4 super cyklotrasy na Lipně, které si na jaře náramně užijete

Sluníčko už přepralo zimu, vysušuje cyklostezky a nastává čas na parádní cyklistické výlety. Na Lipně se s kolem můžete vydat prakticky kamkoliv, protože je to tady propletené parádními cyklostezkami. Kolem Lipna, na horách, ale taky všude v okolí. Objevte další krásné trasy, které si vychutnáte nejen na jaře.

Jestli už jste byli na Lipně někdy na kole, tak víte, že si tady každý najde svoje. Polykači kilometrů můžou jezdit klidně 12 hodin v kuse a stále bude co objevovat. Pohodáři si najdu příjemně  zvlněnou stezku se zastávkami na pivko. A i rodiny s dětmi si užijí kopec zábavy. Tady jsme pro vás objevili desítky cyklotras. Máme za to, že jich ale není nikdy dost. Tady jsou další čtyři parádní. 

 

Výlet na Pláničský (Kozí) rybník 20 km, stoupání 288 m

Pláničský rybník je přírodní rezervace, která se nachází poblíž obce Černá v Pošumaví. Na kole jste tady z Ubytování na jedničku co by dup, takže výlet zvládnete i s dětmi. Důvodem ochrany je zachování cenných porostů vodní a litorální vegetace rybníka a charakteristických vodních a mokřadních živočichů. Uvidíte tady zkrátka věci nespatřené. 

Otevřít trasu v mapy.cz

Výlet na rozhlednu Dobrá voda v Horní Plané 16 km, převýšení 266 m

Máme tady další cyklo pohodovku. Z Hůrky vyrazíte do zvlněného terénu, kde je jízda na horákovi zábava. Dojedete do Horní Plané a do nově postavené rozhledny Dobrá voda. Měla být původně ze dřeva, ale počasí tady dělá divy. Takže je z kovu. 

Až se pokocháte výhledy na kopce, na Lipno a na Horní Planou, čeká vás pohodová cesta zpátky. U nás budete za chvilku. .

Otevřít trasu v mapy.cz

Výlet do Rakouska 50 km, stoupání 645 m

Chcete si užít trochu kopců? Vydejte se na parádní okruh, který začíná pohodovou cestou podél přehrady. Nejdříve si zastoupáte na hřeben, ale pak vás čeká krásný sjezd do Schönebenu. A jako třešničku na dortu si dáte cestu přívozem do Horní Plané. 

Otevřít trasu v mapy.cz

Po stopách Šumavského Everestu. 95 km, s převýšením 2 117 m

Znáte lipenskou turistickou výzvu Šumavský Everest? Je to celkem fuška pěšky. Na kole si ji klidně můžete dát skoro celou za jeden den. Vynechat musíte jenom Knížecí stolec a Plechý, kam se na kole nesmí. Ale jinak se vyšplháte na všechny parádní kopce v okolí. Je to trošku dřina, ale ty výhledy, ty stojí za to. Navíc, po návratu doplníte síly v některé z našich restaurací

Otevřít trasu v mapy.cz
 

Chcete jezdit ještě víc? Jak je libo! Tady jsou další cyklostezky s popisy a mapkami