Zimní bruslení na Lipně – nástup od našich penzionů

Projeďte si nejdelší bruslařskou dráhu na světě, která propojuje Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce 8 metrů. Nastoupíte na ni také v Horní Plané a blízko našich penzionů.

Od prosince do března, zcela bezpečné bruslení v krásné scenérii

Zimní bruslení na Lipně je obrovským zážitkem. Nejenom proto, že podobnou bruslařskou dráhu nikde jinde na světě nenajdete – vždyť více než 10 km udržované a velkoryse široké dráhy, to je skutečná rarita. Ale ohromí vás také krásné lipenské a šumavské scenérie, které si se svěžím podhorským vzduchem vychutnáte.Bruslařská dráha je každodenně čištěna a kontrolována speciálními pluhy, díky kterým máte 100% jistotu, že zůstanete v bezpečí. Nemusíte se tak bát sjezdit Lipno s dětmi od shora až dolů.

Specialitou bruslařské dráhy u Horní Plané je každoroční mezinárodní závod v curlingu a také dětský karneval na ledě.

Bruslařská dráha v Horní Plané je pro všechny bezpečná. Denně ji zkoušejí.

Bruslařská dráha – oficiálně v Guinessově knize rekordů

To, že je bruslařská dráhu u Horní Plané nejdelší na světě, potvrdili i komisaři pelhřimovské agentury Dobrý den. V úterý 3. února 2009, v 15:58 hodin naměřil pomocí policejního kolečka délku 10 923 metrů pravidelně udržované bruslařské dráhy.Tím se lipenská ledová magistrála zapsala do Guinessovy knihy rekordů a stala se nejdelší upravovanou dráhou na přírodním ledě na světě. Kanadská dráha v Ottawě o délce „pouhých“ 7,8 km tak byla odsunuta na druhé místo.

Zimní bruslení na Lipně je fajn zábava. Můžete projet skoro celou přehradu.

Více se o bruslení na Lipně dozvíte na našem blogu v článku:
Ledová magistrála na Lipně – zažijte bruslení, které nám závidí celý svět