Rybolov na dírkách

Jste závislí na rybaření a zimní přestávka vás nebaví? Nebo rádi objevujete nové zajímavé aktivity? Během ubytování na Lipně v našich penzionech si můžete vyzkoušet lov pstruhů na dírkách.

Lov pstruhů na dírkách, zábava pro zkušené rybáře i začátečníky

Vykutat si díru do ledu a jít si na lov na dírky, kam se vám zlíbí, to podle zákona nejde. Naštěstí však existují soukromé rybníky, které vám to dovolí. Jednou z takových lokalit v jižních Čechách je Pstruhařství Hůrka, které sousedí s našimi apartmány Nad rybníky.

Když led dosáhne dostatečné tloušťky, správci vyvrtají do ledu díru a vy si tak můžete zkusit lov pstruhů na dírkách.

Nemusíte se bát, že to nezvládnete – vezměte s sebou celou rodinu, protože lov na dírkách je jednoduchý a obrovsky zábavný. Je fajn zažít ten pocit, když vytáhnete krásného pstruha duhového.

4 hodiny na rybnících vás budou stát jenom 100 Kč.

Lov pstruhů na dírkách je netradiční zábavná aktivita, kterou si během ubytování na Lipně v našich penzionech rozhodně vyzkoušejte.

Vybavení pro lov pstruhů na dírkách je dostupné

K dirkaření nepotřebuje klasickou rybářskou udici – používají se krátké, štíhlé a pružné proutky na dírky, které jsou tak navržené pro jednoduchou manipulaci. Takovou udici pořídíte v obchodě od 100 do 300 Kč. K tomu malý smekací naviják, či obyčejné kolečko a můžete vyrazit.

Pak už záleží jenom na vás, jakou využijete techniku. Pro lov pstruhů na dírkách je však nejběžnější lov na plavanou.

Rybářské potřeby k lovu pstruhů na dírkách koupíte například v prodejně rybářských potřeb FOP v Černé v pošumaví,  u Pešků v Horní Plané, nebo ve Frymburku v prodejně Big Fish.

K dirkaření vám postačí malý, krátký a pružný prut + jednoduché kolečko. Vše koupíte za pár šupů.

Úlovek zpátky nepouštějte. Zblajzněte ho v Rybí restauraci Hůrka

Pustit vánočního kapra je možná šlechetné, ale při lovu pstruhů na dírkách v Pstruhařství Hůrka rybě „svobodu“ nedávejte. Jednak se to nesmí, jedna byste si připravili o labužnický zážitek.

Vždyť průzračná voda směřující z hor do rybníků dodává pstruhům exkluzivní chuť. Takže si rybu odneste domů, nebo si ji nechte připravit v Rybí restauraci Hůrka na způsob, který najdete v jídelním lístku.

Vzhůru do toho. Lov pstruhů na dírkách v Pstruhařství Hůrka je originální zážitek. Přijeďte a využijte Ubytování na jedničku.

K ubytování můžete využít náš výhodný pobytový balíček – “ Rybářská dovolená na Lipně. „

Lovu na dírkách zdar! Přečtete si taky náš článek o dirkaření na blogu:
Jak si zpříjemnit rybářské čekání na jaro? Lovem ryb na dírkách v jižních Čechách.