Březen, na lyže vlezem. Kam teď na Lipně vyrazit?

Jarní počasí vystrkuje svoje růžky. Sluneční paprsky se natahují a snaží se „pošimrat“ zimou promrzlou půdu. V mnohých oblastech se jim to daří, ale u nás stále panuje paní Zima, která se jenom tak nedá. To znamená, že Lipno a celá Šumava vybízí k lyžování a bude to tak až do dubna. Jaké jsou aktuální podmínky v nejlepších šumavských ski areálech?

V nížinách to vypadá, jako by tam zima nikdy nebyla – Slunce roztavilo zmrzlou půdu, tráva se zelená a zahrádkáři začínají stříhat stromky.

To u nás na Lipně stále panují perfektní podmínky k lyžování. Je pravda, že jarní počasí narušilo krásné bruslení na Ledové magistrále, ale na sjezdovkách jaro zatím nemá šanci. Lipensko je tedy v březnu pořád oázou lyžování a my vám tě řekneme, ve kterých ski areálech je to pro vás aktuálně nejlepší (a s jistotou bude až do Velikonoc).

Lyžování Hochficht – poloprázdné sjezdovky a 1,3 metru sněhu

Lyžování v Hochfichtu je bezva, protože tady nejsou žádné fronty. A ta kvalita...Lyžování na Hochfichtu je zkrátka lyžování na Hochfichtu. Tady se sníh drží dlouho do jara, a tak si tady užijete haldu sněhu během pohodových prosluněných víkendů – teploty jsou lehce nad nulou, takže to chce s sebou opalovák a sluneční brýle.

Je skoro až záhadou, že je tenhle nejlepší rakouský ski areál mimo Alpy často poloprázdný, i když se tady mají lyžaři jako v bavlnce. A není to jenom tím, že v Hochfichtu momentálně leží 110 až 140 cm sněhu:

  • výborné sjezdovky bez čekání
  • v provozu komplet všechny svahy o délce 21 km
  • frčí také všechny lanovky a vleky
  • zábavné dráhy s obřími vlnami, Fichtl Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese
  • upravený sáňkařský svah

A podle aktuálního infa potrvá lyžařská sezóna až do 2. dubna. Jestli ještě nemáte program na Velikonoce, tak omrkněte náš nový balíček: Velikonoční pobyt 2018 na Lipně.

Lyžování ve skiareálu Lipno – zimní sezóna v plném proudu

Lipno nad Vltavou je od našeho Ubytování jenom 20 minut autem.I na české straně Šumavy si skvěle zalyžujete. Na Hochficht je to z našeho Ubytování na jedničku kousek, ale do Lipna nad Vltavou ještě blíž. Pokud využijete náš velikonoční balíček, tak je ideální vyzkoušet rakouský „Ficht“ i české „Lipno“.

Na svazích nad Lipnem nad Vltavou totiž stále leží 90 cm sněhu a teploty přes den mírně nad nulou vybízejí k celodennímu lyžování.

Kromě toho má skiarerál Lipno v záloze ještě další těžké zbraně:

  • lyžování na všech 11,8 km sjezdovek
  • všechny 3 pohodlné čtyřsedačkové lanovky v provozu
  • zábavná skicrossová trať dlouhá 1 200 m
  • měřený slalom
  • výukové hřiště Fox park zdarma

Navíc to je od nás z Hůrky jenom 20 minut autem. Dřív, než se nadějete, šinete si to dolů ze svahu.

Ubytování na jedničku v Hůrce u Lipna je prima výchozím místem pro všechny lyžovačky.

Do Hochfichtu i Lipna nad Vltavou je to od nás kousek.
Využijte výhodnou polohu apartmánů a pokojů Ubytování na jedničku!