Ostrůvek plný ušáků – jedinečná dětská atrakce během dovolené na Lipně

Už nevíte, čím byste během letní dovolené na Lipně své caparty zabavili? Naložte se s celou rodinou na palubu nějaké bárky a vypravte se ke Králičímu ostrovu, který je zajímavou a vyhledávanou atrakcí. Nevěřili byste, kdo tam všechny ušáky v květnu dopravil…

Králičí ostrov na Lipně je turistickým cílem, který byste jinde těžko hledali. Na místě o rozloze 700 m2 obklopeném vodou, dupe několik ušáků, kteří tady nemají žádného přirozeného nepřítele. Daří se jim tady skvěle a vy si je můžete zkontrolovat.

Luxusní taxi: 12 králíků na ostrov přepravil sám Václav Chalupa

Během své letní dovolené na Lipně tuhle zajímavost nepropásněte. Děti vás za tenhle výlet budou milovat. Králíci v zimě přebývají v kotcích a vždy v květnu se přepraví do svého pohodového útočiště, kde vydrží až do podzimu. Letos měli zajištěnou perfektní a řekněme profesionální dopravu:

Na ostrůvek je na pramici dovezl sám stříbrný olympijský medailista z Barcelony, od loňska i lipenský občan a majitel zdejšího penzionu, Václav Chalupa.

A hádejte, kde přes zimu přebývají…

Přesně tak, přímo doma u Václava Chalupy – dalo by se říci, že mají absolutní komfort, protože v zimě je o ně skvěle postaráno a v květnu putují na takovou „králičí letní dovolenou na Lipně“.

Skoro bychom jim mohli až závidět.

Nepropásněte komentované krmení každé úterý a čtvrtek

Naskočit do motorového člunu a pozdravit ušáky můžete prakticky kdykoliv. Na malém ostrůvku je zaručeně uvidíte.

Mrkev s sebou, ať králíky nebolí břicha.Mnohem lepší je však zúčastnit se komentovaného krmení, které během své letní dovolené na Lipně určitě neminete – koná se každé úterý a čtvrtek od 9:00.

Základem ušáčího jídelníčku je tráva a seno, které mají stále k dispozici. K tomu dostávají různou kořenovou a košťálovou zeleninu. No zkrátka králíci nejedí to, co my a je potřeba je při krmení kontrolovat, aby jim děti v dobrém úmyslu nedávaly něco, co by jim mohlo uškodit.

Takže s sebou jedině trávu, seno, nebo mrkev a máte jistotu, že králíkům dáte zdravou snídani.

Tip: Naše půjčovna motorových člunů je vám nejen během letní dovolené na Lipně k dispozici pořád. Půjčte si člun třeba na celý den, zajeďte si na Králičí ostrov a k tomu prozkoumejte Lipno. Ubytovaní to mají s parádní slevou 20 %.

Inspirace pro zbudování Králičího ostrova přišla z Japonska

Před několika lety byl ostrůvek zarostlý a zanedbaný. Starostu Lipna nad Vltavou napadlo, že by bylo možné ostrůvek zkulturnit a udělat z něj atrakci pro všechny návštěvníky, kteří hledají zajímavou zábavu během své letní dovolené na Lipně.

Předobrazem lipenského Králičího ostrova je tedy japonský ostrůvek Okunošima, nazývaný Usagi Džima – tedy Ostrov králíků. Během 2. světové války na něj Japonci vysadili 8 králíků, kteří se rozmnožili a „dobili“ celé území.

Koukněte, jak to na ostrůvku vypadá

Užijte si svou letní dovolenou na Lipně