Atrakce, které děti uhranou

Zahrady našeho ubytování a dětský koutek Penzionu Daniela poskytují dost a dost zábavy – dětské prolézačky, schovávačky za stromy i mini lanový park v apartmánech Nad rybníky. Když tohle děti omrzí, je třeba dopřát jim zábavu jinde.V blízkém okolí Lipna najdete tolik skvělých atrakcí a aktivit, že je během celé dovolené na Lipně nevypotřebujete. Děti se vydovádí, unaví a vám večer zbude kousek klidu pro sebe.

Paintball, s bouchačkou po lese v Černé v Pošumaví

Nabít, zamířit, nechat rozprsknout paintballovou kuličku po soupeřovi, který nepostojí, uhýbá a snaží se všelijak vymanévrovat z dostřelu. Takhle vypadá paintball v Černé v Pošumaví, 3 km od penzionů. Během divoké zábavy si vy, ani vaše děti nevšimnout, že vlastně sportují a pomalu se unavují.

Web Adventure parku – paintball>>.

Tohle je ta pravá akce pro děti. A Černá v Pošumaví je jenom přes most.

Lanový park Černá v Pošumaví, opičí dráha na stromech

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, vyzkoušejte si lanovou dráhu v Adventure parku v Černé v Pošumaví. Vyšplháte se mezi stromy na trasy několika obtížností, takže si zde na opičky zahrají malé děti, ale ani rodičové se nemusejí bát zavěsit se na lano.

Lanové centrum v Adventure parku>>.

Hurá do výšin. Lanový park je u nás velice oblíbená atrakce pro děti.

Stezka korunami stromů, les z jiného úhlu

Tak blízko vrcholkům stromů se nikde jinde než na Stezce korunami stromů nedostanete. Projdete se chodníčky ve výškách, potkáte spoustu naučných zastávek a 3 zážitkové stanice s lanovými prvky ve výšce 24 metrů. Dalším atrakcemi jsou tobogán, 40 metrová vyhlídková věž, lanovka, sjezdy na koloběžkách.

Web Stezka korunami stromů>>.

Vzhůru do korun stromů. Pokud k nám jedete na dovolenou s dětmi, tady se zkrátka musíte stavit.

Království lesa – přírodní hřiště mezi stromy

Les je sám o sobě bezvadným dětským hřištěm. Když mu ale přidáte desítky přírodních prolézaček, lanovek, dřevěných domků, houpaček a dalších herních prvků, povýšíte ho na nefalšované dobrodružství na celý den.

Plánek Království lesa a další info na webu.

Nejlepší akce pro děti, které pro ně stvořil sám les.

Bobovka, dráha pro adrenalinové jízdy v Lipně nad Vltavou

Svištěte z kopce s větrem o závod na bobové dráze „Bobovka“ v Lipně nad Vltavou. Projedete si dokonce 2 zatáčky, které se točí téměř do 360 stupňů. Adrenalinová jízda zabezpečená pásy a automatickými brzdami vás nenechá chladnými. V areálu najdete i další atrakce pro děti a dřevěnou hospůdku s občerstvením.

Bobová dráha Lipno n./V. – web>>.

Pohádková rezervace, výběh pro pohádkové bytosti

Hledají děti vodníka, čarodějnici a další pohádkové bytosti, ale marně? Pomozte jim vidět je na vlastní oči v Pohádkové rezervaci v Hořicích na Šumavě. Během sezóny tu pobíhají po lese, předvádějí různé kousky ve venkovním divadelním představení. Do příběhu se zapojíte i vy, protože pohádkové bytosti vás nenechají na pokoji.

Program Pohádkové rezervace>>.

Funpark Panda – dětské hřiště pod střechou

Vypusťte své nejmenší na atrakce, kde se zapojí do dění s dalšími dětmi. Funpark Panda v Českých Budějovicích je vyzbrojený překážkovou dráhou, multifunkční prolézací věží, skluzavkou, trampolínou, nafukovacím pandím hřištěm…Děti od 7 let tu můžete nechat samotné. Jestli je máte však raději stále pod dohledem, nudou se tu neukoušete – v restauraci si dáte kafíčko a umřít hlady vás tady rozhodně nenechají.

Web Funparku Panda>>.

Svět pod Hladinou – objevte kousek moře na Lipně

Vydejte se s dětmi do Frymburku k moři. Zní to zvláštně – moře na Lipně? Ale ano. Opravdu zde můžete obdivovat krásy podmořského světa. Steve Lichtag, známý český cestovatel, režisér a spisovatel pro vás ve Frymburku vybudoval „Svět pod hladinou“. Na ploše 500 m2 zde najdete přes 30 akvárií, ve kterých můžete pozorovat a obdivovat podmořský svět. A nejsou zde jen mořská akvária, ale i sladkovodní, ve kterých můžete pozorovat známé ryby našich vod.

Svět pod hladinou najdete ve Frymburku, ve Wellness Hotelu Frymburk. Otevřeno je každý den od 11 do 20 hodin. Základní cena je 150 Kč, děti do 3 let mají vstup zdarma.

Kompletní info o Světě pod Hladinou najdete na blogu>>

Když během ubytování na Lipně prší? Zaskočte si do Frymburku na stálou expozici Svět pod Hladinou.

Baví vás výšky? Zamiřte do Schönebenu

Schöneben, vzdálený zhruba 40 km od Lipna nad Vltavou, je rakouské středisko, vyhlášené především perfektně upravenými běžeckými stopami. Ale vy si tu s dětmi můžete užít spoustu legrace a adrenalinu i mimo zimní sezónu. Bylo zde totiž vybudováno lanové centrum, a ta děti milují. Na  8 trasách s různými obtížnostmi spolehlivě prověříte vaši koncentraci i odvahu. Vše je zasazeno do malebné šumavské krajiny. Přijeďte a vyzkoušejte.

Lanové centrum najdete na adrese: Schöneben 23, 4161 Ulrichsberg.

Web lanového centra Schöneben>>.