Skiareály na Lipně. Jaký vybrat?

Zima je v plném proudu a vy si možná říkáte, jaký že ten skiareál si vybrat? Pojďme omrknout ty nejlepší skiareály na Lipensku. Popíšeme vám, v čem je který dobrý. Takže až k nám přijdete, půjdete na jistotu. 

Obsah

Ubytování na Lipně jde ruku v ruce s místními skiareály
Výběr ideálního skiareálu na Lipně
Volba ubytování na Lipně poblíž skiareálů
Nejlepší a nejdostupnější skiareály na Lipně
Vybrali jste skiareál na Lipně? Hurá na sjezdovky

Ubytování na Lipně jde ruku v ruce s místními skiareály

Chystáte víkendovku nebo jarní prázdniny s lyžováním? Pokud si chcete krásně zalyžovat a náramně si to užít, měli byste zároveň hledat skiareál a ubytování. Je to jednoduché. Možná seženete na Lipensku hyper levné ubytování. Ale k čemu vám to bude, když k nejlepšímu skiareálu na Lipně byste to měli 100 km? Platí to i naopak. Proč si vybírat na Lipně skiareál, blízko kterého není dostatečně kvalitní ubytování? 

Naštěstí, u nás na Lipně se dá ubytování a skiareály pěkně skloubit. Za chvíli se dozvíte, jak na to. 

Výběr ideálního skiareálu na Lipně

Výběr správného skiareálu na Lipně závisí na několika faktorech, které jsou důležité pro vaše potřeby. Zde jsou některé body, které byste měli vzít v úvahu při výběru:

Lyžařské dovednosti – Zohledněte úroveň lyžařských nebo snowboardových dovedností všech účastníků. Některé lipenské skiareály jsou vhodnější pro začátečníky, zatímco jiná nabízejí náročnější tratě pro pokročilé lyžaře.

Velikost a služby skiareálu – Velké skiareály na Lipně mají často širší nabídku tratí a větší množství vleků a lanovek. Menší střediska mohou být vhodnější pro rodiny nebo začátečníky.

Sněhové podmínky – Podívejte se na historické sněhové podmínky v oblasti, kterou zvažujete. Některé skiareály jsou známá pro kvalitnější sníh, který třeba napadne dříve než jinde. Vliv na to může mít také úroveň umělého zasněžování.

Vzdálenost a dostupnost skiareálu – Zvažte vzdálenost skiareálu na Lipně od ubytování a jak snadno je dostupný. To může ovlivnit, zda se rozhodnete pro víkendový výlet nebo delší dovolenou.

Ceny skiareálů na Lipně – Srovnávejte ceny skipasů, ubytování, stravy a dalších služeb ve skiareálech. Některá střediska mohou být cenově dostupnější než jiná.

Ostatní aktivity – Zjistěte, zda skiareál nabízí i jiné aktivity než jen lyžování, například běžecké lyžování, snowboarding, bobování, wellness apod.

Dětská zařízení – Pokud cestujete s dětmi, podívejte se na dostupnost a kvalitu dětských lyžařských škol a dalších zařízení pro děti.

Recenze a doporučení lipenských skiareálů – Přečtěte si recenze od ostatních lyžařů a snowboardistů, abyste získali názory na konkrétní skiareály.

Volba ubytování na Lipně poblíž skiareálů

Jihočeské moře je obrovské a kolem najdete celou řadu ubytovacích kapacit. Je jenom na vás, kde se v zimě usídlíte. Ale pokud vám jde výhradně o sjezdování nebo snowboard, měli byste vzít v potaz místo ubytování. 

Lipno by se dalo rozdělit na dvě hlavní části. Ta východní (Lipno nad Vltavou a okolí) je více turistická a “těšit” se můžete spíše na davy a mumraj. Ta západní (Horní Planá a okolí) je klidnější, protože zde konkrétně není žádný skiareál. 

A teď záleží na vás, jestli se chcete po lyžovačce ubytovat v klidném místě bez ruchu. Nebo jestli musíte bydlet v rušném centru všeho dění. Ono se totiž často vyplatí se ubytovat o 15 minut dál a pořídit stejně kvalitní apartmán za mnohem lepší cenu

Nejlepší a nejdostupnější skiareály na Lipně

O skiareálech na Lipně už jsme psali vícekrát. Proto vám zde ve stručnosti zrekapitulujeme, jaké máte možnosti. 

Vybrali jste skiareál na Lipně? Hurá na sjezdovky

Máte vybraný skiareál na Lipně a ubytování? Důležité je mít to objednané s předstihem. Zvlášť v sezónních špičkách. 

Pokud chcete využít Ubytování na jedničku, omrkněte naše kapacity.