Nahoře za 5,5 minuty v nové lanovce na Hochfichtu a další důvody, proč lyžovat na Šumavě

Proč se skiareál Hochficht honosí titulem „nejlepší rakouské lyžování mimo Alpy“? Protože to tady s lyžaři myslí vážně a nebojí se investovat do zážitků, kvality a taky bezpečí. Do stavby nové lanovky vložil skiareál nejvíc ve  své historii, ale nabídne vám toho mnohem víc, než jakékoliv jiné zimní středisko v širokém okolí Lipna. Pojďme se podívat na novou lanovku a řadu dalších „pro“, za kterými se sem vyplatí přijet.

Když k nám přijede někdo na zimní dovolenou, tak je cíl jasný: Užít si pořádnou zimu, protože si tady zabruslíte na Lipně, zaběžkujete a hlavně skvěle zalyžujete. Kousek od našeho ubytování leží ski areály Frymburk a Lipno-Kramolín. Jenže Hochficht je největší magnet, který letos ještě posílil.

Na vrcholu za 5:30, 2 800 lyžařů za hodinu…

Lyžování na Hochfichtu je parádní. A to máte v zimě přes Lipno z našeho ubytování půl hoďky.Skiareál Hochficht letos hrábl pěkně hluboko do kapsy a zainvestoval téměř 300 milionů korun do nové 10sedačkové lanovky Reischlbergbahn, která vás vyveze na vrchol Hraničník. Jedná se o pěkně tučnou částku, ale vklad do spokojených lyžařů se jistě brzy vrátí.

A není to ledajaká lanovka: Reischlbergbahn je nejmodernější a nebezpečnější kabinová lanovka, ve které se svezete. Jedním z těch nejdůležitějších důvodů pro její stavbu je pohodlí lyžařů a zejména malých dětí.

Lanovka umí přepravit 2 800 lidí za hodinu, takže i když se při lyžování na rakouské straně Šumavy sejde moc lyžařů, dole dlouho čekat nebudete. Do jedné kabiny se komfortně usadí 10 osob, a když si přestavíte, že takových kabin má lanovka 56, tak se nemusíte nikdy bát, že si svahy sjedete jenom párkrát.

Nástup pár kroků od parkoviště a Skiareny

Jakmile „zapíchnete“ auto na parkovišti, k lanovce to máte kousíček – nástup najdete vedle Skiareny Hochficht a dětského hřiště Fichtl Kids park. Pokud zrovna sněží, tak na vás neulpí ani jedna vločka, protože je nástupiště zastřešené.

Prostřední stanice lanovky se nachází na vrcholku rodinné sjezdovky Wenzelwiese, blízko výukového svahu se zastřešeným pojízdným pásem. Takže si děti užijí parádní lanovkový výjezd, vyhnou se původnímu kotvovému vleku a ke svým zážitkům dojedou po pár metrech. Od prostřední stanice se také snadno dostanete na svahy Zwieselberg.

Dál se lanovka vine ostře doprava na vrchol Reischlberg na start sjezdovek Reischlbergabfahrt a Hochwaldabfahrt.

Tip: Stačí pár kroků a pevnýma nohama stojíte v České republice. A když vám bude štěstí přát, uvidíte z Rakouska i do Čech.

Každé ráno usednete do vyhřáté kabinky

Jestli jste ranní ptáčata a máte rádi, když ještě není frmol, oceníte vyhřáté kabinky. Je zajímavé, že lanovka Reischlbergbahn má vedle prostřední stanice speciální budovu, která funguje jako garáž!

Ještě zajímavější ale je, že „parkování“ kabin probíhá automaticky – řídí se přes tablet, na dálku. Navíc na střeše garáže spatříte fotovoltaickými panely, jež vyrábí elektřinu pro část zařízení skiareálu Hochficht. Další výhodou lanovky je, že nepoužívá převodovku, čímž se snižuje riziko poruchy. Lyžování v Rakousku je prostě lyžování v Rakousku.

14 000 kubíků hlíny a další perličky ze stavby

Možná si řeknete, že taková stavba nemohla nechat klidnými ekology. Výstavba se však vyhnula protestům, protože na zem padlo minimum stromů – lanovka vede převážně na okraji po sjezdovce.

Při budování dolní nástupní stanice dělníci vytěžili více než 14 000 kubíků zeminy. Tohle moře hlíny však našlo praktické uplatnění jako rozšíření spodní části sjezdovky Standardabfahrt.

Lanovku vyrobila italská firma Leitner, která se řadí ke světové špičce. Stavba započala na začátku dubna demontáží starých vleků a oficiální kolaudace proběhne zhruba v polovině listopadu.

Dalšími bonusy, které při lyžování v Hochfichtu oceníte je spousta nových sněžných děl, nová rolba a chystající se online nákup skipasů.

Čísla, která dělají z lyžování v Hochfichtu lahůdku

Ski areál Hochficht si zakládá na tom, aby si tu v pohodě zalyžovaly celé rodiny. Nezapomínejme, že lyžování v rakouském Hochfichtu toho nabízí víc:

  • 20,8 kilometrů sjezdovek
  • 10 přepravních zařízení
  • 13 sjezdovek
  • 1 200 míst pro parkování zdarma
  • nekonečno zábavy pro celou rodinu

Potřebujete více důvodů, proč vyrazit k nám na Lipno?

Ještě jeden tu je: Naše Ubytování na jedničku, kde si vyberete z penzionů, apartmánů, 3 restaurací… A na svahu v Hochfichtu lyžujete za půl hodinky, pokud funguje přívoz, nebo je zamrzlé Lipno.

Mrkněte na mapu, jaký je to kousíček:

Lyžováni v Hochfichtu - takový je to od našeho ubytování u Lipna kousíček.

Aktuální info z Hochfichtu: Start sezóny je naplánovaný na 2 prosince a naše výhodné balíčky ubytování s lyžováním v úžasném Hochfichtu jsou stále k dispozici

Tip: Pokud chcete vědět, jaké sjezdovky a vleky jsou v Hochfichtu v provozu, podívejte se na tuto stránku >>.