Informace pro hosty Apartmánů Nad rybníky

Dovolte nám seznámit vás s několika informacemi souvisejícími s provozem našich apartmánů. Celé zařízení je apartmánového typu, tzn., že v budově není k dispozici stálá služba, či recepce a naši hosté jsou po celý pobyt odpovědní sami za sebe i za další rodinné příslušníky.

Jsme vám však plně k dispozici během celého pobytu na níže uvedených telefonních číslech.

PŘÍJEZD

Příjezd si prosím naplánujte mezi 15. a 20. hodinou, pokud není dohodnuto jinak.

Při příjezdu obdržíte klíče od apartmánu, hlavního vchodu a kolárny/lyžárny. V případě ztráty jste povinni zaplatit náhradu ve výši 1 000 Kč. Provedeme vás po budově a sdělíme základní instrukce pro bezproblémový a klidný pobyt.

ODJEZD A ÚKLID

Opuštění apartmánu v den odjezdu je stanoveno na 10. hodinu, pokud není dohodnuto jinak.

V apartmánu prosím umyjte a ukliďte nádobí, odpadky vyneste do popelnice před branou. Kontejnery na tříděný odpad jsou také před branou.

OBECNÉ INFORMACE O POBYTU

Veškeré prostory v budově jsou nekuřácké. Celý prostor budovy je vybaven automatickým hlásičem pro detekci kouře a požáru.

Je zakázáno jakkoliv přemisťovat nábytek a vybavení v pokoji či mimo něj. Dále provádět jakékoli opravy nebo úpravy na vybavení a instalaci apartmánu.

V době od 22:00 do 7:00 jsou ubytovaní povinni dodržovat noční klid.

Při odchodu z apartmánu žádáme o zavírání oken. Okna jsou vybavena mikro ventilací, kterou je možné ponechat otevřenou.

 

Po předchozí dohodě je umožněn pobyt se psem. Žádáme však o důsledný úklid exkrementů v areálu i okolí apartmánů.

V každém apartmánu je vždy připravena tato sada vybavení: toaletní papíry, tekuté mýdlo, prostředek na mytí nádobí, houbička, papírové utěrky.

Všechny společné prostory jsou sdíleny všemi ubytovanými hosty a během vašeho pobytu proto prosíme o jejich udržování v čistotě a pořádku. Pro případné čištění apartmánu prosím použijte úklidové prostředky a mop umístěné v prádelně u hlavního vchodu popř. vybavení z vašeho apartmánu (smeták, lopatka, smetáček).

V prostorách jednotlivých apartmánů jsou umístěny koše na běžný komunální odpad. V případě naplnění těchto košů, využijte prosím popelnice umístěnné před budovou.

KOLÁRNA A LYŽÁRNA

Pro lyžařské vybavení (lyže, snowboardy, lyžařské boty) je určena lyžárna, která se nachází v přízemí budovy. Najdete v ní také elektrický sušák na lyžařské boty.

Pro kola a další drobné vybavení např. koloběžky, dětská odrážedla, kočárky apod. je určena kolárna v prostoru budovy.

LANOVÁ DRÁHA A DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Pobyt na dětském a lanovém hřišti je na vlastní nebezpečí uživatele, za děti ručí rodiče, odpovědný zástupce či jiná dospělá osoba.

Dospělá osoba je povinna předtím, než se dítě dostane do kontaktu s lanovými prvky, překontrolovat, je-li z hlediska bezpečnosti hrajících si dětí v pořádku.

VYBAVENÍ APARTMÁNŮ

Každý apartmán je vybavený podlahovým topením, které se zapíná pomocí termostatu, automaticky. Teplotu, či nastavení systému lze tedy dálkově i na vyžádání hostů upravit.

V celém objektu je zdarma k dispozici internetové připojení WI-FI, které není zaheslováno.

V rámci vybavení pokojů jsou k dispozici indukční varné desky (zapínají se až po položení nádobí na vařič), mikrovlnné trouby a varné konvice.

Součástí každého apartmánu je přehled vybavení, jehož úplnost a stav bude kontrolován při ukončení pobytu. Případná způsobená škoda na vybavení bude uhrazena hotově před opuštěním apartmánu, pokud nebude písemně dohodnuto jinak.

Případné závady či chybějící vybavení hlaste bezprostředně po příjezdu.

VENKOVNÍ POSEZENÍ

V letních měsících je k dispozici venkovní posezení, přenosný gril na dřevěné uhlí. Oheň je možno rozdělat pouze na vyhrazeném místě. Po použití je nutné uhasit oheň a místo uvést do původního stavu.

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE

Rybaření na rybnících u areálu apartmánů

Zarybařit si můžete na rodinném Pstruhařství Hůrka, které sousedí s naší zahradou.

Úlovek si pak můžete ugrilovat na zahradě.

Rybí restaurace Hůrka – otevírací doba

Květen – říjen: každý den od 11:00

Mimo sezónu: od pátku do neděle, či podle dohody

Půjčovna motorových člunů, pro ubytované sleva 10 %

Naše půjčovna motorových člunů vám nabídne stroje, se kterými klidně proplujete celé Lipno od Perneku až k Lipnu nad Vltavou. Zarybaříte si, vytáhnete rodinu na krásnou projížďku. Zastavíte se na pikniku v opuštěné zátoce, nebo si vyzkoušíte, jak rychle naše čluny umí svištět.

Krátké video a více informací o půjčovně motorových člunů.

Typy na výlety, zážitky a zajímavá místa najdete na naší stránce aktivity na Lipně.

Přejeme vám příjemný pobyt na Lipně a těšíme se na brzkou shledanou!

Budeme velice rádi, když ohodnotíte naše apartmány na našem webu, nebo přidáte fotky a komentář na náš facebookový profil.