Podzim na Lipně. Jak si ho vychutnat plnými doušky?

Letní dovolené na Lipně vzaly za své. Okolí “Jihočeského moře” ale brány nezavírá. Naopak. Proč přijet na podzim na Lipno a co všechno tady můžete během babího léta zažít? 

Léto pomaloučku odchází a s ním také zástupy “dovolenkářů”, kteří si užívali ubytování na Lipně o prázdninových měsících. 

Lipensko má však mnoho tváří. Jednak tu letní, ale také tu podzimní. V létě si ubytování na Lipně užívají především milovníci koupání a vodních radovánek, jako jsou plavby na lodích, motorových člunech, opalování… Slunce má i tady pod horami takovou sílu, že se kolikrát člověku nechce vylézat z vody a trmácet se někam na výlet.

To na podzim na Lipně más slunce stále sílu, ale nesnaží se vás sežehnout, a proto je prostor zase na jiné aktivity

Podívejte se, jak umí podzim na Lipně čarovat

Podzim na Lipně vybízí k turistice a cyklistice

Prosluněné ráno, teplota tak akorát. Stačí si nazout turistické boty, vyrazit ze svého ubytka a brouzdat se lipenskou krajinou, která se začíná barvit do podzimu. 

Listem zapadá krajina na Lipně

O víkendu jsem na Lipně ubytovací kapacity obvykle stále ještě plné. Jestli ale máte možnost ubytovat se na Lipně i ve všední dny, zažijete zde oázu klidu a pohody. Turistické cesty a cyklostezky zejí prázdnotou a vy máte absolutní volnost a svobodu. Nikde se nemusíte tlačit. 

Stejně tak je podzim na Lipně zajímavý pro kolaře. Cyklostezky jsou tady jenom pro vás a vy se tak v klidu můžete kochat pohledem na Lipno a nasávat šumavskou atmosféru. 

Nejlepší turistické cíle najdete zde.>>

Přehled oblíbených cyklostezek je tady.>>

Podzim na Lipně je ideální pro houbaře

Houbaření je činnost, kterou si všichni náramně užíváme. Kromě toho, že trávíme hodiny v krásných lesích a čerpáme přírodní energii, děláme si zásoby hub minimálně na zimu. 

Houbaření na Lipně

Lipno na podzim je ideální místo pro houbaře. Stačí vystrčit nos z Apartmánů Nad rybníky, nebo z penzionu Daniela, a rázem se ocitnete v lese. V lese, kde je klid, ticho a hub tu nasbíráte tolik, že je nebudete mít kde sušit. 

Pokud chcete spojit houbaření s nějakým krásným výletem, stačí popojet kousek a dál a spojit obě tyhle odpočinkové činnosti. 

Víc o houbaření na Šumavě si přečtete po kliknutí sem.>>

Kulturní památky v okolí Lipna mají na podzim stále otevřeno

Když se na podzim trošičku zamračí, nebo se vám zkrátka nechce do přírody, je Lipno stále na vaší straně. Opustíte své ubytování a vydáte se prozkoumat některou z kulturních krás jižních Čech. 

Vždyť Český Krumlov, Vyšší Brod i Holašovice jsou v pohodové dojezdové vzdálenosti. 

Zajímavé památky v okolí.>>

Koupání na Lipně i na podzim. Relax v aquaparcích Frymburk a Lipno n/V.

I na podzim se na Lipně můžete pěkně okoupat. Sice ne v přehradě, ale za to v pěkný aquparcích ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou

Frymburk je od Hůrky pár minut autem a tak se na tobogánu nebo vy vířivce ocitnete za pár chvil. Ve Frymburku si ještě můžete prohlédnout Svět pod hladinou.

Do Lipna nad Vltavou už je to trochu dál, ale jestli chcete změnu, dostupnost je taky dobrá.

Na Lipně je vždycky prima. I na podzim. Využijte toho a zarezervujte si podzimní dovolenou.