Stovky kilometrů cyklostezek kolem Lipna a okolí

Poznávat Lipno a celou Šumavu na kole je jeden z nejlepších způsobů, jak si užít dovolenou. Můžete si vyrazit do hor pořádně roztočit pedály na obtížné cyklotrasy, nebo vyjet s rodinou prozkoumat méně náročné cyklostezky, které protkávají celé okolí jako pavučina. Pohodové vyjížďky si zde najdou i senioři.Ubytování v našich penzionech a apartmánech má pro všechny cyklistické nadšence jednu velikou výhodu – součástí budovy je velká kolárna, do které si bezpečně zamknete své stroje. A kdo nemá s sebou kolo, tak mu ho půjčíme.

Leccos už jsme sami kolem Lipna projezdili, a proto od nás přijměte pár rychlých typů na cyklotrasy a výlety, které vás zaujmou:

Adrenalin v Kramolíně, klidný floutrejl a rázný Bikepark

Toužíte po adrenalinu, který zmákne každý? Vyzkoušejte 5 km dlouhý floutrejl vedený lesem. Speciálně postavenou trasu pro bezpečnou jízdu na horském kole zvládnou i menší děti. Nástup na lanovku v Lipně nad Vltavou. Klopenky, vlny, lavice, kamenná pole, dřevěné lávky… Nový Bikepark ve svazích ski areálu Kramolín přivítá zdatnější bajkery na modré 1,8 kilometrové a červené 1,2 kilometrové trati s převýšením 200 metrů. Kola i vybavení si můžete půjčit přímo u lanovky.

Máte rádi adrenalinovou zábavu? Lipno na kole pro vás může znamenat také bikepark a floutrejl.

Lipenská magistrála, cyklostezka po levém břehu Lipna (58,5 km)

Od začátku Lipna na konec. Levobřežní páteřní cyklotrasa vás povede z místa, kde se voda začíná „kupit“, přes samotnou hráz přehrady až do Vyššího Brodu. Cestou za Horní Planou je samozřejmě naše Rybí restaurace, kde se posilníte, nebo to rovnou zabalíte v našich apartmánech, pokud nezbydou síly.

Prohlédněte si detailní mapu a průjezdní místa.

Toulejte se kolem Lipna na kole. Nenáročné cyklotrasy jsou pro celou rodinu.

Schwarzenberská cyklostezka, naučný rovinatý výlet historií (61 km)

Na cyklotrasu naskočíte kousek od našich penzionů, v obci Černá v Pošumaví. Lipno přeplavíte přívozem v Dolní Vltavici a za pár šlápnutí už se ženete kolem Schwarzenberského kanálu, který sloužil k plavení dřeva. Přes Zadní Zvonkovou dojedete do Nové Pece, z níž už je skoro vidět Horní Planá. A pak? Pak už cítíte vůni domácí kuchyně z Restaurace Eder.

Mapa cyklostezky

Cyklostezka vás protáhne kolem Lipna až na úbočí šumavských kopců k plavebnímu unikátu.

Cyklostezka Rakouská, odpočinek na Plešném jezeře (38,6 km)

Až se ráno probudíte, nemusíte nikam spěchat. Na startu cyklotrasy Rakouská se při krátkém stoupání z Horní Plané trochu zapotíte, ale pak už šlapete na pohodu. Přes Rakousko se objevíte u Plešného jezera, kde si dáte pauzu. Pak už frčíte převážně z kopce do Hůrky, kde vás v některé z našich restaurací čeká orosený iontový nápoj a výborná ryba.

Podívejte se před jízdou na mapu.

Rakouská cyklostezka vás od Lipna dovede až k Plešnému jezeru pod Plechý.

Cyklostezka okolo Lipna, trénink pro otrlé (108 km)

Máme tu něco i pro zarputilé cyklisty a extrémní vytrvalce. Cyklostezka okolo Lipna vám dovolí prožít celé Lipno a ochutnat každý kousek jeho břehu a všechny přilehlé zajímavosti – Frymburk, Vyšší Brod, Čertova stěna… Jedno jisté: Až se po celodenním výletu objevíte „doma v penzionu“, rádi se odměníte dobrou večeří a odpočinkem na gauči.

Zvládnete tuhle maxi trasu?

Cyklostezka kolem Lipna pro nejnáročnější maniaky a vytrvalce.

Jezerní cyklotrasa, dvakrát přívozem přes Lipno (50,5 km)

Pro koho je cyklostezka kolem Lipna příliš, může si zkusit poloviční variantu, ve které zůstanete neustále v kontaktu s přehradou. Jako celodenní výlet se hodí pro rodiny s většími dětmi, které ocení dvojité přeplutí Lipna a možnost několika zastávek na zajímavých místech.

Projděte si trasu před vyjetím.

Na kole kolem Lipna, díky které se na přívozu svezete hned dvakrát.

Cyklotoulání kolem penzionů

I když je poblíž penzionů nástupní místo na jednu z cyklostezek, která vás zavede třeba do Horní Plané, nemusíte se na Lipně řídit jenom žlutými cedulkami s číslicemi. Všude kolem je spousta skrytých polních a lesních cest, po kterých to máte kousek třeba na houbaření, nebo na piknik. Ukážeme vám, kde je to nejhezčí.
Chcete se jenom tak toulat, nebo si projet cyklotrasu kolem Horní Plané? Poradíme vám nelepší trasy.