Pokochejte se památkami, které jinde na světě nenajdete

I když je venku pod psa, fouká a vám se nechcete vytáhnout paty, stále máte možnost, jak se během ubytování v našich penzionech na Lipně zabavit. Nastartujte auto, nasedněte do vlaku a prohlédněte si místa světového architektonického věhlasu:

Český Krumlov, 20 min. od penzionů

300 památkově chráněných objektů v historickém centru, nejstarší barokní divadlo na světě, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice, který je zapsán na seznam památek UNESCO. Český Krumlov je jedno z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v České republice a vy máte jedinečnou možnost tuto perlu během dovolené na Lipně navštívit.

Nejzajímavější památky Českého Krumlova.

Kompletní průvodce po krumlovských muzeích.

Holašovice, 50 min. z Hůrky

Unikátní dochovaný soubor hospodářských usedlostí stavebně a výtvarně upravený v průběhu 19. století do specifické podoby tzv. selského baroka je zapsán do seznamu UNESCO.Jedinečná je dosud neporušená forma půdorysného řešení, parcelace i struktura zástavby, která je příkladem vesnického urbanismu z období vrcholné fáze středověké kolonizace.

Web obce Holašovice.

Holašovice - památka UNESCO, která je stále funkční. Jako před 200 lety.

Rožmberk nad Vltavou, 38 minut jízdy

Městečko Rožmberk nad Vltavou, založené ve 13. století, se rozkládá v malebném údolí řeky Vltavy. Kromě turistů navštěvujících krásný státní hrad Rožmberk, toto místo projíždějí tisíce vodáků a každoročně sem zavítají davy kvůli hudebnímu festivalu České hrady. Podívejte se na středověký hrad a poslechněte si při tom české kapely.

Oficiální stránky hradu Rožmberk.

Město Vyšší Brod, 37 minut jízdy

Krásný cisterciácký klášter, poštovní muzeum, Wolfgangovy vodopády, minipivovar Jakub, poutní místo Kaple Maria Rast s křížovou cestou… Výlet do Vyššího Brodu se vám vyplatí, protože město a jeho okolí nabízí celou řadu volnočasových aktivit.

Seznam památek ve Vyšším Brodě.

Ve Vyšším Brodě toho najdete mnohem víc, než "jenom" zachovalý klášter.

Klášter Zlatá Koruna, 27 min. od vašeho ubytování

Cisterciácký klášter ve Zlaté koruně si díky své jedinečné poloze v hlubokém údolí řeky Vltavy udržel mnoho z původní atmosféry i po odchodu řádu v roce 1785. Klášter je všeobecně považován za jeden z nejdražších klenotů gotické architektury v rámci střední Evropy. Zajeďte si sem nasát zvláštní atmosféru a obdivujte unikátní stavbu.

Web klášteru Zlatá Koruna.