Aktivit na Lipně není nikdy dost. Užijte si čas v korunách stromů

Cože, v korunách stromů? A to jako jak? Já přece nejsem žádný stromolezec, napadlo možná nejednoho z vás po přečtení úvodního titulku. Ale klííídek, uvidíte, že tohle vás nebude ani moc bolet a odměna bude stát za to.

Chyba (dřevěné) lávky? Ani náhodou!

Na místě samém Vás čeká 675 metrů dlouhá lávka, po které se pohodlně dostanete přes koruny stromů až do výšky 40 metrů na vrchol dřevěné rozhledny. A na to vemte jed, že právě teď na podzim jsou výhledy fantastické.

To chcete. To prostě musíte zažít!

Pokud trefíte den s dobrou viditelností, uvidíte nejen jachtaře brázdící hladinu Lipenské přehrady a turisty bloudící šumavskými či novohradskými hvozdy, ale třeba i horolezce na vrcholcích rakouských Alp. Týýýýjo.

Ocitnete se tam, kam se normálně dostanou jenom ptáci. Stezka v korunách stromů byla u Lipna nad Vltavou vybudována už v roce 2012 a u otvíračky byl i samotný prezident Klaus, takže je jasné, že to není jen tak nějaký chodníček, ale opravdový majstrštyk. Od té doby těchto vzdušných procházek vzniklo v Česku více, ale tato šumavská byla nejprvnější z prvních. A to už ji prostě nikdo nevezme.

No jo, řeknete si, ale my jsme na dovolené s babičkou a pro naši malou Anežku v kočárku to asi taky nebude to pravé ořechové – kočár na strom nedostaneme…

Chyba lávky?

Ani náhodou, s tím se tady počítalo. Celá stezka je bezbariérová, čili dostupná opravdu pro každého, bez rozdílu věku, barvy pleti či vyznání.

Takže hoďte nohy na ramena, kočárky a vozíčky pod paži a vyrážíme, už žádné výmluvy!

Kudy, kudy, kudy cestička?

No jo, ale kudy kam? „Ono je to nějak do kopce himbajz, to budu muset jít až na vrchol Kramolína, kde se Stezka nachází, pěšky?“

No, to záleží čistě na vás. Kdo šetří, má za tři a může vyrazit od velkého parkoviště v Lipně nad Vltavou pěkně po vlastních. Přidanou hodnotou mu budiž dobrý pocit u srdíčka, že pro své tělo něco udělal.

A šusem dolů. Kolikrát to zmáknete?Kdo chce ale radši ušetřit energii a svoje nohy, vyveze se nahoru pravidelnou linkou tzv. Stezkabusu či dokonce čtyřsedačkovou lanovkou. A zpátky dolů můžete svištět třeba na koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte. 

A pokud se vám z toho všeho ještě nezatočila hlava, tak teď to přijde! Dolů totiž nemusíte ani skákat, ani se vracet stejnou cestou, jakou jste se dostali nahoru, ale čeká na vás tobogán jak v aquaparku.

Akorát v něm teda není voda, sorry jako. Je to suchý tobogán, dlooooouhýýýý celých 52 metrů! Tak už jen nasednout a letíte dolů jak postřelený pták.

Stačilo? Ne? Tak ještě jednou? Jasně, proč ne, stejně pochybuju, že vás děti nechají u jedné jízdy.

Ještě toho nemáte dost a v kapse pořád pár zlaťáků cinká?

Potom vám vřele doporučuji spojit Stezku v korunách stromů s Královstvím lesa. Vstupné na obě atrakce koupíte v jednom akčním, čili zvýhodněném balíčku.

Království lesa je jedno velké „lesní hřiště“ nedaleko od Stezky, které Vás chytne a nepustí. Najdete tu desítky atrakcí, provazových prolízaček, schovávaček a dalších herních prvků, takže máte o zábavu na pár hodin postaráno.

Akorát pozor – tahle černá díra je opravdu magická a zvláště děti je pak problém z ní vytáhnout.

Suma sumárum

Kde Stezku najdete? Z místa svého ubytování dojedete do Lipna nad Vltavou, zaparkujete na centrálním parkovišti a vyj(e)dete na kopec Kramolín.

Kdy je přístupná? Každý každičký den kromě dne Štědrého. Ale to asi budete taky spíš doma, což?

Kolik vás to bude stát? Jóóó, tak tady je to složitější. Chcete jít jen na Stezku nebo si s dětmi chcete pohrát i v Království lesa? Půjdete pěšky nebo se svezete Stezkabusem? Pojedete jen tam nebo je libo zpáteční? Cenových variant je spousta.

Každopádně základní cena je 235 Kč. Další varianty si nastudujte v podrobném ceníku.

Jestli hledáte pohodlné a klidné zázemí pro své podzimní výletování kolem Lipna, na Ubytování na jedničku se můžete spolehnout.