Co dělat na Lipně na podzim? 5 tipů, jak si vychutnat pravou Šumavu

Přemýšlíte, co dělat na Lipně během podzimních měsíců? Je toho spoustu, jak si to tady pořádně užít. Máme pro vás pár tipů, díky kterým se na Lipně nudit určitě nebudete. 

Obsah článku

I podzimní Lipno má neskutečné kouzlo

1. Co na Lipně, když s sebou berete kola

2. Co na Lipně, když jste vášniví rybáři

3. Co dělat na Lipně, když chcete zabavit děti

4. Co na Lipně, když prší

5. Co na Lipně, když chcete netradiční výlet

I podzimní Lipno má neskutečné kouzlo

Jestli se sami sebe ptáte, co dělat na Lipně na podzim, tak se vlastně ptáte dobře. Poté, co skončí letní sezóna, tak si mnoho lidí řekne: Ájéé, je tady zase ten podzim. Sychravo, přeháňky, občas pěkně… 

Je fakt, že Lipno umí být někdy nevyzpytatelné. Ale takhle to nemůžete brát. Kdybyste jen přemýšleli, co budete dělat na Lipně, nikdy byste se nikam nedostali. Lipno je ale neuvěřitelné v tom, že tady se zabavíte za jakéhokoliv počasí. Takže lepší, než se ptát “co na Lipně”, je rovnou si rezervovat pobyt a být připravení. Protože ať bude, jak bude, na Lipně si to vždycky náramně užijte. Tady je jenom 5 základních tipů, co dělat na Lipně. Zjistíte, že těch tipů pro vás máme vlastně plný kotel. 

1. Co na Lipně, když s sebou berete kola

Všechno. Pokud milujete jízdu na jakémkoliv druhu kola, tak Lipno na vás čeká s otevřenou cyklistickou náručí. Je tady tolik různých cyklostezek a dalších možností. Můžete jet s dětmi na pohodové výlety. Můžete si vzít gravela a objet celé Lipno. Nebo vzít elektrokolo a užívat si absolutní pohodičku. Lipno je skutečný cyklistický ráj

A to neříkáme jenom tak. Sami jste to tady projeli křížem krážem a připravili pro vás unikátní seznam cyklistických výletů na známá i neznámá místa. Ale co bychom vám povídali. Prozkoumejte raději tipy na cyklovýlety s popisky i mapkami. 

Prozkoumat top lipenské cyklovýlety>>

2. Co na Lipně, když jste vášniví rybáři

Jak pravděpodobně víte, Lipnu se říká Jihočeské moře. No a v moři musí být také ryby, ne? A nejsem pouze v přehradě. Jsou tady další možnosti, jak si dokonale užít rybaření. Třeba v našem Pstruhařství Hůrka, kde si můžete klidně ulovit svůj oběd. 

No a pokud vyčkáte do zimy nebo přijde dřív mráz, klidně si můžete vyzkoušet tak lov na dírkách. 

Veškeré informace o rybaření tady>>

3. Co dělat na Lipně, když chcete zabavit děti

Podzim je období prodloužených víkendů, svátků a podzimních prázdnin. Možná dumáte nad tím, jak během takového víkendu zabavit děti. Ubytování na Lipně je to pravé ořechové. 

Jednou ze super možností jsou naučné stezky, kterých je kolem habaděj. Mezi nejoblíbenější patří Naučná stezka Olšina, která se nachází kousek od našich apartmánů, pokojů a chatek. Jde o fungl novou stezku, která je plná  dřevěných chodníků a atrakcí pro děti. Vede do míst, kde byl po dlouhá desetiletí vojenský prostor a nevkročil tam živáček. Ale zajímavých naučných stezek v okolí je mnohem víc. Objevte ty nejlepší. 

13 top naučných stezek kolem Lipna>>

4. Co na Lipně když prší

Přijeli jste na Lipno, spustil se slejvák a vy si v duchu říkáte: “Co tady teď…” Jenže Lipno je připraveno i na tyhle rozmary počasí. Někdy jde jenom o rychlou přeháňku, někdy se rozprší na půl dne. Ale je to pořád jenom déšť, který vám nemůže vůbec zkazit radost. 

Buď si vezmete pláštěnky a prozkoumáte okolí. To taky vůbec není problém. Nebo omrknete například 30 akvárií ve Světě pod hladinou ve Frymburku. Na ploše 500 m2 najdete spoustu zábavy. 

Podrobnosti o Světě pod hladinou>>

5. Co na Lipně, když chcete netradiční výlet

Lipno je plné krás. Jak přírodních, tak kulturních. Pro někoho mohou být ale tak trochu “profláknuté”. Proto tady máme jeden tip na netradiční podzimní výlet. Jde o Občerstvení Říjiště. Je to jako někde na samotě uprostřed lesa. Parádní dřevěná chaloupka, ve které se parádně občerstvíte. Je na tak dobrém místě, že si tam prostě musíte dojít pěšky, nebo na kole. Přitom to není vůbec daleko od nejbližšího parkoviště. 

Jenom 3,5 km z Nové Pece, kde můžete pohodlně zaparkovat autem. Cesto půjdete kousek podél Schwarzenberského kanálu. A když se vám bude chtít jít dál, dostanete se v pohodě také na Plešné jezero nebo Plechý. Doporučujeme vždy mrknou na Facebook Občerstvení Říjiště a prověřit otevíračku. 

A tady najdete další tipy na netradiční výlety>>