Nejlepší májové taháky na Lipně. Kam vyrazíte?

Jaro je v plném proudu, louky se zelenají, stromy voní, ptáci si prozpěvují, div si hlasivky nestrhnou a nás to táhne ven. Květen bývá na akce tradičně velmi bohatý. Nejinak je tomu i v letošním roce a tak jsme pro vás a vaše děti vybrali z pestré směsice akcí ty nejlepší. Máte se na co těšit.

4. 5. Šlápněte do pedálů a objevte krásu Lipna v Horní Plané

V kolik: 10:00

Projeďte s celou svou rodinou. Vždyť na Lipně je to pohoda.

Kde: Horní Planá, parkoviště u pláže

Pro všechny nadšence do cyklistiky je tu tradiční, nanejvýš pohodová cykloakce Na kole kolem Horní Plané. Ať jste dítě, rekreační cyklista, namakaný závodník nebo senior, každý si tu přijde na své.

Připraveny jsou tři tratě – 9km pro děti do 12 let, 20km pro nenáročné cyklisty a 70km pro bušiče. Cílem akce je vytáhnout lidi ven, setkat se s podobně smýšlejícími lidmi a užít si krásu Lipna.

11. 5. Na in-liny s Méďou ve Frymburku

Kde: Frymburk

Ve Frymburku děti v sobotu dopoledne obují in-line brusle a za doprovodu maskota Médi Kubíka pojedou či jen poběží okolo náměstí.

Odpoledne odstartují dva závody.

Jeden má délku 5 km a je určen pro všechny nenáročné běžce. Malé děti, maminky s kočárky, závodit může kdokoliv.

Druhá trasa už bude malinko náročnější, měří 10 km a vede po cyklostezce z Frymburku k Lipnu nad Vltavou a zpět.

Pro každého je v cíli připraveno drobné občerstvení a pro děti dárek od Médi Kubíka.

18. 5. Stylové zahájení turistické sezóny v Lipně nad Vltavou

Kde: Lipno nad Vltavou, loděnice Lipno a kemp Modřín

Každoroční vítání turistické sezóny je jednou z nejlepších jarních akci na Lipně, jak stvořená pro rodiny s dětmi.

Právě na ně tu čeká spousta atrakcí, lezecká stěna, výtvarný ateliér, pohádky, divadlo apod. Večer se pak konají koncerty.

3, 2, 1, záběr. Dračí lodě jsou jednou z nejzajímavějších atrakcí na Lipně.

Hlavní atrakcí dne jsou ovšem závody dračích lodí – Lipno Dragon Boat Race 2019. Každoročně se účastní několik desítek posádek, přičemž každá má 20 pádlujících a nechybí také bubeník a kormidelník. Zúčastnit se může kdokoliv. Pro děti je připravena dětská dračí loď.

Takže ať už vyrazíte na akci s dětmi, nebo se domluvíte jako parta borců a přihlásíte se aktivně do závodu, zažijete príma den, na který budete dlouho vzpomínat.

16. až 18. 5. Pro milovníky rychlých kol – rallye závody

Kde: Lipensko, Českokrumlovsko

Ve dnech 16. Až 18. 5. se pojedou na Lipensku nezávisle na sobě dva rallye závody.

Jeden má název Czech New Energies Rallye a jednou ze zastávek bude i Lipno nad Vltavou. Více o bohatém programu zde.

Druhý závod se jede v okolí Českého Krumlova. Má název Rallye Český Krumlov a jde již o 47. ročník. Takže tahle akce má rozhodně velkou tradici a i letošní ročník bude stát za to. Podrobnější informace naleznete zde.

Maraton akcí s Lišákem každou květnovou soboru

Kde: Lipno nad Vltavou, Království lesa

Každou květnovou sobotu si pro děti vyhradil čas dnes už neodmyslitelný maskot Lipna – Lišák Fox a připravil pro ně sérii zajímavých tematických akcí. Všechny se budou konat v Království lesa v Lipně nad Vltavou.

Hned první květnovou sobotu 4. května s ním děti zažijí kouzelnické odpoledne. Lišák dětem předvede ty nejlepší kouzelnické kousky. Součástí akce bude i malování na obličej.

Co vytáhne kouzelník z klobouku?

Následující sobota, 11. května se ponese v duchu pirátů. Lišák děti provede pirátskými tvořivými dílnami a následovat bude pirátské focení na Instax, kdy děti fotografie dostanou ihned po vyfocení.

18. května se bude s Lišákem pořádně sportovat. Opět nebudou chybět sportovní tvořivé dílny a napínavý slalom na koloběžce.

Májové řádění s Lišákem uzavře sobota 25. května, kdy se Království lesa promění v indiánský tábor. Zábavný program plný kreslení i jiného tvoření uzavře indiánská pohádka.

Takže o květnových sobotách máte o program plně postaráno.

25. 5. Den dětí v Horní Plané

V kolik: 9:30 parník, 13:00 akce

Kde: Horní Planá

Ke konci měsíce zve Horní Planá všechny děti na oslavu jejich svátku.

Dopoledne je čeká projížďka parníkem, odpoledne pak spousta her a zábavy. Nebudou chybět soutěže, diskotéka, chemické pokusy, ukázky práce hasičů či záchranářů a spousta dalších zajímavých akcí.

Každé dítě si odnese překvapení a nějakou tu sladkost.

Nehledejte výmluvy, přijímejte výzvy

V květnu tedy máte o zábavu postaráno. Nemusíte si lámat hlavu, kam děti vezmete a marně hledat na internetu, co by se dalo dělat. Spíš budete mít problém si z té hromady akcí vybrat. Některé se totiž dokonce časově překrývají.

Ať se ale vypravíte na jakoukoliv z výše zmíněných, chybu rozhodně neuděláte. Hlavní je nesedět doma, ale vyrazit.