5 důvodů, proč bydlet na Lipně a lyžovat v Rakousku

Chystáte se na zimní dovolenou na Šumavu? Pokud jste milovníci lyží, neměli byste rozhodně vynechat Hochficht – jedno z nejlepších rakouských lyžařských středisek mimo Alpy. My vám řekneme, proč se vyplatí zůstat ubytovaný na Lipně, i když budete na rakouské svahy dojíždět. Objevte rakouskou kvalitu s českým zázemím.

Ubytování na Lipně za kačku

Asi se shodneme na tom, že na české straně Šumavy se ubytujete levněji, než na rakouské. A kvalita služeb už dávno není tak rozdílná, jako tomu bylo v letech dávno minulých. My vám nabízíme čisté, prostorné pokoje či apartmány se samostatnou kuchyňkou.

Při ubytování na Lipně je důvodů k radosti hodně. Třeba výhodné skipasy na lyžování v Hochfichtu v rámci výhodných balíčků.

U některých apartmánů je možnost zařídit večeře či polopenze v nedaleké restauraci. A na přivítanou od nás dostanete láhev vína zdarma z vinařství Novosedli.

Zarezervujte si místo v jednom z našich penzionů či apartmánů na Lipně a přesvědčte se o kvalitě služeb sami. >>

Šijeme přesně a na míru

Pokud využijete ubytování v jednom z našich ubytovacích zařízení, získáte výraznou slevu na skipasy do Hochfichtu. Ať už se u nás ubytujete na čtyři, pět nebo třeba šest dní, budete u nás jako v bavlnce a vždy vám sestavíme SKI balíček Hochficht na míru. Neváhejte, vyzkoušejte.

Na Hochficht pohodlně autem či bezstarostně busem

Cesta z Hůrky na svahy Hochfichtu není nijak nepohodlná. Silnice jsou pravidelně udržované a cesta autem vám zabere něco přes půl hodinky.

Část silnice na Hochficht ještě voní novotou.

Pokud auto nemáte nebo se na něj nechcete vázat, je ideální volbou autobus. I tady můžete vše nechat na nás. Zajistíme pro vás cestu pohodlnými autobusy až pod sjezdovky Hochfichtu za 200 Kč na osobu za den.

Dejte šanci ostatním

Lyžování na Hochfichtu vás jistě hned tak neomrzí, ale pokud byste přece jen chtěli změnu, máte v okolí Lipna spoustu dalších možností.

Ať už se jedná o skiareál Lipno, největší na české straně Šumavy, menší, rodinný skiareál ve Frymburku nebo další rakouské či německé areály – Sternstein a Mitterdorf.

Ubytování na Lipně je v tomto případě z hlediska dojezdu a logistiky ideální volbou. O všech výše jmenovaných skiareálech jsme psali nedávno – přečtěte si, kdy zahajují sezónu 2019 a co nového nabízejí.

Lyže, boby, brusle, jen to s dětmi zkuste

Pokud jste si lyžování na Hochfichtu či v ostatních střediscích užili do sytosti a děti vás přemlouvají, že by chtěli zkusit i něco jiného, jste na Lipně opět správně.

Na Hochfichtu jsou kvalitní sněhové podmínky zaručené. No a ty lanovky? Pohoda!

Mimolyžařských aktivit se nabízí spousta. Samozřejmě se dá vyrazit na běžky, ale pokud bychom měli vynechat lyže zcela, pak se nabízí např. bruslařská dráha na Lipně – nejdelší na světě. To prostě musíte zkusit.

Nebo pro odvážnější snowkiting – lyžování či snowbordování s „drakem“ nad hlavou. V neposlední řadě děti spolehlivě zabavíte na bobových drahách v Lipně nad Vltavou. Více jsme o mimolyžařských aktivitách psali zde, mrkněte a načerpejte inspiraci.

Věříme, že jsme vás přesvědčili, že lyžovat v Rakousku a bydlet v Česku se prostě vyplatí.

Přijeďte na Lipno a užijte si svou zimní dovolenou na maximum.
Těšíme se na vás!