Apartmán, pokoj nebo chatka? Jaké ubytování na Lipně vybrat?

Chystá se na pobyt na Lipně, ale nevíte, jaký typ ubytování zvolit? Běžně můžete vybírat mezi apartmány, pokoji v penzionu nebo chatkami. Poradíme, jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé druhy ubytování na Lipně. A vy si pak snadno vyberete… 

Výhledy na Lipno

Obsah článku

Ubytování na Lipně kam se podíváš
Klidnou lokalitu, nebo šrumec v centru všeho dění?
Apartmány na Lipně. Pohodička a komfort
Chatky a bungalovy na Lipně v sepětí s přírodou
Dejte mi pokoj. Ale nějaký pěkný a se vším všudy
Jsou ubytování na Lipně a ubytování…

Ubytování na Lipně kam se podíváš

Jestli plánujete dovolenou na Lipně v jakémkoliv ročním období, máte na výběr z několika možností. Mezi nejběžnější patří apartmány, pokoje a chatky. Jako klidně se můžete ubytovat i ve stanu, ale když je venku metr sněhu a dvacet pod nulou, asi to nebude úplně vončo. Ale žerty stranou… 

Jenže těch možností je tolik, že si s tím asi lámete hlavu. Nejdříve byste se ale měli zamyslet nad tím, kde se na Lipensku přesně ubytovat. 

Klidnou lokalitu, nebo šrumec v centru všeho dění?

Podle našeho názoru byste při výběru ubytování na Lipně měli přesně vědět, kam chcete jet. Výběr je tak obrovský, jako samotné Lipno. U Lipna nad Vltavou je koncentrace ubytek obrovská, ale má to taky svoje nevýhody. Lidí tady je jak máku, takže klid a pohodu tady jenom těžko najdete. 

Na druhou stranu si můžete zvolit klidnější lokality, jako je třeba Hůrka nebo Horní Planá. Tady jste bokem od nejproflákejších míst a přesto to máte za zážitky kousíček. Je jenom na vás, čemu dáváte přednost. Ale teprve pak je dobré si rozmyslet, jestli je pro vás výhodnější chatka, pokoj v penzionu nebo rovnou apartmán. 

Apartmány na Lipně. Pohodička a komfort

Chcete absolutní pohodlí a takový komfort, jako byste byli doma? Vybírejte pro ubytování na Lipně apartmány. Pokud jde o kvalitní ubytování, dostane se vám plně vybavený byteček s kuchyní, obývákem a ložnicí. Některé jsou menší, některé jsou větší, výběr je velký. 

Měli byste si ale dát pozor na to, v jakém jsou stavu a jak jsou vybavené. Přeci jenom, když jedete na dovolenou na Lipně, chcete pro sebe to nejlepší. Největší výhodou apartmánů je ten výše zmíněný komfort. Nevýhodou může být to, že součástí apartmánových domů nejsou restaurace. Takže si musíte vařit, nebo navštívit nějakou blízkou restauraci. Někomu to tak ale naprosto vyhovuje. 

A jak je to s apartmány Ubytování na jedničku? No na jedničku. Tohle ubytování je parádní hned z několika důvodů:

  • Apartmány leží na velké oplocené zahradě, kde je všechno na jednom místě. Dětské vyžití, pergola se zásobou jídla a pití, k tomu bazén se slanou vodou. 
  • Každý apartmán je vybavený kuchyňkou, ale možností stravování je víc. V pergole jsou solidní zásoby a Rybí restaurace je kousek. 
  • Některé apartmány mají vchod přímo na zahradu. takže máte přírodu na dosah ruky. 

Podrobný článek o výběru apartmánů na Lipně najdete tady>>

Chatky a bungalovy na Lipně v sepětí s přírodou

Chatka, chata nebo bungalov. Nazývat je můžeme různě, ale jde stále o jednu stejnou věc. Ubytování v chatkách na Lipně má kouzlo v tom, že v chatce se ubytuje jenom jedna rodina a má celý prostor uvnitř pro sebe. Z chatky vylezete rovnou do přírody a nic neřešíte. Je to ideální typ ubytování pro rodiny s dětmi, protože děti jsou hnedle venku. 

Nevýhody ubytování v chatkách na Lipně? Chatky jsou obvykle součástí nějakého areálu, jehož součástí nemusí být restaurace. Znamená to vaření nebo docházení do restaurací. Ale taky velký pozor na stav chatek. O některé se majitelé bohužel nestarají dlouhá léta a podle toho taky vypadá. 

Tohle však není případ chatek a bungalovů penzionu Eder. Protože:

  • Bungalovy jsou nově zrekonstruované a ubytovat se v nich je vyloženě za odměnu. 
  • Bungalovy penzionu Eder stojí na velké zahradě hned vedle parádního bazénu a grilovací domku
  • Součástí penzionu je samoobslužné občerstvení, kde každý den najdete hromadu dobrot. 

Víc o ubytování v chatkách na Lipně se dozvíte zde>>

Kuchyňka s lenoškou

Dejte mi pokoj. Ale nějaký pěkný a se vším všudy

Další možností ubytování na Lipně jsou pokoje v penzionech. Bývají často nejdostupnějším řešením. Každý pokoj bývá vybavený sociálním zařízením. A když se ubytujete na pokojích, tak vždycky máte po ruce stravování formou penze nebo polopenze. Nemusíte se vůbec, ale vůbec o nic starat, protože přijdete k hotovému. 

Jedinou nevýhodou pokojů na Lipně může být to, že pro někoho je v jednom penzionu až moc lidí. Na druhou stranu, pokud si vyberete penzion tak akorát, vůbec vás to nemusí trápit. 

V čem vyniká penzion Daniela

  • Součástí penzionu je parádní restaurace, kde se vaří z lokálních surovin. Tady si vždycky pochutnáte. 
  • V penzionu najdete knihovnu a velkou dětskou hernu. No řekněte, kdo to má?
  • Z pokojů si vybere každý. K dispozici jsou trojůžáky i pokoje pro hromadu lidí. 
Posezení pro rodinné večery

Jsou ubytování na Lipně a ubytování…

Jenom taková rada na závěr. Ubytování na Lipně si pořádně prověřte. Někteří bohužel udělají luxusní fotky pokojů a naslibují hory doly. Pak když přijedete, nestačíte se divit. Vždyť recenze většinou prozradí všechno.