Na motorovém člunu po Lipně – úchvatný zážitek, který nic netrumfne

Lipensko vám servíruje obrovskou kopu aktivit. Tak gigantickou, že je někdy těžké vybrat si. Je tu ale jedna, která ční nad všemi, jako Plechý nad Plešným jezerem. Kdo nevyzkouší jízdu po Lipně na motorovém člunu, jako by si dovolenou pořádně neužil. Proč to tak je a kam s plnou nádrží vyplout?

Na Lipensku můžete na letní dovolené podnikat cokoliv: Relaxovat u vody na některé z parádních pláží, lítat na kole kolem přehrady nebo křížem krážem Šumavou, nazout pohorky a zdolávat místní vrcholy…

Zkrátka, i kdybyste si ubytování na Lipně zamlouvali pravidelně každý rok po dobu deseti let, určitě byste se tady nenudili.

Z půjčovny motorových člunů rovnou na Windy PointLipnu se Jihočeské moře neříká jenom tak nadarmo – když se na něj vypravíte na lodi, zažijete nezapomenutelné chvíle, o kterých budete rádi vyprávět. Jenže šlapadlo, nebo těžká veslice vám na pořádný výlet nestačí. To byste se za chvilku utahali a ani nikam nedojeli.

Máte 2 možnosti: Buď si přivezete vlastní vodní dopravní prostředek, nebo raději využijete půjčovnu motorových člunů, což je mnohokrát jednodušší.

Důvod je jednoduchý: Lipno je dlouhé 48 km a široké 10 km v nejširším místě u Hůrky a největší zajímavosti uvidíte jen a pouze z motorového člunu, který vás převeze klidně i rychlostí 20 km/h, kam budete chtít.

Je to jenom na vás, kam se na člunu vydáte. Přijměte však několik tipů na zajímavá místa, kde se vyplatí zakotvit:

Ostrůvek Tajvan a jeho menší „sourozenec“

Tajvan je největší ostrov na Lipně. Je dlouhý 277 metrů a široký 163 metrů, má přibližně 3,5 hektaru a jeho nadmořská výška je 737 metrů nad mořem. Převažujícím porostem jsou borovice a břízy. Poblíž leží ještě další menší ostrůvek o rozloze 65 x5 0 metrů, kterému se říká malý Tajvan.

TIP: Pokud využijete naši půjčovnu motorových člunů a budete vyplouvat od penzionu u Nešlehů, doporučujeme směrem k Černé v Pošumaví vyhnout se vodám mezi břehem a malým Tajvanem, kde původně vedla železniční trať, a mohli byste urvat vrtuli motoru.

Určitě si tento ostrůvek objeďte – je to zajímavá podívaná. Ostrůvek obepínají písčité pláže, které vybízejí ke chvilkám odpočinku.

Windy Point – koktejlový bar, bistro a pláž jako v Karibiku

Jako u móóóře.Windy Point je stylová pláž plná čistého písku, zábavy a pohody po celé prázdniny. Motorovým člunem to je sem necelé 3 kilometry, takže 15 minut klidné jízdy.

Jakmile tu zakotvíte na molu, dýchne na vás atmosféra karibské pláže. Najdete tady totiž vyhlášený koktejlový bar, bistro, terasu s luxusním výhledem a hlavně bohatý kulturní program celé prázdniny – každý den.

Vůbec se nebojte do člunu hodit děti a vzít je s sebou. Na písku si vyhrají a je tady pro ně připraveno i spoustu hraček. A vy si dáte v klídečku alkoholický nebo nealkoholický koktej. Horkou novinkou je zajímavá úniková hra.

Na tomto odkaze najdete kompletní program až do konce prázdnin >>

Kam dál? Třeba:

Písčitá pláž v Horní Plané – koupání a občerstvení

Když už si pronajmete člun v půjčovně motorových člunů, vymáčkněte z něj maximum. Z Windy Point se třeba můžete vydat do Horní Plané. Pěknou možností je vzít to na západ směrem ke břehu. Odtud se snadno kopírováním pobřeží dostanete až k Horní Plané.

Když je hladina Lipna klidná, je plavba pohodová i pro děti.Objevíte skryté zátočiny, krásná zákoutí a můžete někde v soukromí divočiny zakempit.

TIP: Pokud budete přistávat u břehu, kde není molo, nezapomeňte sklopit motor. Předejdete tak utržení vrtule. Součástí člunu jsou i pádla, s jejichž pomocí si ke břehu v pohodě dopádlujete.

V Horní Plané už na vás čeká velké molo, kam se přivážete (čluny z půjčovny motorových člunů Ubytování na jedničku jsou vybavené speciálním klíčkem, díky kterému člun můžete nechat na molu, a nikdo vám s ním neujede).

Na pláži se perfektně vykoupete a dáte si taky něco do nosu v plážové občerstvovací stanici.

O dalším zajímavém tipu na výlet na člunu se dočtete v článku:
Ostrůvek plný ušáků – jedinečná dětská atrakce během dovolené na Lipně >>

Ať se vypravíte na člunu kamkoliv, tak šťastnou cestu, námořnici!

Inspirujte se obrázky z plavby po Lipně

Veškeré info o půjčovně morových člunů včetně ceníku a příručky najdete ZDE >>