5 nejlepších lyžařských středisek na Lipensku: Kdy otvírají a co nového nabídnou?

Nejznámější šumavské skiareály na obou stranách hranic zanedlouho otevřou své brány návštěvníkům. Kdy to přesně bude, co v těchto areálech čekat a na co se těšit? To pro vás shrneme v dnešním článku.

Skiareál Lipno – první volba na české straně

Na prvním místě bychom se měli určitě bavit o lipenském skiareálu, který se najdete Lipně nad Vltavou.

Protože se ale jedná o největší a nejvýznamnější skiareál na české straně Šumavy, představíme vám ho i se všemi novinkami v příštím článku.

Pro tuto chvíli tedy jen jedna zásadní informace – zahájení zimní sezóny je naplánováno na 15. 12.

Královský Hochficht už od 8. 12.

 

Ve vyhřívané kabince - vzhůru na svah!

Hochficht je kapitola sama o sobě. Na celé Šumavě asi lepší zimní středisko nenajdete a řadí se mezi nejlepší rakouská nealpská střediska vůbec.

Přes 20 km super připravených sjezdovek všech obtížností, pro hobíky i profíky.  Mimo to spousta dalších nelyžařských aktivit, kvalitní zázemí a výborné rakouské služby.

Hochficht zahajuje sezónu už 8. 12. 2018 v 8:30 (za příznivých podmínek).

Večerní lyžování zahajuje 21. 12. na sjezdovce Wenzelwiese. Jezdit se bude každou středu a pátek 17:00 – 20:30.

Pokud jste příznivci freestylového lyžování, připravili si tu pro vás ve Funparku pro letošní sezónu několik nových prvků a překážek.    

Středisko Sternstein – s nádechem rodinné pohody

Sternstein je kousek: Poklidná atmoška, žádné davy a spoustu atrakcí pro děti.Velká výhoda tohoto rakouského střediska je v dostupnosti. Pokud jste ubytovaní u Lipna, dojedete do 25 km vzdáleného Sternsteinu za necelou půlhodinku.

Další výhodou je příjemná, až „rodinná“ atmosféra. Není tu tolik lidí, jako třeba na Hochfichtu či v Lipně nad Vltavou, takže si tu na nepřeplněných sjezdovkách opravdu příjemně zalyžujete s celou rodinou.

K dispozici jsou 3 sjezdovky v délce 1 500 – 1 850 m a přepravu zajišťuje rychlá, kabinová, 6ti místná lanovka.

Letošní sezóna odstartuje 7. 12. 2018.

Frymburk – ideálka pro hobíky a děti

Klidně můžete vyměnit lyže za jiný sjezdařský prostředek.Jedno z menších lyžařských středisek na Šumavě najdete ve Frymburku. Nenajdete zde žádné extrémní sjezdovky, přesto má Frymburk několik velkých výhod.

První velká výhoda – nachází se doslova na břehu Lipna. Druhá výhoda – ideální svahy pro začínající lyžaře a děti. Pro rodiny s dětmi je toto středisko ideální volbou.

Najdete tu 2 lehčí, široké sjezdovky o délce přes 600 m a jednu velmi lehkou v dětském parku Médi Kubíka s délkou 120 metrů. V tomto dětském parku najdete 2 pojízdné pásy a spoustu zábavných prvků, které dětem usnadňují jejich lyžařské začátky.

Sezóna bude zahájena na Boží hod, tedy 25.12 2018 (za příznivých podmínek).

Německý Mitterdorf – na svah či na běžky

Středisko Mitterdorf leží na německé straně Šumavy, asi 75 km od Lipna a cesta autem zabere něco přes hodinku.

Najdete zde 8 km sjezdovek různých obtížností (modré až černé), dětské výukové hřiště a 4 pojízdné koberce v celkové délce přes 300 m.

Pokud jste spíše příznivci bílé stopy, užijete si zde přes 25 km udržovaných běžeckých tratí.

Středisko zahajuje zimní sezónu 8. 12. 2018

Těšíte se na lyže, snowboard, běžky?
Už máte zamluvené ubytování na Lipně?