Stovky kilometrů cyklostezek kolem Lipna a okolí

Poznejte Lipno a celou Šumavu na kole. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak si užít dovolenou. Vyrazíte do hor pořádně roztočit pedály na obtížné cyklotrasy, nebo vyjedete s rodinou prozkoumat méně náročné cyklostezky, které protkávají celé okolí jako pavučina.

Pohodové vyjížďky si zde najdou i senioři. Ubytování v našich penzionech a apartmánech má pro všechny cyklistické nadšence jednu velikou výhodu – součástí budov je velká kolárna, do které si bezpečně zamknete své stroje. Samozřejmostí je pojištění uschovaných kol. Pro ty, kteří se nechtějí na dovolenou na Lipně tahat s vlastním kolem, jsme domluvili slevu 10 % ve dvou půjčovnách v Honí Plané.

Leccos už jsme sami kolem Lipna projezdili, a proto od nás přijměte pár  tipů na cyklotrasy a výlety, které vás zaujmou. Stačí jeden klik na obrázek vybrané cyklostezky. Po otevření v mapách zmáčkněte navigovat a můžete vyrazit.

Vyberte si trasu která vám nejvíc vyhovuje, nebo použijte rychlý přehled.

POUŽIJI RYCHLÝ PŘEHLED CYKLOSTEZEK

Lipenská magistrála, cyklostezka po levém břehu Lipna (53,8 km, stoupání 361 m)

Od „konce“ Lipna na jeho začátek. Levobřežní páteřní cyklotrasa vás povede od historického města Vyššího Brodu, přes Loučovice k přehradě Lipno. Odtud pofrčíte přes Frymburk, Černou v Pošumaví až do Hůrky, kde se posilníte třeba v naší Rybí restauraci. Pak přes Horní Planou do Nové Pece, odkud se do našich penzionů snadno přepravíte vlakem.

Trasa cyklotrasy:

Vyšší Brod (č. 33) – Čertova stěna – Loučovice – Lipno nad Vltavou – Slupečná – Frymburk – Milná – Černá v Pošumaví – Hůrka – Horní Planá – Nová Pec.

Otevřít trasu v mapy.cz

Cyklostezka kolem Lipna s nekonečnými výhledy (82,6 km, stoupání 798 m)

Chcete objet celé Lipno a přitom nejkratší možnou cestou? Vzhůru na cestu po cyklostezkách, na kterých máte téměř stále Lipno přímo před očima. Vezmete to klasicky na sever na Novou Pec, pak na jih podél přehrady krásnými klikatými silničkami až do Lipna nad Vltavou.

A pak si to šlapete do Hůrky přes Frymburk a Černou v Pošumaví do tepla a pohody našich penzionů.

Kudy vede tato krásná cyklotrasa kolem Lipna?

Hůrka – Horní Planá – Nová Pec (č. 33) – Nové Chalupy (č. 7) – Bližší Lhota – Zadní Hamry (č. 1020) – Horní Přestice – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou (č. 7) – Frymburk – Černá v Pošumaví – Hůrka (č. 33).

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Jezerní cyklotrasa, dvakrát přívozem přes Lipno (45,5 km, převýšení 512 m)

Pro koho je cyklostezka kolem Lipna příliš, může si zkusit poloviční variantu, ve které zůstanete neustále v kontaktu s přehradou. Jako celodenní výlet se hodí pro rodiny s většími dětmi, které ocení dvojité přeplutí Lipna a možnost několika zastávek na zajímavých místech.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk – Frymburk (převoz) – Frýdava (červená; č. 1019) – Rozcestí u Mostu (č. 1033) – Kyselov – Přední Zvonková (modrá; č. 1020) – Bližší Lhota (převoz) – Horní Planá (č. 33) – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Zažijte krásnou cyklo dovolenou s Ubytováním na jedničku

Využijte výhodnou polohu našich penzionů na trase cyklistické tepny. V našem „základním táboře“ si vyberete z řady dalších zážitků.

Pohodová vyjížďka z kopečka (60 km, stoupání 250 m)

60 km z kopečka? I takovou trasu Lipensko nabízí. Vyrazíte z Jeleních Vrchů až do Rožmberka, podél unikátního Schwarzenberského plavebního kanálu, Lipna, řeky Vltavy i okolo přehrady Lipno II. Málo šlapání, hodně k vidění.

Kudy vede odpočinková cyklotrasa?

Jelení vrchy – Frýdava – Přední Výtoň – Loučovice – Vyšší Brod – Rožmberk Nad Vltavou

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Rozmanitá poznávací cyklotrasa (42,7 km stoupání 728 m)

Ochutnejte od všeho trochu: Cyklostezky, silnice, louky a lesy. Začnete v Hůrce a vydáte se přes malé Lipno a Olšinu příjemným stoupáním do Květušína. Za ním zahnete na do lesa, kde začíná nádherný sjezd polní cestou až do Hořic na Šumavě. Pak pořádně šlápnete do pedálů, čeká vás kopec. Projedete okolo přírodní rezervace Pláničský rybník a ještě jednou zaberete do kopce na Liščí vrch. Dál už jedete celkem v pohodě přes Milnou, za kterou odbočíte do lesa na Lesní Domky a okolo přírodní památky Velké bahno přes Bližnou a Černou v Pošumaví až k nám do restaurace, kde dotankujete.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Žlábek – Květušín – Hořice na Šumavě – Muckov – Milná – Lesní Domky – Černá v Pošumaví – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Singletrail Frymburk + přírodní trail pro MTB (5,2 km, stoupání 180 m)

Vyzkoušejte si parádní singletrail, který leží v lesích nad městysem Frymburk. Autem v pohodě dojedete na parkoviště Activity parku Frymburk, kde okruh začíná. Můžete také dorazit po vlastní ose – jedna cesta z Ubytování na jedničku zabere cca 15 km, doporučujeme tuhle trasu.

Pusťte si krátké video tady a udělejte si tak testovací jízdu. Jestli je to pro vás málo, doplňte okruh třeba krátkým výletem pod stezku v korunách stromů (12,2 km, stoupání 399 m). Cestou přejedete vrchol Kaliště 993 m n. m. Po cestě zpátky pojedete přes Stupečnou a Plískov kde si užijete nádherné výhledy přes Lipno do Rakouska. Mapka tady.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Bikepark Lipno

Chcete si pořádně zablbnout na kolech v klopenkách nebo na skocích? Nebo se pohodově povozit z kopečka z celou rodinou? Zajeďte si do bikeparku Lipno. Vyzkoušejte: rodinná terénní cyklotrasa Floutrejl, lehký modrý Trail – 1 800náročnější červený trail – 1800 m a exit Trail – 1 300 m.

Nahoru si to vyšlápnout nemusíte. Svezete se: Lanovka Jezerní – 1 200 m, lanovka Promenádní – 900 m.
V areálu najdete také půjčovna kol. Ceník a otevírací doba bikeparku.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklostezka okolo Lipna, trénink pro otrlé (103 km, převýšení 1 267 m)

Máme tu něco i pro zarputilé cyklisty a extrémní vytrvalce. Cyklostezka okolo Lipna vám dovolí prožít celé Lipno a ochutnat každý kousek jeho břehu a všechny přilehlé zajímavosti – Frymburk, Vyšší Brod, Čertova stěna… Jedno jisté: Až se po celodenním výletu objevíte „doma v penzionu“, rádi se odměníte dobrou večeří a odpočinkem na gauči.

Zvládnete tuhle náročnou cyklotrasu?

Hůrka – Černá v Pošumaví – Světlík – Frymburk – Slupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice (č. 33) – Čertova stěna – Vyšší Brod (č. 1033) – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště – Pasečná – Kyselov – Račín – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – Huťský Dvůr – Schwarzenberský kanál – Nová Pec (č. 33) – Horní Planá – Hůrka.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Jezerní cyklotrasa II pro rodiny s dětmi (32 km, stoupání 333 m)

Kratší varianta Jezerní cyklostezky, kterou zvládnou i děti v rámci  celodenního výletu. Také zde se dvakrát svezete převozem přes Lipno.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Horní Planá – Bližší Lhota (převoz) – Frýdava – Frymburk (převoz) – Černá v Pošumaví- Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Lehoučká cyklotrasa z Hůrky do Horní Plané a zpátky (11,3 km, převýšení 98 m)

Když za zábavou do Horní Plané z Ubytování na jedničku, tak jedině na kole. Poslouží vám k tomu pohodová cyklostezka, která se klikatí kolem lipenské přehrady a ze které jsou krásné výhledy na šumavské kopečky. Po cestě můžete navštívit Lipenské Pohádkovství.

Tato cyklostezka s dokonalým povrchem je tak příjemná, že se vám možná nebude chtít slézat z kola: Napojuje se na ní další, s níž lehce dojedete do Hor a do Nové Pece, kde se začíná rozšiřovat Lipno.

Ať už si chcete vyjet do Horní Plané na pláž, na stezku Adalberta Stiftera, nebo na motokáry, nechte auto zaparkované u nás a vychutnejte si krásné výhledy na přehradu.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklotrasa z Hůrky podél Boletic a zpět k Lipnu (50 km, převýšení 600 m)

Vydejte se na kole prozkoumat místa, která nejsou v hledáčku většiny turistů. Na cyklotrase se vypravíte směrem od Lipna přes zapadlé vesničky pod vojenským prostorem Boletice. V Kájově to otočíte a tradá přes kopečky směrem na Hořice na Šumavě a Černou v Pošumaví k nám, do Hůrky.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Horní Planá – Otice – Polná na Šumavě- Kájov (č. 1254) – Rozcestí u Mostu (č. 1033) – Hořice na Šumavě – Muckov (č. 1047) – Černá v Pošumaví – Hůrka (č. 33)

Otevřít trasu v mapy.cz

Dálková vyjížďka pro experty (137 km, stoupání 1 789 m)

Jste pokročilí cyklisté a objet Lipno je pro vás málo? Zkuste náročnou cyklotrasu přes Stožec až do Rožmberka. Vyrazíte severním směrem na Novou Pec Stožec pak na jih podél přehrady do Lipna a dál až do Rožmberku a zpět po levém břehu do Hůrky.

Protože víme, že odpočinek je stejně důležitý jako trénink je vám zde k dispozici celé zázemí Ubytování na jedničku.

Kudy vede tato dálková cyklotrasa?

Hůrka – Horní Planá – Nová Pec (č. 33) – Nové Chalupy (č. 7) – Bližší Lhota – Zadní Hamry (č. 1020) – Horní Přestice – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou (č. 7) – Frymburk – Černá v Pošumaví – Hůrka (č. 33).

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklostezka vojenským prostorem Boletice a podél Vltavy (48,3 km, stoupání 477 m)

Prozkoumejte neprobádaná zákoutí dlouho uzavřeného vojenského prostoru Boletice a kochejte se neskutečně zajímavou přírodou kolem Vltavského luhu.

Z Horní Plané nejdříve pojedete podél přehrady do Perneku, odkud se terén začíná zvedat k hranicím bývalého vojenského újezdu Boletice. Následně se přes Záhvozdí dostanete do obce Pěkná, kde se spojkou napojíte na úžasnou Vltavskou cyklostezku podél kroutící se Vltavy.

Přes vojenský prostor Boletice je možné jezdit jen o víkendech a svátcích.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Pernek – hranice újezdu – směr Bulov – jižně Černý Les – křižovatka Záhvozdí – Pěkná (č. 1031) – podél Vltavského luhu (č. 33) – Nová Pec – Hůrka.

Otevřít trasu v mapy.cz

Cyklotrasa po okraji vojenského prostoru Boletice (24,5 km, převýšení 332 m)

Toulejte se na kole mezi přehradou Lipno a vojenským újezdem Boletice. Objevíte malebné pošumavské vesničky, rybník Olšinu, muzeum lesnictví a rybářství v Polné na Šumavě a nekonečno pěkných zákoutí, ve kterých si odpočinete v objetí klidné přírody.

Za zmínku stojí také maličká vesnice Hodňov, kde navštívíte kostel Nejsvětější Trojice z 18. století, při jehož výstavbě bylo využito řady prvků a materiálu ze zrušeného kláštera.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Hodňov (č. 1255) – Olšina – Květušín – Polná na Šumavě (č. 1254) – Polečnice – Otice – Hodňov – Hůrka.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Schwarzenberská cyklostezka, naučný výlet historií (59,6 km, stoupání 586 m)

Na cyklotrasu naskočíte kousek od našich penzionů, v obci Černá v Pošumaví. Lipno přeplavíte přívozem v Dolní Vltavici a za pár šlápnutí už se ženete kolem unikátního Schwarzenberského kanálu, který sloužil k plavení dřeva. Přes Zadní Zvonkovou dojedete do Nové Pece, z níž už je skoro vidět Horní Planá. A pak? Pak už cítíte vůni domácí kuchyně z Restaurace Eder.

Trasa cyklotrasy:

Černá v Pošumaví (č. 1033) – Dolní Vltavice (převoz) – Kyselov (č. 1033) – Rozcestí u Janovy cesty (červená; č. 1019) – Koranda – Ježová (CLO) – rakouská Kanalstrasse – Zadní Zvonková (CLO; č. 1033) – Nová Pec (č. 33) – Horní Planá – Černá v Pošumaví.

Otevřít trasu v mapy.cz

Cyklostezka Rakouská s odpočinkem na Říjišti (48,7 km, převýšení 646 m)

Až se ráno probudíte, nemusíte nikam spěchat. Na startu cyklotrasy Rakouská se při krátkém stoupání z Horní Plané na Říjiště trochu zapotíte, ale pak už šlapete na pohodu. Navíc si můžete odpočinout přímo na Říjišti ve stylovém občerstvení. Pak už frčíte přes Rakousko převážně z kopce do Hůrky, kde vás v některé z našich restaurací čeká orosený iontový nápoj a výborná ryba.

Trasa cyklotrasy:

Horní Planá (č. 33) – Nová Pec – Říjiště – Holzschlag – Schönbach – Zadní Zvonková (CLO) – Přední Zvonková (modrá; č. 1020) – Bližší Lhota (převoz) – Horní Planá (č. 33).

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklovýlet na Plešné jezero (27,3 km, převýšení 411 m)

Cyklovýlet na Plešné jezero ležící ve výšce 1 090 metrů nad mořem zvládnete i s dětmi. Z Hůrky (vlaková zastávka Černá v Pošumaví) popojedete vlakem do Nové Pece. Odtud se můžete vydat na Plešné jezero a zpět.

Trasa od nás z Hůrky 56 km stoupání 600 m je zde.

Zkusíte tuhle nenáročnou cyklotrasu?

Hůrka – Nová Pec (vláčkem) – Jelení – Plešné Jezero a zpět

Otevřít trasu v mapy.cz

Výlet pro nejmenší. Vláčkem i na kole (3,7 km, převýšení 41 m)

V Hůrce (vlaková zastávka Černá v Pošumaví) nastoupíte na vlak do Černého Kříže (24 km cca 30 min). Jízdenku zakoupíte přímo ve vlaku se speciálními vagóny pro kola, který neprovozují ČD. Z Černého Kříže můžete plážovým tempem vyrazit do Stožce, kde doplníte kalorie v místní restauraci u Pstruha. Odtud se dostanete vlakem zpět do Hůrky anebo se rozjedete na kole zpátky do Černého Kříže.

Prozkoumáte tuhle krátkou cyklotrasu?

Hůrka – Černý Kříž (vláčkem) – Stožec na kole nebo pěšky a zpět

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Nemáme rádi roviny I (26 km, stoupání 395 m)

Tahle cyklotrasa vhodná především pro milovníky šlapání do kopců vás protáhne pořádným stoupáním v Hořicích. Do nich se dostanete celkem snadno přes Černou v Pošumaví. Zde začnete prudce stoupat přes náměstí, za kterým odbočíte doleva na Muckov a po krátké rovince přijedete přímo k pohádkové rezervaci, kde začne druhá polovina náročného výšlapu.

Malinko odlehčenou variantu (21 km/309 m) cyklostezky, ve které se vyhnete skoro polovině náročného výšlapu, najdete tady.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Černá v Pošumaví – Hořice – Muckov – Bližná – Hůrka

Zkuste si vyšlápnout pořádný kopecOtevřít trasu v mapy.cz

Nemáme rádi roviny II pro vyspělejší vrchaře (38,6 km, stoupání 595 m)

O něco obtížnější varianta téhle poměrně krátké ale intenzivní vyjížďky vás navíc potrápí táhlým výjezdem z Horní Plané k místní půjčovně motokár.

Varianta pro úplné maniaky a šílence 108 km a stoupání 1725 m je zde.

Kudy vede tato krásná cyklotrasa kolem Lipna?

Hůrka – Horní Planá – Hodňov  – Květušín  – Hořice – Muckov – Bližná – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Přívozem přes Lipno a na Vítkův hrádek (37,5 km, stoupání 484 m)

Tahle hezká trasa vás zavede k nejkrásnější rozhledně na Lipensku. Vydejte se přes Černou v Pošumaví k přívozu v Dolní Vltavici. Odtud rovnou na Vítkův hrádek, po cestě budete muset zabrat do slušného stoupáku, odměnou vám ale budou ta nej panoramata. Naše video z hrádku je tady.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Černá v Pošumaví – Bližná – Dolní Vltavice – Hůrka.

Otevřít trasu v mapy.cz

Ubytujte se v centru cyklistického dění

Využijte parádní polohu našich penzionů, které leží na hlavní cyklostezce. Stačí nasednout, šlápnout a jedete poznávat krásy Lipenska.

Cyklostezka podél Lipna i šumavskými lesy (84,5 km, stoupání 903 m)

Začínáme z Hůrky po cyklostezce na levém břehu Lipna do Nové Pece. Potom na Jelení a Nové Údolí za kterým začíná stoupání střední náročnosti. Dále cca 30 km rovně a začíná sjezd přes Rakousko na přívoz v Dolní Vltavici. Odtud je to k nám do Hůrky 9 km.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Horní Planá – Nová Pec – Jelení – Nové Údolí – Dolní Vltavice – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklotrasa pro milovníky kopců (95,1 km, převýšení 1 833 m)

Chcete se pořádně zapotit? Vychutnejte si náročná stoupání na cyklotrase, která vás zavede daleko od Lipna a zase zpátky. Objete vojenský prostor Boletice, kousek ho projedete. Zkrátka poznáte kus našeho světa.

Kratší varianta 77km stoupání 1300m je tady.

Trasa cyklotrasy:

Přes vojenský prostor Boletice je možné jezdit jen o víkendech a svátcích.

Otevřít trasu v mapy.cz

Rovinatá cyklostezka pro mámu i tátu (14,7 km, stoupání 110 m)

Chcete se na kole kochat s celou rodinou? Máme pro vás  rovinatou pohodičku se zajímavými zastávkami. Měří jen 15 km s nastoupanými 110 metry. Pohoda nejen pro mámu s tátou, ale i pro děti. Cyklostezka vede do Nové Pece po fungl novém koberci. Z Pece  se do našich penzionů snadno přepravíte vlakem.

Trasa cyklostezky:

Hůrka – Horní Planá – Nová Pec.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Z Hůrky do Hůrky kolem Houbového vrchu (24,1 km, stoupání 229 m)

Levobřežní  nová cyklotrasa vás zavede přes Horní Planou do Perneka, kde si užijete výhledy na Lipno. V Perneku to stočíte na Maňavu, kde v malých kopečcích trochu polechtáte šlapky. A přes Hodňov zpět do Hůrky, třeba do fajn restaurace doplnit energii.

Podobná malinko delší trasa obohacená o zajímavé stoupání 33,8 km 434m je tady.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Horní Planá – Pernek – Hodňov – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Cyklostezka přes malé Lipno a Olšinu (18,9 km, převýšení 319 m)

Vezměte děti, skočte na kola a vyjeďte přes malé Lipno k jednomu z nejvýše položených rybníků v Čechách, k Olšině. Zde se můžete zastavit v rybářské baště z 15. století a prohlédnout si stálou expozici věnovanou nejen historii obce, ale také rybářství a lesnictví.

Trasa cyklostezky:

Hůrka – Žlábek – Mokrá – Květušín – Hodňov – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Krumlovská cyklotrasa (61,3 km, převýšení 749 m)

Vydejte se na výpravu za kulturní perlou celé republiky. Krumlovská cyklotrasa vás zavede přes Hořice na Šumavě do Českého Krumlova, který je zapsán jako památka UNESCO. Až si ho důkladně prohlédnete, vydáte se zpátky přes Větrní, Světlík a Frymburk, kde si můžete dál další pauzu a třeba koupačku na pláži. Pak už je to k nám do Ubytování na jedničku jenom pár kilometrů. Ideální cyklotrasa jako celodenní výlet.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka – Černá v Pošumaví – Hořice na Šumavě – Český Krumlov –  Větřní – Frymburk – Černá v Pošumaví – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Cyklovýlet na Špičák 1221 m. n. m. (31,9 km, stoupání 577 m)

Kdo rád maká na kole do kopce si nemůže  nechat ujít výjezd na Špičák. Největší stoupání na trase začíná cca 13 km po startu. Zhruba 3/4 kopce pojedete po novém asfaltu. Pak vás čeká malý odpočinek po rovince a odbočka doprava na Kočárkovou cestu, kde se ještě zapotíte do kopce na měkkém podkladu. Pak už pohodička většinou z kopce třeba k nám na rybu. Trasu doporučujeme spíše pro MTB kola.

Pro koho je tento poměrně krátký výjezd málo může zkusit  delší trasu 62,5 km stoupání 1145 m.

Kudy vede tato cyklotrasa?

Hůrka – Horní Planá – Maňava – Špičák – Hodňov – Žlábek – Hůrka.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklotrasa do Zlaté Koruny (73,1 km, stoupání 1165 m)

Cyklovýlet pro zdatnější vás povede z Hůrky přes Světlík a Větřní. Napojíte se na řeku Vltavu, podél které dojedete až do Českého Krumlova. Ten projedete také podél Vltavy historickou částí, kde můžete navštívit řadu unikátních míst. Dále se vydáte do Zlaté Koruny, kde si projdete klášter cysterciáků nebo se vykoupete ve Vltavě. Po osvěžení se vydáte podél vojenského prostoru zpět k nám do ubytování na jedničku.

Trasa cyklotrasy:

Hůrka (č. 33) – Světlík – Větřní – Český Krumlov – Zlatá Koruna – Kájov – Polná na Šumavě – Hůrka

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

MTB trasa do Světlíku a zpět (28,9 km, stoupání 514 m)

Další parádní trasa dostupná pouze pro MTB vede přes Černou v Pošumaví a Světlík. Tady začíná ta pravá zábava – louky,  lesy, z kopce do kopce až do Hořic, kde ještě naposledy prošlápnete pedály a pak už v klídku k nám do restaurace na jedno.

Náročnější varianta trasy 32 km stoupání 639 m je zde.

Kudy vede krásná MTB trasa?

Hůrka –  Černá v Pošumaví –  Světlík –  Hořice na Šumavě –  Hůrka (č. 33).

Otevřít trasu v mapy.cz

Cyklostezka kolem Lipna i Vltavy (30,9 km, stoupání 179 m)

Chcete se pohodově projet po rovince s celou rodinou? Máme pro vás  cyklostezku z Hůrky do Stožce. Je dlouhá příjemných 30 km s nastoupanými 179 metry, to je jak nic. Pohoda pro všechny včetně dětí.

Cyklostezka vede do Nové Pece a odtud do Stožce. Po cestě se stihnete smočit ve Vltavě a zpátky do našich penzionů se v pohodě přepravíte vlakem.

Komu se nechce utrácet za vlak, může se zpátky vydat krásnou přírodou přes Jelení, podél Schwarzenberského kanálu a převozem do Horní Plané. Trasu najdete tady.

Trasa cyklostezky:

Hůrka – Horní Planá – Nová Pec – Stožec.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

4 cyklostezky kolem Hůrky které zvládnou i děti

Máme pro vás typ na 4 nenáročné cyklostezky. Všechny jsou vhodné pro děti a všechny vedou poblíž Hůrky. Užijte si s dětmi Lipno na kole.

CYKLOSTEZKA 1 (13,2 km stoupání 85 m)

CYKLOSTEZKA 2 (18,7 km stoupání 236 m)

CYKLOSTEZKA 3 (23,5 km stoupání 266 m)

CYKLOSTEZKA 4 (26,7 km stoupání 457 m)

Jste ubytovaní v ubytování na jedničku a hledáte další zábavu pro svoje děti? Půjčte si od nás motorový člun se slevou 20%.

Otevřít trasu v mapy.cz

Použiji rychlý přehled cyklostezek

Cyklotoulání kolem penzionů

I když je poblíž penzionů nástupní místo na jednu z cyklostezek, která vás zavede třeba do Horní Plané, nemusíte se na Lipně řídit jenom žlutými cedulkami s číslicemi. Všude kolem je spousta skrytých polních a lesních cest, po kterých to máte kousek třeba na houbaření nebo na piknik. Ukážeme vám, kde je to nejhezčí.

Prohlédněte si několik fotografií cyklostezek kolem Lipna