Poznejte Lipno všemi smysly na lodi plné zážitků

Lipno je největší přehradní nádrží v Česku a tak je logické, že k němu také neodmyslitelně patří lodní doprava. Možností plavby je na Lipně několik. Od vlastní lodi či člunu, přes jeho zapůjčení až po veřejnou dopravu. 

Ta může být čistě účelová (tzv. linková) – dostat se z místa A do místa B, ale může být i něčím víc než jen prostou formou dopravy. Během zážitkových plaveb se také dostanete z jednoho místa na jiné, ale přitom si třeba vypijete sklenku vína nebo poslechnete příjemnou muziku. Dnes vám představíme společnost, která právě takovéto plavby nabízí.

Klasická přeprava i okružní plavby

Společnost Lipno line vlastní dvě krásné lodě s názvy Vltava a Adalbert Stifter.

Vltava je starší, téměř historická loď, s osobním kouzlem. Adalbert Stifter je moderní loď, na které se budete cítit jako v bavlnce. Obě bezpečně křižují Lipno a nabízí dopravu z několika nástupních míst.

Loď Adalbert nabízí okružní trasu z Lipna nad Vltavou přes Frymburk, ve kterém můžete nastoupit či vystoupit a  otáčí se zhruba uprostřed Lipna.

Nalodit, zvedáme kotvy směr parádní letní zážitky!

Druhá loď Vltava nabízí 2 trasy.

Jedna je dlouhá a přímá, tzv. „Lipno tour“ a zaveze vás z Lipna nad Vltavou do Horní Plané. Překoná tak de facto celou přehradu v podélném směru, což je vzdálenost přes 25 km.

Druhá trasa je okružní a vede z Horní Plané přes Černou v Pošumaví a zpět.

V letošním roce bude také ve zkušebním provozu nové přístaviště v Dolní Vltavici, čímž by následně mohlo dojít k propojení celého Lipna. Pokud se přístaviště osvědčí, bude následně jedna loď jezdit mezi Lipnem nad Vltavou a Dolní Vltavicí a druhá mezi Dolní Vltavicí a Horní Planou.

Tento rok bude zkušební, příští rok by se tato vize mohla rozjet naplno.

3 hodiny na hladině Lipna plné hudby, zpěvu a tance

Už jsme avizovali, že společnost Lipno line se nezaměřuje jen na klasickou linkovou přepravu, i když samozřejmě i to je nedílnou součástí služby jejích lodí.

Tady bych jen mezi řádky zmínil, že na lodi Vltava vám vezmou i kola, pokud je dostatek místa. Což je taky super možnost při plánování cyklo výletů.

Vyberte si z bohatého programu.

Ale čím dál více oblíbené jsou zážitkové plavby a tady jich můžete zažít na obou lodích více než dost.

Z pravidelných a osvědčených akcí jmenujme např. večerní koncerty při západu slunce. Letos se můžete těšit na známé kapely, jako jsou Nezmaři, Lakomá Barka, Pavlína Jíšová nebo Pavel Žalman. Loď odplouvá vždy v 18 hodin a vrací se ve 21 hodin.

Vstupenky je potřeba zakoupit v předprodeji přes CB system zde.

Další informace o těchto koncertních plavbách pak naleznete zde.

A aby té muziky na hladině nebylo málo, zařadila společnost Lipno line pro velký zájem na program pravidelné plavby s živou hudbou. Budou se konat každou středu a pátek od 18 do 21 hodin.

Dětská paluba plná kouzel a magie

Nezapomnělo se ani na děti, pro které je připraven nabitý dětský program plný balonků a kouzel. O magickou šou se postará kouzelník Martin Čejka.

Děti si na lodi rozhodně přijdou na své.

Bude se soutěžit o pěkné ceny, včetně námořnických triček.

A co je nejlepší? Poplujete za stejnou cenu jako při běžné okružní plavbě.

Jelikož měly tyto dětské plavby v loňském roce veliký úspěch, rozšířila společnost Lipno line jejich frekvenci. Budou se konat každý všední den a vyjíždět se bude vždy v 10:00 z Lipna nad Vltavou. Více podrobností naleznete zde.

Užijte si večerní divadlo s netradiční kulisou

Již tuto sobotu (29.6.) se na palubě lodi Adalbert Stifter uskuteční divadlo s názvem Milostné šachy. Jde o lechtivou komedii z produkce divadelní společnosti ALTA.

Čeká vás tříhodinová plavba plná zábavy. Starosti hodíte přes palubu a budete si jen užívat herce před vámi a ubíhající krajinu kolem vás. Prostě relax!

Předprodej opět přes CB system.

Počet vstupenek je omezený! Pokud zbudou volné lístky, jejich prodej proběhne těsně před akcí přímo na lodi.

Na závěr máme ještě příjemnou informaci pro všechny hosty ubytované v některém z našich penzionů:

Hosté našich penzionů mají jistou slevu 10 % na jízdné, večerní a dětské plavby.

Zajímavé prázdninové akce