Lyžařská sezóna na Lipně startuje. Které skiareály otevírají své brány?

Zimní počasí přeje každému, kdo už se nemůže dočkat prvního letošního lyžování. Na Šumavě už něco nasněžilo a ve skiareálech kolem Lipna jedou sněžná děla na maximální výkon. Vlekaři makají, sníh se kupí a vy si už tento víkend můžete vyzkoušet řadu sjezdovek, které se těší na první návštěvníky. Které vleky a sjezdovky jsou v provozu?

Přemýšlíte, co s víkendem, který už klepe na vrata? Většina skiareálů už je na vás připravena. Nabalte sjezdovky, snowboardy, běžky a vyrazte k nám na Lipno. V našich apartmánech a pokojích se ještě místo najde – užijete si první letošní lyžování. Možností máte celou řadu, protože každý skiareál má pro vás něco extra.

Hromada slev na lyžování díky průvodci Grenzgenial. Ušetříte stokoruny a víc

Ještě než vám řekneme, do kterých skiareálů se můžete vypravit, prozradíme vám jeden tip. O víkendu si můžete zalyžovat s výraznými slevami díky turistickému průvodci Grenzgenial.

Za 200 Kč získáte natolik hodnotné slevy, že po využití jednoho až dvou poukazů se vám hned vrátí. Během jednoho víkendu na Lipně s rodinou tak můžete ušetřit klidně i stovky korun.

Aktuální vydání průvodce, které koupíte na vybraných místech ve formě malé knížečky do kapsy, vám přináší desítky tipů a slev pro volný čas. Platí až do 30. června 2018, takže ho upotřebíte i během jarní či letní dovolené. Průvodce koupíte například v informačním centru v Horní Plané.

Na ukázku, že se vám průvodce vyplatí, najdete níže u každého skiareálu tip na slevu. Uvidíte, že se vám tak první víkend s lyžováním na Lipně vyplatí.

Vyberte si z lyžování na Lipně. Hochficht, Sternstein... Vše dostupné z našeho ubytování.

Hochficht plný sněhu, lyžování od 8. prosince

Nejlepší rakouský skiareál mimo Alpy je asi největším tahákem lipenským zim. Na sjezdovkách leží už kolem metru a půl sněhu a další dávky přibývá a přibývá. Můžete si být jisti, že v Hochfichtu si zahájení lyžařské sezóny vychutnáte naplno.

Jisto jistě se rozjede nová 10místná kabinková lanovka Reischlbergbahn a 4sedačka Hochfichtbahn a pojízdný pás v dětském parku.

Ve skiareálu Hochficht si zalyžujete od 8:30 do 16:00.

Pokud chcete vědět, které sjezdovky budou v provozu, sledujte aktuální info na těchto stránkách.

Tip na slevu: Při nákupu skipasu na 1 den s Grenzgenial ušetříte 3 eura. Půjčíte-li si v půjčovně Intersport Pötscher lyžařské nebo snowboardové vybavení na 2 dny, zaplatíte pouze za jeden den.

Sternstein, útulný skiareál otevřený od 7. prosince

Sternstein sálá rodinnou a pohodovou atmosférou. Od Lipna je sice kousek dál, ale máte-li rádi klídeček, cesta se vyplatí.Ski areál Sternstein leží poblíž lázeňského městečka Bad Leonfelden, za hraničním přechodem Studánky u Vyššího Brodu. Rodinné a útulné prostředí si oblíbíte pro nepřeplněné sjezdovky, dětský park Elefuntasia a lyžařskou školu s česky mluvicími instruktory. I v restauraci pod sjezdovkami se domluvíte česky.

Na Sternsteinu je taky sněhu dost, takže vlastně dnes, 7. 12., se už lyžuje. Celkem si tady zajezdíte na 4 tratích o celkové délce 5 km. Zatímco červené tratě Slalomhang a Standardabfahrt prověří lyžařský um, rodiny a začátečníci si užijí na téměř 2 km dlouhé a příjemné sjezdovce Schlepplifthang plynule přecházející v rodinnou Familienabfahrt.

Tip na slevu: Hned na startu sezóny Sternstein láká na slevu 1+1 skipas zdarma s Grenzgenial. Ušetříte tak krásných 28,50 euro, což se vyplatí.

Skiareál Lipno, první na české straně od 8. prosince

Skiareál Lipno je od našeho ubytování kousíček. V pátek 8. prosince se ve skiarálu Lipno rozjedou hned všechny 3 lanovky. Děti se vyřádí na dětském hřišti Fox parku a vy si vyzkoušíte sjezdovky Jezerní, Spojovací, Dámskou a Lišáka Foxe.

V provozu bude také lyžařská škola Skischool Lipno i půjčovny Lipno Centrum.

Skiareál bude otevřený od 8:30 do 16:00 hodin.

Tip na slevu: Akce 1+1 zdarma v půjčovně lyží a snowboardů s Grenzgenial.

14 km tras v Schönebenu pro milovníky bílé stopy v provozu

Běžecké lyžování v Schönebenu je vyhlášení, nástup blízko Zvonkové. Máme skvělou zprávu i pro běžkaře. Jako první se o upravené běžecké trasy postaral areál Schöneben u Zadní Zvonkové, který připravil trasy pro klasiku i bruslení. Leží tady 25 cm přírodní sněhu.

Nastoupit do stop můžete buď přímo v Schönebenu, nebo v Grünnwaldu. Celodenní vstupenka stojí 4 eura – díky perfektním trasám to stojí za to.

Trasy, na které můžete vyrazit:

  • Moldaublickloipe, 7,3 km
  • Wilderersteig, 3 km
  • Glöckelberg Loipe, 2,1 km
  • Jägerhütte, 1,8 km

Tip na slevu: Půjčení běžeckého setu na celý den pro 2. osobu zdarma s Grenzgenial.

Přijeďte si na Lipno užít ideální lyžařské podmínky. Ubytování na jedničku má pro vás připravené apartmány a pokoje.