Vyrazte na podzim na Lipno. Prozradíme proč…

Podzim je druhé jaro, kdy je každý list květem, praví jeden citát. A je to tak. Na Lipně je na podzim tak krásně, že se vyplatí sem vyrazit na týden nebo klidně jenom na víkend. Máme pro vás několik důvodů, proč si užít babí léto u jihočeského moře. 

Obsah článku

Když podzim na Lipně kouzlí
I na podzim si Lipno užijete aktivně
Kultura a odpočinek bují na podzimním Lipně
A ubytování na podzim na Lipně? Jedině na jedničku

Když podzim na Lipně kouzlí

Podzim přináší na Lipensko jedinečnou atmosféru a krásné scenérie. Tady je několik aspektů, které můžete očekávat během podzimu na Lipně:

Listnaté stromy a barevné scenérie 

Na podzim se listnaté stromy okolo Lipna začínají proměňovat do krásných zářivých barev. Celá krajina se stává paletou žlutých, oranžových a červených odstínů, což vytváří nádherné scenérie pro pohodlné procházky nebo jízdu na kole.

Klid a pohodová atmosféra 

Podzim může být na Lipně klidnější období, než je letní sezóna. Mnoho turistů již odjelo, což vám může poskytnout více prostoru a míru na užívání přírody a aktivit na přehradě.

Fotografické příležitosti

Barevné scenérie, zrcadlení na hladině jezera a podzimní atmosféra poskytují výborné podmínky pro fotografování. Můžete zachytit nádherné podzimní záběry. Ať už děláte fotky jenom tak pro zábavu, nebo se tím živíte. 

I na podzim si Lipno užijete aktivně

Není vedro, ani zima. Možná občas sprchne. Ale babí léto na Lipně vám může připravit parádní podmínky pro všechny možné aktivity. To se to teprve cestuje a objevuje. Na podzim si vychutnáte třeba:

Možnosti vodních aktivit

I přesto, že teploty postupně klesají, můžete stále využít možností vodních aktivit. Můžete si půjčit kajak, paddleboard nebo rovnou motorový člun a užít si klidné jezero. Nikdo vám tady nebude překážet a budete se cítit naprosto svobodně. 

Víc o půjčovně motorových člunů tady>>

Pěší turistika

Podzim je skvělým obdobím pro turistiku kolem jezera a v okolních lesích. Kromě krásných výhledů budete mít také možnost pozorovat místní flóru a faunu. Přitom nemusíte nikam daleko cestovat. Z našich apartmánů nebo chatek se vydáte rovnou do lesa. A na ty nejlepší cíle je to taky kousek. 

Seznam výletů s mapkami pro vás máme zde>>

Jízda na kole 

Cyklostezky okolo Lipna nabízejí příjemné cyklovýlety pro všechny úrovně zdatnosti. Kombinace krásného prostředí a čerstvého vzduchu vám udělá dobře. Takže stačí zabalit kola a prosvištět si všechny možné trasy. Třeba ty krásně houpavé podzimní přímo kolem přehrady. Ubytování na jedničku je prakticky na trase. 

Vyberte si z připravených cyklovýletů>>

Kultura a odpočinek bují na podzimním Lipně

Na podzim je na Lipně všechno. I když chcete odpočívat. Tady se zkrátka pořád něco děje a stačí si jenom vybrat termín. 

Kulturní akce a festivaly

Některé kulturní akce a festivaly mohou být pořádány i během podzimu, což může být skvělou příležitostí poznat místní kulturu a tradice.

Relaxace a wellness

Mnoho ubytovacích zařízení nabízí relaxační procedury a wellness služby. Můžete si dopřát odpočinek a péči o tělo.

Degustace místních specialit

Podzim je časem sklizně. Proto můžete ochutnat čerstvé místní potraviny, jako jsou houby, ovoce a další produkty. Nebo navštívit některou z restaurací, kde vám naservírují ty nejlepší pokrmy. Třeba naší Rybí restauraci v Hůrce

A ubytování na podzim na Lipně? Jedině na jedničku

Teď už víte, že je babí léto na Lipně super. Jen si najít ubytování. Co takhle v našich pokojích, apartmánech nebo bungalovech? Prozkoumejte přednosti Ubytování na jedničku. Těšíme se na vás.