5 zážitkových balíčků, se kterými si na Lipně užijete celý rok

Máte rádi balíčky? My ano. Bývá v nich obvykle něco, na co se člověk těší. Skrývají v sobě nějakou výhodu a moc rádi je rozbalujeme. I my jsme si pro vás připravili celou řadu balíčků, sladkých jak med, které vás v průběhu roku budou hýčkat a rozmazlovat. Pojďme si je postupně rozbalit a zjistit, co všechno v sobě ukrývají.

Jaro na Lipně – probuzená příroda plná života ve Velikonočním balíčku

Asi nejde začít jinak, než jarem. Jedno z nejkrásnějších období v roce je plné života, radosti, naděje a pozitivní nálady. Věříme, že stejné pocity budete zažívat i u nás, třeba během velikonočního pobytu v jednom z našich penzionů.

Velikonoce na Lipně - staré tradice, které si s dětmi užijete.

Ať už se rozhodnete trávit velikonoční svátky na Lipně aktivně (kolo, in-line brusle, pěší turistika…) nebo spíše relaxovat, naplníme vaše očekávání mírou vrchovatou.

K dispozici je vám penzion Daniela, případně apartmány Nad rybníky a Eder.

V penzionu Daniela najdete mimo jiné obrovskou dětskou hernu o velikosti 40 m2. K tomu velká knihovna a před penzionem se na vaše děti budou těšit zvířátka na minifarmě. Prostě luxus.

A co ten slibovaný balíček?

Jedná se o ubytování v penzionu Daniela na 5 dní (4 noci) s polopenzí.

Termín pro rok 2020:  10. 4. – 13. 4. 2019.

V ceně je zahrnuto:

 • ubytování 5 dní (4 noci)
 • polopenze, těšit se můžete na tradiční šumavské speciality i velikonoční menu
 • zelené pivo
 • 1 hodina sauny zdarma
 • velikonoční překvapení pro děti
 • k dispozici dětská herna
 • minifarma před penzionem

Podrobné informace o Velikonočním balíčku ZDE>>

S rybářským prutem za zážitky ve výhodném balíčku

Jste fanda do rybaření? Nebo jste nikdy pořádně nerybařili, ale láká vás to, vábí, probouzí to ve vás touhu po dobrodružství?

Pokud jste někdy četli knížku Jak jsem potkal ryby od Oty Pavla, jistě víte, o čem mluvím. Nádherné čtení, které vás přenese od každodenních starostí úplně jinam. K vodě, k rybám, do přírody…

Nahodit a relax! Rybaření na Lipně je zážitek. Půjčte si motorový člun a je ještě větší.

Ať už jste zkušení rybáři, nebo byste rádi vyzkoušeli nahodit prut a ulovit svou první rybu, pak je pro vás náš další balíček jak stvořený.

Lipno je rájem všech rybářů – na své si tu přijde opravdu každý, od začínajících rybářů až po zkušené profíky. Místními vodami se prohání jak klidnější ryby – kapři, líni, sumci, tak i opravdoví predátoři jako štiky či candáti.

Takže přijeďte k nám a my se o všechno ostatní postaráme. Naše penziony a apartmány leží doslova pár metrů od břehů Lipna.

V rámci pobytového balíčku vám půjčíme na celý den loď s tichým elektrickým motorem. Zajistíme vám i rybářskou povolenku. Druhou variantou je prohlídka areálu Pstruhařství Hůrka, kde si můžete zkusit rybaření i bez povolenky.

Takže si to pěkně shrneme. Pobytový balíček „Rybářská dovolená na Lipně“ obsahuje:

 • ubytování v jednom z našich penzionů či apartmánů
 • polopenzi (platí pouze v balíčku Penzion)

2  dvě varianty zážitků

a)   celodenní půjčení tiché lodi s elektromotorem

b)   celodenní vstupenka do areálu Pstruhařství Hůrka

Termín: libovolný výběr dle ceníku a konkrétního typu balíčku

Podrobné informace o Rybářském balíčku ZDE>>

Svatomartinské podzimní slavnosti plné lahůdek

Z letních měsíců strávených u vody se přesuneme na pomezí podzimu a zimy. Přichází den sv. Martina a sním spojené svatomartinské slavnosti nebo taky hody. Tento svátek se v evropských zemích slaví už od středověku. A protože máme tradice rádi, ani u nás tuto akci nemůžeme jen tak přejít.

U nás létají pečené husy přímo do úst. A k tomu i vínko, pivíčko...

Svatomartinské hody jsou odedávna spojeny s pečením husy a ochutnávkou nových vín. Máme pro vás připraveno opravdu chutné svatomartinské menu a k tomu mladé víno z vinařství Novosedly.

Ubytovat se můžete i s dětmi v penzionu Daniela. Máme k dispozici 2-6 lůžkové pokoje.

Obsah svatomartinského balíčku:

 • ubytování v penzionu Daniela
 • svatomartinská večeře o 4 chodech
 • nové víno z vinařství Novosedly

Termín: 8. až 10. 11. 2019

Svatomartinské menu:

 • paštika z husích jater, toast, cibulová marmeláda
 • husí kaldoun
 • konfitované husí stehno, variace knedlíků, červené zelí
 • domácí kynuté buchty
 • sklenka svatomartinského vína

Více informací o Svatomartinském balíčku ZDE>>

To nejlepší lyžování na Hochfichtu s parádním ubytováním

Zimní měsíce přímo vybízejí k návštěvě hor a lyžování. Pokud i vy patříte mezi milovníky upravených sjezdových tratí, pak je pro vás ubytování na Lipně supr volba. V okolí Lipna je celá řada výborných sjezdovek, ať už je to přímo Skiareál Lipno, vedlejší Frymburk nebo sjezdovky v nedalekém Rakousku či Německu (Hochficht, Sternstein, Mitterdorf).

A to vůbec nejlepší lyžování je právě v rakouském středisku Hochficht, ležícím zhruba půlhodinku jízdy autem od Lipna. Tam si to prostě zamilujete.

Hochficht, to je nejlepší místo na lyžování v širokém okolí.

Říká se, že je to nejlepší rakouský skiareál mimo alpské oblasti. Celkem 13 sjezdovek různých obtížností o celkové délce přes 20 km. Deset přepravních zařízení, moderní zázemí, restaurace, špičkové služby, zkrátka tady jste jako v bavlnce.

A zalyžuje si tu opravdu každý, od rodin s dětmi až po profíky, na které tu čeká 2 km dlouhá závodní FIS sjezdovka.

Díky našim balíčkům na míru si lyžování na Hochfichtu naplno užijete. Můžete lyžovat od rána do večera a přitom ušetříte za dražší ubytování v Rakousku. Naše apartmány jsou čisté, útulné, pohodlné, za příznivou cenu.

Připravili jsme pro vás balíčky uzpůsobené vašim potřebám se zvýhodněnými skipasy. Jsme schopni zajistit dopravu přímo pod sjezdovku za 200 Kč/osobu/den pohodlnými autobusy. Součástí našich apartmánů je lyžárna se sušákem lyžařských bot.

Balíček můžete využít kdykoliv během zimní sezóny. Na výběr jsou různé varianty balíčků dle délky ubytování (4-6 dní) a nabízených služeb.

Podrobné informace o výhodném ubytování a lyžování v Hochfichu ZDE>>

Oslava konce roku na Lipně s pravou zimní atmosférou

Rok se nachýlil ke svému konci a přichází jeho vyvrcholení – Silvestr a Nový rok. Přelom roku si můžete užít i s pobytovým balíčkem u nás na Lipně.

Máme vám co nabídnout. Kromě krásného a aktivitami nabitého Lipna a jeho blízkého okolí se můžete těšit na silvestrovskou hostinu formou rautu. O půlnoci samozřejmě nevynecháme ohňostroj.

Ať létají špunty. Silvestr na Lipně je pohoda díky parádnímu lyžování.

Děti můžete vzít na nejdelší bruslařskou dráhu světa. Spoustu zábavy a aktivit si také užijí v jednom z dětských skiparků, ať už přímo ve skiareálu Lipno či v sousedním Frymburku. Můžete vyrazit na desítky kilometrů upravených běžeckých tratí nebo se prohánět po výborně upravených sjezdovkách na Lipně či v blízkém okolí.

Lipno je zkrátka královská zimní destinace a možných aktivit je zde téměř nevyčerpatelné množství.

Takže suma sumárum:

 • dokonalé sportovní vyžití
 • velká porce aktivit pro děti
 • příjemné ubytování za rozumnou cenu
 • silvestrovská hostina formou rautu
 • půlnoční ohňostroj

Termín: silvestrovský týden

Podrobné informace o Silvestrovském balíčku ZDE>>

Ať už si vyberete jakýkoliv z našich pobytových balíčků na Lipně, věřte, že se vám u nás bude líbit. Uděláme pro to vše, co bude v našich silách.

Přijeďte si užít Lipno na plné pecky!