Tipy na aktivity v okolí Lipna, krásy Šumavy i památky

Panenská příroda a krásné jezero na kole

Všude, kam se na Šumavě toužíte podívat, se dostanete na kole. Nezáleží, jestli si chcete projet lehčí cyklotrasy s dětmi, nebo si dát pořádně do těla. Malebné Lipno a přilehlé majestátní kopce protkávají stovky kilometrů báječných cyklotras, které vás dovedou do míst známých i neznámých. Naše ubytování vám nabídne nástup na cyklostezky kousek od penzionů a možnost schovat kola v kolárně. Podívejte se, na jaká nejzajímavější místa si na Lipensku ze sedla kola došlápnete.
Lipno na kole je bezva - vychutnáte si lehké cyklotrasy i náročné traily.

Dětské atrakce a aktivity pro celodenní zábavu

V každé naší zahradě kolem penzionů se děti vyřádí do sytosti. Ale dovolená na Lipně má pro rodinu mnohem větší porci zábavy. V blízkosti naleznete paintball, lanový park, Stezku korunami stromů s Lesem království, Pohádkovou rezervaci, Bobovku… Když se rozhodnete během dovolené dětem dopřát každý den speciální zážitek, kolem Lipna jich najdete nepočítaně. Nejlepší jsme vybrali za vás.

Děti vás budou milovat, když je vezmete na některou z atrakcí. Nebo na všechny? :)

Křížem krážem pěšky po kopcích a kolem přehrady

Poklidné procházky kolem Lipenské přehrady, naučná stezka Adalberta Stiftera v Horní Plané, zaoblené kopečky i Šumavský Everest. Rozhlédněte se ze svého pokoje do všech světových stran – všude najdete cíle vašich procházek i celodenních výletů, po kterých si u nás večer rádi odfrknete. Lipno a okolí je kus země pěším turistům zaslíbený. Naše ubytovací zařízení jsou skvělým výchozím bodem pro vaše dobrodružné cesty – kousek od silnice, vlakové i autobusové zastávky. Známe to tu jako své boty a s výlety vám poradíme.

 I kdybyste se u nás na Lipně ubytovali na měsíc, stále budete mít co objevovat.

Rybaření na Lipně

Relaxujte u vody s rybářským prutem a vychutnejte si přehradu usazenou mezi šumavskými kopci. Lipno se jenom hemží kapry, candáty, štikami i okouny. Určitě si najdete své tajné místo, kde budou brát. Zajistíme vám rybářské povolenky, tzv. „hostovačky“, abyste si hned po příjezdu mohli zarybařit. Můžete si také ulovit svůj oběd v křišťálových vodách rodinného Pstruhařství Hůrka, které je na blízku všem našim ubytovacím zařízením.

Rybaření na Lipně je takové, jaké nikde jinde.

Půjčovna motorových člunů

Zažijte Šumavu jinak. Půjčte si motorový člun a projeďte si lipenskou přehradu od míst, kde začíná růst, až k samotné hrázi. Zakotvěte v tichém zálivu, nebo uprostřed jihočeského moře a užijte si božský klid – vaší fantazii se meze nekladou. Půjčujeme pevné čluny s kovovým dnem ideální pro práci s rybami i nafukovací s pevným dnem pro rodinné výlety. Vybrat si můžete 5koňový, 10koňový i elektrický pohon. Ubytujte se u nás a získáte slevu 20 %.

Prozkoumejte Lipno - půjčíme vám motorové čluny a se slevou.

Lipno z vodní hladiny, zážitky na vlnách

Zvednout kotvy, odplouváme. Na Lipně si kromě suchozemských aktivit užijete hodně vody. Zkusíte si sjet kousek Vltavy na kánoích, na raftu, prosvištíte motorové čluny, které ubytovaným půjčujeme se slevou 20 %, zprostředkujeme vám projížďky na katamaránech. Naše půjčovna motorových člunů je kousíček od nás. Ideální pro rybáře i výlety s dětmi. Poznejte Lipno z vody a prohánějte se po přehradě s větrem ve vlasech. Najděte si svou klidnou zátočinu, nebo opuštěný ostrov.

Vyzkoušeje si, jaké to je plavit se na Lipně. Objevíte tajná zákoutí a třeba i nějaký poklad. Kdo ví...

Ubytování s bazénem pro rodiny s dětmi

Užijte si svou dovolenou na plno. Jestli hledáte v jižních Čechách ubytování s bazénem pro rodiny s dětmi, už nemusíte pátrat. V našich penzionech dokonale zrelaxujete, protože děti se v bazénech vyblbnou celý den. Vám tak zbude více času na odpočinek, méně starostí s hlídáním a samozřejmě si bazén užijete sami. V tom zastřešeném se slanou vodou je to paráda i po setmění…

V penzionu Eder a Apartmánech Nad rybníky je vám k dispozici bazén.

Koupačka mezi horami, lenošení na pláži

Krása Lipenské přehrady spočívá v její rozmanitosti – voda tvoří velké pláže, rozlévá se do krásných tichých zalesněných zátočin a sem tam vykoukne malý ostrůvek. Tady všude si pěkně zaplavete, děti se vycachtají, nebo si jenom tak zachytáte bronz na břehu. V létě teplota vody šplhá k příjemným 23 °C. Když je voda příliš studená, vodní živlové si stejně přijdou na své. V Lipně nad Vltavou v aquaparku, nebo v krytém bazénu ve Frymburku. A po koupání je hlad, tak nezapomeňte na speciality v našich restauracích.

Letní dovolená na Lipně, to je Slunce, koupání, relax. Zkrátka pohodička.

Dovolená se psem na Lipně

Přibalte na dovolenou na Šumavě své čtyřnohé kamarády. V našich penzionech máte možnost pohodlného ubytování se psem – velké oplocené zahrady dopřejí psíkům dostatečné vyžití v podobě pobíhání, prozkoumávání,  čenichání a vám víc oddechu. Kromě toho je okolní krajina jako dělaná pro výlety se psy po kopcích, nebo na aportování v přehradě. Nenechávejte své mazlíky doma a užijte si společnou dovolenou na Lipně.

"Přibalte" s sebou svého miláčka s sebou. Užijte si dovolenou na Lipně i se svým psem.

Houby na Šumavě

Milujete zdravé procházky krásnými lesy, které vás nabíjejí pozitivní energií? Tak si sebou vezměte košík, nůž a přijeďte k nám na Lipno, protože houby na Šumavě rostou jedna báseň. Sice vám neprozradíme naše tajná místa, ale řekneme vám, kam a kdy se vypravit, a že houby se dají na Šumavě sbírat taky v zimě.

Půjčovna sportovního vybavení

Nemáte v autě ani píď místa a nevejdou se vám do něj horská kola? Nebo chcete vyzkoušet na dovolené něco jiného a nemáte k tomu potřebné vybavení? Přenechte své starosti nám, protože jsme připraveni na každé vaše přání. Díky půjčovně sportovního vybavení pobyt na Lipně prožijete bez náznaku nudy. Půjčujeme kola pro dospělé a děti, koloběžky, inline brusle, vozíky za kolo a nordic walking hole. Ubytovaným zprostředkujeme za příjemnou slevu 10%.

Nechce se vám tahat kola a brusle? Zařídíme vám jejich půjčení.

Sportovní vyžití

Jste příznivci aktivního odpočinku? I na vás Lipno myslí. Když raději občas vyměníte relaxaci na pláži za sportování, vyberete si z mnoha možností. Možná si chcete vyzkoušet elegantní golf. Nebo si s sebou berete raketu a chcete i o dovolené potrénovat tenis. Či si chcete s rodinou nebo kamarády užít večer u bowlingu?

Tipy na aktivity pro sportovce.

Perly architektury, skvosty UNESCO

Kromě jedinečné přírody byste si také měli všimnout architektonických památek. Je-li zima, prší a nechce se vám trajdat po venku, za pár minut jízdy autem spatříte divy, které nám může závidět celý svět – podobné stavby jinde na zeměkouli nenajdete. Památky UNESCO Český Krumlov a Holašovice, kláštery Zlatá Koruna, Vyšší Brod, hrad Rožmberk, zříceniny a mnohem víc. Nebudete-li vědět, kam vyrazit, rádi vás nasměrujeme.

Minifarma penzionu Daniela, domácí zvířata a projížďky na ponících

Děti milují zvířátka, ale ne každý si může nějaké pořídit. Na minifarmě u penzionu Daniela si je tak mohou užít celý pobyt. Nakrmí je, mohou si je pohladit a zjistit, že starat se o kozu nebo ovečku není žádná legrace.

Navíc pro vaše děti zařídíme projížďky na ponících za více než příznivou cenu. A co vy, rodiče? Vy si zatím odpočinete a dáte si něco k zakousnutí v Restauraci Daniela.

Minifarma penzionu Daniela

Další aktivity pro neúnavné dobrodruhy

Chcete zažít na své dovolené ještě více zážitků? Ubytování na Lipně má neomezené možnosti, které během svého pobytu nevyčerpáte, ani kdybyste tu strávili celý rok v kuse. Bowling, golf, tenis, wellness, motokáry v Horní Plané, kolečkové brusle, snowkiting, slavnosti pětilisté růže

U nás na Lipně se fantazii meze nekladou – ubytovaní zde mohou dělat snad cokoliv, co je jenom napadne. Nevěříte, přijeďte k nám!

Sledujte náš Facebook a taky blog – najdete tu spoustu tipů na výlety a akce.

Vyzkoušejte si třeba motokáry v Horní Plané. Nebo další z řady dalších aktivit.