Atrakce, které děti uhranou

Zahrady našeho ubytování a dětský koutek Penzionu Daniela poskytují dost a dost zábavy – dětské prolézačky, schovávačky za stromy i mini lanový park v apartmánech Nad rybníky. Když tohle děti omrzí, je třeba dopřát jim zábavu jinde.V blízkém okolí Lipna najdete tolik skvělých atrakcí a aktivit, že je během celé dovolené na Lipně nevypotřebujete. Děti se vydovádí, unaví a vám večer zbude kousek klidu pro sebe.

Paintball, s bouchačkou po lese v Černé v Pošumaví

Nabít, zamířit, nechat rozprsknout paintballovou kuličku po soupeřovi, který nepostojí, uhýbá a snaží se všelijak vymanévrovat z dostřelu. Takhle vypadá paintball v Černé v Pošumaví, 3 km od penzionů. Během divoké zábavy si vy, ani vaše děti nevšimnout, že vlastně sportují a pomalu se unavují.

Web Adventure parku – paintball.

Tohle je ta pravá akce pro děti. A Černá v Pošumaví je jenom přes most.

Lanový park Černá v Pošumaví, opičí dráha na stromech

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, vyzkoušejte si lanovou dráhu v Adventure parku v Černé v Pošumaví. Vyšplháte se mezi stromy na trasy několika obtížností, takže si zde na opičky zahrají malé děti, ale ani rodičové se nemusejí bát zavěsit se na lano.

Lanové centrum v Adventure parku.

Hurá do výšin. Lanový park je u nás velice oblíbená atrakce pro děti.

Stezka korunami stromů, les z jiného úhlu

Tak blízko vrcholkům stromů se nikde jinde než na Stezce korunami stromů nedostanete. Projdete se chodníčky ve výškách, potkáte spoustu naučných zastávek a 3 zážitkové stanice s lanovými prvky ve výšce 24 metrů. Dalším atrakcemi jsou tobogán, 40 metrová vyhlídková věž, lanovka, sjezdy na koloběžkách.

Web Stezka korunami stromů.

Vzhůru do korun stromů. Pokud k nám jedete na dovolenou s dětmi, tady se zkrátka musíte stavit.

Království lesa – přírodní hřiště mezi stromy

Les je sám o sobě bezvadným dětským hřištěm. Když mu ale přidáte desítky přírodních prolézaček, lanovek, dřevěných domků, houpaček a dalších herních prvků, povýšíte ho na nefalšované dobrodružství na celý den.

Plánek Království lesa a další info na webu.

Nejlepší akce pro děti, které pro ně stvořil sám les.

Bobovka, dráha pro adrenalinové jízdy v Lipně nad Vltavou

Svištěte z kopce s větrem o závod na bobové dráze „Bobovka“ v Lipně nad Vltavou. Projedete si dokonce 2 zatáčky, které se točí téměř do 360 stupňů. Adrenalinová jízda zabezpečená pásy a automatickými brzdami vás nenechá chladnými. V areálu najdete i další atrakce pro děti a dřevěnou hospůdku s občerstvením.

Bobová dráha Lipno n./V. – web.

Pohádková rezervace, výběh pro pohádkové bytosti

Hledají děti vodníka, čarodějnici a další pohádkové bytosti, ale marně? Pomozte jim vidět je na vlastní oči v Pohádkové rezervaci v Hořicích na Šumavě. Během sezóny tu pobíhají po lese, předvádějí různé kousky ve venkovním divadelním představení. Do příběhu se zapojíte i vy, protože pohádkové bytosti vás nenechají na pokoji.

Program Pohádkové rezervace.

Zvířecí svět na minifarmě a projížďky na ponících

„Mami, já bych chtěla pejska. Táto, proč nemůžeme mít doma poníka…?“ Zažíváte podobné otázky dnes a denně? Vezměte své děti na minifarmu u Penzionu Daniela. Nechte je vyzkoušet si krmit koně, ovce, kozu a další domácí zvířata. Děti se vžijí do každodenního života na farmě a uvědomí si, že starat se o zvířata není žádná sranda.Vy si mezitím uděláte procházku k Lipnu. Děti se na minifarmě unaví a za odměnu je necháte projet se na ponících. Pro naše hosty platí zvýhodněná cena 40 Kč za jednu jízdu.

Dovolená s dětmi je v penzionu Danila s minifarmou prostě jedinečná.

Funpark Panda – dětské hřiště pod střechou

Vypusťte své nejmenší na atrakce, kde se zapojí do dění s dalšími dětmi. Funpark Panda v Českých Budějovicích je vyzbrojený překážkovou dráhou, multifunkční prolézací věží, skluzavkou, trampolínou, nafukovacím pandím hřištěm…Děti od 7 let tu můžete nechat samotné. Jestli je máte však raději stále pod dohledem, nudou se tu neukoušete – v restauraci si dáte kafíčko a umřít hlady vás tady rozhodně nenechají.

Web Funparku Panda.