Vydejte se na Ptačí stezku u Horní Plané a objevte další podzimní výlety

Máte chuť zkoumat a objevovat? Na Lipně se pořád něco děje. Vypravte se s dětmi na průzkum Ptačí stezky. K tomu pro vás máme dalších pár tipů na zajímavé podzimní procházky. Tak si zabalte batůžky, vyrážíme. 

Malé městečko Horní Planá. Řekli byste, že tady se toho moc nemění a neděje. Zvlášť na podzim, když letní sezóna mizí do ztracena. Jenže tady u Lipna to funguje naopak. Tady se bavíte celý rok. 

Zrovna teď se můžete vypravit na novou naučnou Ptačí stezku. 

Ptačí stezka – poučná a zábavná poznávačka

Zajímá vás, jaké ptactvo žije v okolí našich penzionů? Vykašlete se na encyklopedie a vydejte se do přírody. Kousek od Hůrky, na naučné stezce Adalberta Stiftera, najdete 17 zastavení Ptačí stezky. Na každé informační ceduli najdete druh jednoho místního ptáka a na vás bude, abyste ho uhodli. 

Jestli jste tipovali správně, nebo stříleli úplně mimo, snadno zjistíte pomocí QR kódu na tabuli. Stačí chytrý telefon, internet a hned víte, jak jste na tom. Můžete si dát třeba soutěž s dětmi. Schválně, kdo pozná víc druhů… 

Projděte si stezku Adalberta Stiftera, když už jste tu

No a protože se Ptačí stezka nachází na NS Adalberta Stiftera, tak si ji rovnou projděte celou. Půjdete po stopách známého šumavského básníka, spisovatele a malíře. Okruh měří cca 5 kilometrů a výlet vás bude bavit. 

Užijete si krásné výhledy, vyšplháte na minirozhlednu Jezerní vyhlídka a cestou potkáte obrovský Stifterův smrk, zbytky Stifterova buku a jeho rodný domek. Prostě výlet na pohodu. 

Průzkum zajímavostí v Horní Plané, které obvykle nejsou středem pozornosti

Horní Planá, to je Lipno. Všechny výlety směřují buď k přehradě, k přívozu nebo směrem na malebné kopečky. Ale také přímo v Horní Plané se můžete příjemně potulovat a objevovat. 

Za zmínku stojí například lokalita pod kopcem Dobrá voda. Tady se to zajímavostmi jenom hemží. 

Studánka Dobrá voda se zázračnou vodou

Vedle pozdně barokního poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné se nachází malá tajemná studánka, které je podle místních povídaček plná zázračné vody. Má to jeden háček. Studánka je zamčená. Přesto je okolí lesoparku příjemné pro bloumání. 

Lipová alej pod kostelem 

Díky své výjimečnosti patří toto stromořadí mezi chráněné památné stromy České republiky. Načerpejte zde životní sílu ze ztepilých velikánů. 

Až si prošmejdíte okolí, k nám do Hůrky se snadno dostanete autem, vlakem i autobusem.