.

Určitě je ale dobré tuhle specialitu zkusit nejdříve s někým zkušeným. Doporučujeme obrátit se na společnost Kitesport, která v Černé v Pošumaví provozuje kurzy a také půjčuje potřebné vybavení.

Projeďte se po nejdelší bruslařské dráze světa

Jeďte jako Sáblíková

Když zamrzne Lipno, Ledová magistrála vám ho dovolí prozkoumávat bruslařsky.Možná už jste taky někde zaslechli informaci o bruslařské dráze na Lipně. Jak by taky ne, jde o opravdu unikátní záležitost. Ne nadarmo se jí říká „bruslařská magistrála“ – má délku 10 kilometrů a je široká až 8 metrů.

A to už je pořádná dálnice.

V Evropě moc podobných nenajdete. Vlastně takhle dlouhou nenajdete nikde jinde na světě. Dráha z Lipna nad Vltavou do Frymburku byla totiž se svou délkou necelých 11 km oficiálně uznána za nejdelší bruslařskou dráhu na světě.

Takže až pojedete na zimní dovolenou na Lipno, nezapomeňte doma ze skříně vytáhnout brusle.

Odkud vyrazit

Nastoupit se dá na několika místech – ve Frymburku, v Přední Výtoni, v Loděnici Lipno či přímo v Lipnu nad Vltavou. A další upravené dráhy jsou i v Horní Plané nebo v Černé v Pošumaví.

Na této dráze vás děti budou milovat.

Jediná podmínka? Mrazík se nesmí flákat a musí pořádně mrazit. Jezdit se začíná, pokud je led tlustý aspoň 18 cm. Jeho tloušťka je pravidelně kontrolovaná, takže žádný strach.

Vše o Ledové magistrále na Lipně spatříte po kliknutí SEM>>

Jaro, léto, podzim, zima, na bobech je vždycky prima

Celoročně děti zabavíte taky na bobových drahách. Tady není co vymyslet, prostě nasednete na boby (nebo spíš do bobu) a letíte dolů.

Bobové dráhy najdete v Lipně nad Vltavou v areálu Slideland Lipno. Najdete tu dvě vzájemně propojené bobové dráhy. Každá má délku kolem jednoho kilometru, takže žádná troškařina.

Taky že se řadí mezi nejlepší bobovky v Evropě.

Najdete tu spoustu zatáček, terénních zlomů, dokonce i dva tunely. To všechno rámované krásnými výhledy na přehradu.

Info o bobové dráze >>

Lipno i pro handicapované

Na Lipně se myslí opravdu na všechny. A tak si tu mohou užít zimní atmosféru i lidé na vozíčku.

Ve skiareálu Lipno si mohou půjčit tzv. monoski.

Jak už název napovídá, jedná se o jednu lyži, která má po bocích stabilizátory. Takhle se mohou i vozíčkáři vyvézt lanovkou na kopec, nasednout na monoski a uhánět po širokých upravených sjezdovkách dolů. A kdo by si netroufal sám, může si dokonce objednat instruktora.

Na Lipně jsme na vás zkrátka i tuto sezónu plně připraveni.

Těšíme se na vaši návštěvu. Ale pozor!
Kdo dřív přijde, ten se u nás dřív ubytuje.