Okuste Lipno z rozvlněné vodní hladiny, sjeďte Vltavu

Co by to bylo za ubytování na Lipně, kdybyste si aspoň jednou nenasadili kapitánskou čepici a nevyrazili na vlny. Vždyť kousek od všech penzionů nasednete na loď a přeplujete Lipno křížem krážem, zakotvíte v tajemných zátočinách a objevíte netušená místa. Nebo si zkuste sjet Vltavu, ale pozor na blížící se jez, jez, jez.

Půjčovna motorových člunů, pro ubytované sleva 20 %

Naše půjčovna motorových člunů vám nabídne stroje, se kterými klidně proplujete celé Lipno od Perneku až k Lipnu nad Vltavou. Zarybaříte si, vytáhnete rodinu na krásnou projížďku. Zastavíte se na pikniku v opuštěné zátoce, nebo si vyzkoušíte, jak rychle naše čluny umí svištět.

Více o půjčovně motorových člunů na Lipně.

Půjčovna motorových člunů, která je pro ubytované se slevou 10 %.

Napnout plachty – půjčovna 6 m katamaránů

Půjčujeme také šestimetrové katamarány, se kterými proplachtíte celé Lipno. Katamarány jsou bezpečné, stabilní a jednoduše se ovládají. Jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Základní instruktáž je zahrnuta v ceně. Pro plavbu není nutná žádná licence. Naši ubytovaní hosté se projedou s 10% slevou.

Ceník půjčovny katamaránů Lipno.

Zkuste si půjčit katamarán. Ovládání není o nic těžší, než řídit motorový člun.

Kanoistika a rafting, doprava k řece a zpět, sleva 10 %

Zprostředkujeme vám zapůjčení raftu, kánoe i s dopravou k řece a zpět. Pro ubytované sleva 10 %.

Soumarský Most – Pěkná (16 km, 3–4 hodiny plavby) Horní Vltava

Výlet na kánoi či raftu Národním parkem Šumava, lokalitou Mrtvý luh, podél nejvyšších vrcholů Šumavy na české straně, začíná na Soumarském mostě a končí po 16,5 km v Pěkné. Trasa není fyzicky náročná, zvládne ji i začátečník, a proto je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Na své si však přijdou i zkušení vodáci, kteří užasnou nad panenskou šumavskou přírodou. Půjčujeme stabilní rodinné kánoe, samozřejmostí je zapůjčení plovacích vest a lodních vaků (vše v ceně).
Soumarský Most – Pěkná, nenáročné sjíždění Vltavy pro začátečníky.

Soumarský Most – Nová Pec (25 km, 5–6 hodin plavby)

Výlet startuje na Soumarském mostě na Lipně a končí v Nové Peci Tato trasa je fyzicky náročnější, trvá kolem 5–6 hodin. Vhodná pro kánoe i rafty.
Trasa Soumarský Most – Nová Pec je vhodná pro zkušenější vodáky.

Pěkná – Nová Pec (10 km, 2–3 hodiny plavby)

Výlet začíná v Pěkné a končí po 10 km v Nové Peci. Tato trasa zabere 2–3 hodiny, není fyzicky náročná.
Lehká projížďka po Vltavě - Pěkná – Nová Pec.

Nová Pec – Vyšší Brod (42 km, 12 hodin plavby)

Příjezdem do Nové Pece začíná přehradní nádrž Lipno. Zde doporučujeme plavbu přerušit a do Vyššího Brodu Vás spolu s kánoemi můžeme převést našimi auty. Trasa vhodná pro zkušené vodáky, nebo jako několikadenní výlet pro všechny.
Pořádný kus Vltavy jako vícedenní sjíždění, nebo jednorázovka pro zkušené. Nová Pec – Vyšší Brod.

Vyšší Brod – Rožmberk – Branná – Český Krumlov – Zlatá Koruna – Boršov

Jde o nejvíce sjížděný úsek Vltavy, splavný i v době největšího sucha. Ale i v dobách dešťů je stav vody optimálně regulován. Úsek lze zvládnout za 3 až 5 dnů. Podél řeky je řada vodáckých tábořišť a hospůdek. Vodácký program můžete zpestřit prohlídkou kláštera ve Vyšším Brodě, hradu Rožmberk, zámku a města Český Krumlov, kláštera Zlatá Koruna a zříceniny Dívčí Kámen.Možnost jednodenních i vícedenních výletů – záleží jen na vás, jakou trasu si vyberete.