Kam na prodloužený víkend? Objevte přírodní krásy a oceán zábavy na Lipně

Dovolená jednou za rok během letních prázdnin, to je málo. Proto jsou velmi populární prodloužené víkendy, během kterých si chcete užít stejně tolik zábavy jako o dlouhé dovolené. Proč je Lipno na Šumavě parádní pro prodloužený víkend? Kam vyrazit, abyste si těch pár dní náramně vychutnali? 

Co se v článku dozvíte?

Prodloužený víkend na Lipně – ubytování si tady vybere každý
Kdy se vydat na víkend na Lipně?
Víkend na Lipně na podzim – méně lidí, ale pořád stejně zábavy
Výlety na kole, kdy máte cyklostezky jenom pro sebe
Křížem krážem pěšky – turistky, naučné stezky a houbaření
Prodloužený víkend na Lipně plný památek – objevujte historické skvosty
Zima jak má být během prodlouženého víkendu na Lipně
Prodloužený lyžařský víkend na Lipně – top ski areály a desítky kilometrů udržovaných běžkařských tras
Bruslení na Lipenské magistrále – nekonečná bruslařská plocha
Jarní prodloužený víkend na Lipně – probírající se a pučící příroda

Ochutnávka z toho, co během prodlouženého víkendu na Lipně dělat

“Tak, kam zase vyrazíme na prodloužený víkend…” zní často při rozhodování, jakou lokalitu vybrat. Možností je spousta. Jenže když už si prodloužený víkend vybíráte, chcete pro sebe přece to nejlepší. A když se do pátrání po ideálním místě důkladně ponoříte, zjistíte, že těch dobrých míst není zase tolik. Parádní lokalita má mnohdy nevábné ubytování. Nebo naopak. 

Máme vlastně velmi jednoduché řešení. Přijeďte na víkend na Lipno. Na rovinu píšeme, že prodloužený víkend si tady v hlavní sezoně nejspíš neužijete. Nejlepší ubytování jsou během prázdnin dlouho dopředu zabůkovaná a jsou vždy rezervovaná na celý týden. Tady se prodloužený víkend nekoná (Ledaže byste slevili ze standardu a ubytovali se v méně žádané lokalitě nebo v penzion velmi nízkých standardů. Ale to je pak lepší zůstat doma…). 

Teď už nemusíte řešit, kam na prodloužený víkend. Ale spíš to, kde se na Lipně ubytovat a co během prodlouženého víkendu dělat. 

Vezmeme to popořádku. 

Prodloužený víkend na Lipně – velký výběr ubytování, který kápne do noty každému

Chcete bydlet v kempu? Nebo se ubytovat v chatkách? Či raději pohodlné apartmány s velkou zahradou, kde se děti zabaví? Nebo snad penzion s restaurací a dětskou hernou pro případ nepřízně počasí? 

Výhoda víkendu stráveného na Lipně je, že vašim požadavkům se meze nekladou. At už si vyberete ubytko v turistickém Lipně nad Vltavou, nebo v klidnější lokalitě jako například Horní Planá, Hůrka apod., najdete si své oblíbené zázemí. 

Jen si dejte pozor na včasnou rezervaci. Kdo dřív přijde, ten se lépe ubytuje. Tuplem o prodloužených víkendech, jejichž součástí je státní svátek. Takové víkendy jsou na Šumavě rychle plné. Třeba prodloužené víkendy spojené s Velikonocemi nebo se Silvestrem, to chce reagovat velmi rychle. Na Lipno jezdí hosté i pravidelně a své oblíbené ubytování jenom tak někomu nepustí… 

Ubytujte se v centru všeho dění a přitom na kladném místě

Využijte parádní polohu našich penzionů, ze kterých je radost objevovat krásy Lipenska.

V jakém termínu je na Lipně nejlepší prodloužený víkend? Podzim, zima nebo jaro?

Jak už jsme napsali výše, v létě musíte mít na Lipně velké štěstí, abyste kápli na ubytování během prodloužené víkendu. Letní prázdninová sezóna se totiž každý rok rozšiřuje do června i do září. Spousta dovolenkářů se chce totiž vyhnout letní špičce, a proto tráví týdenní dovolené v červnu i v září, kdy je počasí ještě parádní. 

No a kdy je ideální udělat si prodloužený víkend na Lipně? 

To záleží, co plánujete během víkendu dělat. Sportovat, odpočívat nebo chodit po památkách? Klidně všechno  najednou. Pojďme to prozkoumat. 

Víkend na Lipně na podzim – méně lidí, ale pořád hodně zábavy

Jakmile končí prázdniny a začne školní rok, Šumava jako by se trochu vylidnila. Proto je tohle období perfektní pro každého, kdo chce poznávat okolí bez tlačenic. Přesto podzimní prodloužený víkend na Lipně nabízí stále dostatek možností. Co během víkendu na Lipně dělat?

Výlety na kole, kdy máte cyklostezky jenom pro sebe

V létě je na Lipně živo. Na cyklostezkách panuje čilý ruch. Jestli ale máte rádi prostor, udělejte si na Lipně prodloužený víkend. Minou vás pařáky, přivítá počasí babího léta a Šumavu si projedete pohodově. 

A když padne pár kapek, nic se neděje. Jednak vás ochrání cyklo oblečení, jednak je spoustu možností, kam zapadnout na pivko nebo oběd. 

Co během víkendu na Lipně zkusit třeba singletrail nad Frymburkem?

Vyberte si z 30+ cyklotras, které si během prodlouženého víkendu na LIpně projedete

Křížem krážem pěšky. Turistky, naučné stezky a houbaření během víkendu na Lipně

Podzimní víkendy na Lipně jsou jako dělané na toulky přírodou. Buď po značených trasách, nebo při houbaření. Počasí je ideální – žádné pařáky a příjemné teploty, díky kterým si turistiku opravdu užijete. 

Vidět můžete, co si zamanete. Vítkův Hrádek, Plechý, Plešné jezero, Třístoličník, Schwarzenberský plavební kanál… No, je toho mraky. Lepší, když se podíváte tady:

18+ top výletů, které jsou jako dělané pro turisticky laděný prodloužený víkend na Lipně

18+ top výletů, které jsou jako dělané pro turisticky laděný prodloužený víkend na Lipně

K tomu si přidejte dalších 13 super tipů, kterými jsou naučné stezky. Od krátkých vhodných pro děti, po unikátní jako je například Naučná stezka kolem rybníka Olšina. 

Takhle například vypadá NS Olšina

Omrkněte 13 naučných stezek, které se vyplatí prozkoumat

Tip Ubytování na jedničku: Mrkněte ještě na 4 netradiční tipy na výlet, které se pro víkend na Lipně taky šiknou

Víkend na Lipně plný památek – objevujte historické skvosty

Český Krumlov, Klášter Vyšší Brod, Zlatá Koruna, Holašovice… To jsou unikátní památky, které v létě stojí ve středu pozornosti návštěvníků Lipenska. Během podzimních víkendů na Lipně je můžete prozkoumávat v klidu. Mají obvykle sice mírně omezenou otevírací dobu, ale času stále dost. 

Které památky o prodlouženém víkendu na Lipně prozkoumat?

Které památky o prodlouženém víkendu na Lipně prozkoumat?

Tip Ubytování na jedničku: Využijte náš Svatomartinský balíček a užijte si víkend na Lipně spojený s kvalitním jídlem. Získáte ubytování, 4 chodové svatomartinské menu, 3 chodovou večeři a 2x snídani. Výhodný balíček si zamluvíte po kliknutí sem>>

Zamluvte si ubytování v klidné lokalitě, odkud se nejen k památkám snadno dostanete

Ať už chcete na Lipně během víkendu sportovat, odpočívat nebo chodit po památkách, Ubytování na jedničku je pro vás to pravé.

Prodloužený víkend na Lipně v zimě – zima, jak má být

V některých krajích jsou poslední roky zimní měsíce na blátě. Na Lipně ale stále panuje pravá zima. Proto si během prodlouženého víkendu na Lipně užijete všechny tradiční radovánky, jako jsou bruslení, lyžování, sáňkování a běžkování

Lyžování v Hochfichtu

Prodloužený lyžařský víkend na Lipně – top ski areály a desítky kilometrů udržovaných běžkařských tras

V zimě je na Lipně druhý vrchol sezóny. Prosinec až březen je ve znamení lyžování. Vánoce, Silvestr, jarní prázdniny… V těchto obdobích je opět u nás živo a penziony plní své kapacity. 

Jestli si chcete užít zimní prodloužený víkend na Lipně, rezervujte si ubytování dostatečně dopředu. Zájem je obrovský, protože výborné ski areálu jsou hodně blízko. 

České ski areály Lipno nad Vltavou a Frymburk jsou třeba z Hůrky jen pár minut autem. A v top ski areálu v Hochfichtu jste taky co by dup. 

Podívejte se, co všechno vám nabízejí ski areály v okolí

K tomu si připočtěte, že si na vybraných místech dobře zaběžkujete. Proto je dobré si s sebou na víkend na Lipně přibalit běžky. 

Zjistěte, kde se nejlépe běžkuje

Tip Ubytování na jedničku: Když se ubytujete u nás, získáte super polohu pro návštěvu všech ski areálu. Navíc mezi Hůrkou a Horní Planou je v zimě udržovaných několik běžkařských tras, na které nastoupíte prakticky z penzionů. To se k prodlouženému víkendu na Lipně hodí, co myslíte? Sněhová jistota a perfektně upravené trasy jsou kousíček V běžeckém areálu Schöneben.

Bruslení na Lipenské magistrále – nekonečná bruslařská plocha

Když zamrzne Lipno, všichni na světě nám můžou závidět. Když si rolbaři začnou s velkou plochou hrát, vznikne tady nejdelší bruslařská dráha na světě. 

To si nasadíte brusle a jedete a jedete… 

Podívejte, jak si o víkendu na Lipně užít bruslení

Podívejte, jak si o víkendu na Lipně užít bruslení

Jarní prodloužený víkend na Lipně – probírající se a pučící příroda

Jestli se ptáte, kam na prodloužený víkend za nádhernou přírodou, tak na Lipno. Když zima dává své sbohem a jaro získává převahu, děje se na Lipensku něco úchvatného. 

Šedivá barva se mění v příjemné jarní odstíny, slunce začíná mít sílu a předává vám spoustu energie. 

Podívejte, jak umí jarní Lipno čarovat: 

Co tedy dělat při jarním prodlouženém víkendu na Lipně? 

V podstatě to samé jako na podzim, ale s jarní atmosférou: Výlety pěšky a na kole jsou nejlepší možností, jak si aktivně užít prodloužený víkend. 

Tip Ubytování na jedničku: Mezi nejlepší jarní prodloužené víkendy na Lipně patří Velikonoce. Svátek je jak v pátek, tak v pondělí, takže jde vlastně o takovou malou dovolenou. Pro tyhle příležitosti je ideální náš Velikonoční výhodný balíček

Zamluvte si víkend na Lipně včas. Nejlepší termíny pravidelně rychle mizí.