Hody hody doprovody! Proč jsou Velikonoce na Lipně tak zajímavé?

Ať už jste zastánci tradičních křesťanských tradic, nebo pro vás Velikonoce symbolizují spíš loučení se se zimou a příchod jara, velikonoční pobyt na Lipně má pro každého přichystáno něco v košíku. Ona totiž u nás spolu tato dvě roční období celkem vycházejí a nelezou si ani moc „do zelí“. Pro vás to znamená jediné – období, kdy se na vás hrnou jak zimní, tak jarní aktivity. Nebyla by škoda toho nevyužít, když jsou Velký pátek i Velikonoční pondělí státními svátky?

Velikonoce jsou jednou z několika událostí roku, kdy se všichni těší na prodloužený víkend. Bez čerpání dovolené si odfrknete krásné 4 dny v kuse. Můžete odpočívat doma, ale to nic nového nepoznáte, obzvláště pokud žijete ve městě.

Co se takhle vypravit na Lipensko, kde velikonoční tradice stále přežívají? A nemusíte na Velký pátek zrovna hledat poklady, nebo se nechat v pondělí polít studenou vodou. Lipno je totiž na Velikonoce kouzelné trochu jinak, než kdykoliv jindy.

Zima i jaro na Lipně v jednom – využijte velikonoční pobyt

Vajíčka samozřejmě nesmí během velikonočního pobytu na Lipně chybět.Nikdy jindy nemáte takovou příležitost užít si zimní radovánky na horách a přitom kolem Lipna nasávat životadárnou jarní atmosféru.

I když teploty v dubnu stoupají vysoko nad bod mrazu a příroda se tady probouzí, v mnoha ski areálech si můžete ještě parádně zalyžovat. Vlekaři totiž čerpají zimní zásoby, které jenom tak neroztají.

Proto si na velikonoční pobyt na Lipně můžete vzít jak snowboardy a lyže, tak horská kola i in-line brusle (anebo si neberte nic a půjčte si je v některé z půjčoven v Horní Plané). Můžete lyžovat, dělat procházky kolem Hůrky a Horní Plané, nebo se třeba projet na motorovém člunu.

Na Velikonoce je možností moře a pro inspiraci Vám dáváme pár tipů:

  • Lyžování v Hochfichtu: Nejlepší ski areál na Šumavě znamená sněhovou jistotu i v dubnu. V zimě je tady až 1,5 metru sněhu, který do jara jenom tak nezmizí. Proto vám doporučujeme vzít na Lipno lyže rozhodně s sebou.
  • Pěší jarní výletování: Lipensko a Šumava jsou na jaře úžasné. Všechno se tu probouzí, vzduch je svěží, příroda se zelená a energie jenom sálá. Zkrátka je ideální počasí na výlety směrem Vítkův Hrádek, rozhledny Alpenblick a Moldoublick, Třístoličník, Plešné jezero a další zajímavá turistická místa.
    Více o těchto turistických atrakcích najdete na tomto odkaze >>.
  • Velikonoce jsou poslem jara a Lipensko se probouzí do krásy.Taky něco pro děti: Na velikonoční pobyt sebou na Lipno určitě „přibalíte“ taky děti. Největší zábava je čeká asi až v pondělí na koledě. Ale i ostatní dny je můžete snadno zabavit. Třeba na Stezce korunami stromů, v Adventure Parku Černá v Pošumaví, Bobová dráha v Lipně nad Vltavou…
    Na této stránce najdete nejzajímavější možnosti pro děti >>.

Zdá se vám to málo? Myslíme, že je toho na 4 dny až až, ale pokud si chcete vybrat sami, tak se mrkněte na stránku Aktivity. Tady najdete všechno, co se dá na Lipně dělat, nejenom na Velikonoce.

Letošní novinkou jsou pro naše hosty Velikonoční pobytové balíčky.
Těšit se můžete kromě pohodového ubytování na hodinu sauny zdarma, zelené pivo i překvapení pro děti.