Nahoře za 5,5 minuty kabinkovou lanovkou a další důvody, vyrazit do ski areálu Hochficht

Proč se ski areál Hochficht honosí titulem „nejlepší rakouské lyžování mimo Alpy“? Protože to tady s lyžaři myslí vážně a nebojí se investovat do zážitků, kvality a taky bezpečí. Nabídne vám mnohem víc, než jakékoliv jiné zimní středisko v širokém okolí Lipna. Pojďme se podívat na moderní lanovku a řadu dalších „pro“, za kterými se sem vyplatí přijet.

Když k nám přijede někdo na zimní dovolenou, tak je cíl jasný: Užít si pořádnou zimu, protože si tady zabruslíte na Lipně, zaběžkujete a hlavně skvěle zalyžujete. Kousek od našeho ubytování leží ski areály Frymburk a Lipno-Kramolín. Jenže ski areál Hochficht je největší magnet.

Na vrcholu za 5:30, 2 800 lyžařů za hodinu…

Lyžování na Hochfichtu je parádní. A to máte v zimě přes Lipno z našeho ubytování půl hoďky.Ski areál Hochficht loni hrábl pěkně hluboko do kapsy a zainvestoval téměř 300 milionů korun do nové 10sedačkové lanovky Reischlbergbahn, která vás vyveze na vrchol Hraničník.

Jedná se o pěkně tučnou částku, ale vklad do spokojených lyžařů se ski areálu Hochficht jistě brzy vrátí.

A není to ledajaká lanovka: Reischlbergbahn je nejmodernější a nebezpečnější kabinová lanovka, ve které se svezete. Jedním z těch nejdůležitějších důvodů pro její stavbu je pohodlí lyžařů a zejména malých dětí.

Lanovka umí přepravit 2 800 lidí za hodinu, takže i když se při lyžování na rakouské straně Šumavy sejde moc lyžařů, dole dlouho čekat nebudete.

Do jedné kabiny se komfortně posadí 10 osob. Když si přestavíte, že takových kabin má lanovka 56, tak se nemusíte nikdy bát, že si svahy ve ski areálu Hochficht sjedete jenom párkrát.

Nástup pár kroků od parkoviště a Skiareny

Jakmile „zapíchnete“ auto na parkovišti, k lanovce to máte kousíček – nástup najdete vedle Skiareny Hochficht a dětského hřiště Fichtl Kids park. Pokud zrovna sněží, tak na vás neulpí ani jedna vločka, protože je nástupiště zastřešené.

Prostřední stanice lanovky se nachází na vrcholku rodinné sjezdovky Wenzelwiese, blízko výukového svahu se zastřešeným pojízdným pásem.

Takže si děti užijí parádní lanovkový výjezd, vyhnou se původnímu kotvovému vleku a ke svým zážitkům dojedou po pár metrech. Od prostřední stanice se také snadno dostanete na svahy Zwieselberg.

Dál se lanovka vine ostře doprava na vrchol Reischlberg na start sjezdovek Reischlbergabfahrt a Hochwaldabfahrt.

Tip: Stačí pár kroků a pevnýma nohama stojíte v České republice. A když vám bude štěstí přát, uvidíte z Rakouska i do Čech.

Každé ráno usednete ve ski areálu Hochficht do vyhřáté kabinky

Jestli jste ranní ptáčata a máte rádi, když ještě není frmol, oceníte vyhřáté kabinky.

Je zajímavé, že lanovka Reischlbergbahn má vedle prostřední stanice speciální budovu, která funguje jako garáž!

Ještě zajímavější ale je, že „parkování“ kabin probíhá automaticky – řídí se přes tablet, na dálku. Navíc na střeše garáže spatříte fotovoltaickými panely, jež vyrábí elektřinu pro část zařízení ski areálu Hochficht.

Další výhodou lanovky je, že nepoužívá převodovku, čímž se snižuje riziko poruchy. Lyžování v Rakousku je prostě lyžování v Rakousku.

14 000 kubíků hlíny a další perličky ze stavby

Možná si řeknete, že taková stavba nemohla nechat klidnými ekology. Výstavba se však vyhnula protestům, protože na zem padlo minimum stromů – lanovka vede ve ski areálu Hochficht po kraji sjezdovky.

Při budování dolní nástupní stanice dělníci vytěžili více než 14 000 kubíků zeminy. Tohle moře hlíny však našlo praktické uplatnění jako rozšíření spodní části sjezdovky Standardabfahrt.

Lanovku vyrobila italská firma Leitner, která se řadí ke světové špičce. Stavba započala na začátku dubna 2019 demontáží starých vleků a oficiální kolaudace proběhla v polovině listopadu.

Dalšími bonusy, které při lyžování ve ski areálu Hochfichtu oceníte je spousta nových sněžných děl, nová rolba a chystající se online nákup skipasů.

Čísla, která dělají ze ski areálu Hochficht jedničku

Ski areál Hochficht si zakládá na tom, aby si tu v pohodě zalyžovaly celé rodiny. Nezapomínejme, že lyžování v rakouském ski areálu Hochfichtu toho nabízí víc:

  • 20,8 kilometrů sjezdovek
  • 10 přepravních zařízení
  • 13 sjezdovek
  • 1 200 míst pro parkování zdarma
  • nekonečno zábavy pro celou rodinu

Potřebujete více důvodů, proč vyrazit k nám na Lipno?

Ještě jeden tu je: Naše Ubytování na jedničku, kde si vyberete z penzionů, apartmánů, 3 restaurací… A na svahu v ve ski areálu Hochfichtu lyžujete za půl hodinky, pokud funguje přívoz, nebo je zamrzlé Lipno.

Mrkněte na mapu, jaký je to do ski areálu Hochficht kousíček

Lyžováni v Hochfichtu - takový je to od našeho ubytování u Lipna kousíček.

Aktuální info ze ski areálu Hochficht: Start sezóny je naplánovaný na 7. 12. 2019. 

Naše výhodné balíčky ubytování s lyžováním v úžasném ski areálu Hochficht jsou stále k dispozici

Tip: Pokud chcete vědět, jaké sjezdovky a vleky jsou ve ski areálu  Hochficht v provozu, podívejte se na tuto stránku >>.