Lyžování s dětmi na Šumavě. Kde se u Lipna senzačně vyblbnou a naučí se?

Vyrážíte na jarní prázdniny na hory? Hledáte místa, která jsou pro lyžování s dětmi jako dělaná? Ubytujte se na Lipně. Kolem najdete řadu českých skiareálů, jež jsou připravené pro celou rodinu. Také lyžování v Rakousku je pro vás a vaše děti stejně dobře dostupné. Přečtěte si na našem blogu, co vám „lipenské“ skiareály nabízejí.

Když pátráte po ideálním místě pro zimní dovolenou na horách s dětmi, určitě si vybíráte podle komfortu ubytování, umístění penzionu, dostupnosti sjezdovek a dalších zajímavostí, které vytoužený odpočinek příjemně zpestří.

Ubytování na Lipně je výjimečné tím, že i když jste ve vysoké nadmořské výšce, máte desítky možností, jak děti zabavit. Nejste tak omezení jednou sjezdovkou, ani jednou restaurací, kterou nabízí horská chata.

Pokud vyrážíte s dětmi a chcete si všichni skvěle zalyžovat, nemůžete při volbě opomenout skiparky kolem Lipna, které pro děti mají nachystané něco extra.

Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější na Šumavě, kde je lyžování pro děti plné zábavy:

Lyžování s dětmi ve Frymburku: Activity Park Médi Brumíka

Lyžování s dětmi v Dětském parku médi Kubíka je prima pro jarní prázdniny.Ski park Frymburk je malý rodinný areál, který leží na kraji městysu Frymburk na břehu Lipna. Z Ubytování na jedničku se sem dopravíte do 15 minut. Samozřejmě, že tu najdete sjezdovky i pro sebe, ale hlavní předností Activity Parku je řada atrakcí pro lyžování s dětmi.

Dětské sjezdovky Relax a Tiger měří celkem 1 200 m a děti se na ně vyvezou buď jedním vlekem, nebo na dvou lyžařských pásech. Celý dětský parkrozlohu 11 000 m2, což ho řadí mezi největší v České republice.

Najdete tu Dětský ráj obsahující plno prvků pro hravou formu lyžování, dětský kolotoč i tubing pro jízdu ve člunech na 120 metrové dráze s klopenými zatáčkami.

Děti také můžete svěřit profesionálním instruktorům lyžařské školy Petra Urbana, která je parádně naučí, takže příští tok i s menšími můžete vyrazit na velkou sjezdovku.

Lyžování pro děti ve Foxparku - sranda pro celou rodinu.Moderní výukový Foxpark v Lipně nad Vltavou, zdarma

Když si první den vychutnáte lyžování s dětmi v Acitvity Parku, ani druhý se nudou neukoušete. Z našich penzionů je to do Lipna nad Vltavou maximálně 20 minut. Tady zaparkujete u dětského lyžařského Foxparku.

Moderní výukové hřiště děti na kopec vyveze na 3 pojízdných kobercích – dolů prokličkují lesem výukových prvků a slalomů. Zajímavá je bezpečná Školní sjezdovka, která slouží pro učence lyžařské školy „Skischool Frymburk“. Při nutnosti odpočinku vás jistě ráda přijme Chýše lišáka Foxe, která je plná překvapujících lákadel pro nejmenší lyžaře.

Pro nejmenší špunty skiareál přichystal Bambini park, kde si vyzkouší své první lyžařské pokusy na pojízdném pásu a malé sjezdovce. A když se jim nebude chtít do lyží, usednou na dětský kolotoč, nebo si zasáňkují.

Lyžování v Rakousku s dětmi – dětský Fichtl Park v Hochfichtu

Je pro vás lyžování s dětmi na české straně málo? Není nic jednoduššího, než nastartovat auto a nasměřovat si to do rakouského Hochfichtu, do nejkrásnějšího šumavského skiareálu. Vždyť 35 minut jízdy stojí za to.

Fichtl Kids Park je perfektně dostupný z hlavního parkoviště a nové restaurace s dětským koutkem. Na kouzelném koberci s dětmi vyletíte na prosluněnou výukovou sjezdovku, kde se děti jisto jistě setkají s maskotem Fichtlem.

Výjimečný je 185 metrů dlouhý zastřešený pojízdný pás na svahu Rehberg, který malé lyžaře přiveze na dobrodružnou sjezdovku Skiroute. Provede vás zasněženým lesem a celou řadou překvapení.

Dopřejte dětem zábavné lyžování, kde se taky naučí. Ubytování Lipno je skvělým výchozím místem.Hravé lyžování na Sternsteinu v dětském parku Elefuntasia

Vaše děti ještě nemají lyžování a zábavy dost? Není problém. Dalším dětský park najdete v rodinném skiareálu Sternstein. Za 45 minut z našeho ubytování na Lipně vystoupíte v dětském světě Elefuntasia, který je bezvadný pro první vyzkoušení lyží či snowboardu.

parku o rozloze 4 000 m2 děti projedou 200 m dlouhý „sloní výcvikový svah“, který je ozdoben figurkami slonů, pohádkovým hradem a dalšími šikovnými pomůckami pro účinnou výuku lyžování. Nahoru děti vyveze 179 metrový pojízdný koberec.

Ve Sternsteinu děti do 6 let lyžují úplně zdarma!

Dětský lyžařský cirkus v Mitterdorfu s ohřívárnou a hernou

Nejenom lyžování, ale taky sáňkování, bobování a koulovačky na Lipně. :)Do Mitterdorftu to od nás máte asi 45 minut. Dětský lyžařský cirkus získal v hodnocení německých dětských parků 5 hvězdiček jako „Top skigebiet – Kinderland und Erlebnispartner“ a je tak další fajn volbou, jak se s dětmi zabavit při zimní dovolené na Lipně.

3 zastřešené přepravní koberce, lyžařský kolotoč, ohřívárna, herna, odpočívárna, ovocný čaj zdarma, lyžařská škola s česky hovořícími instruktory a možnost celodenního hlídání pro děti do 2 let dělají z Mitterdorfu další zábavnou atrakci pro jarní prázdniny.

Cirkus je zdarma, ale pokud budete chtít využívat pojízdné pásy, děti do 15 let zaplatí za celý den 6 €, dospělí 9 €.

Vstřebávejte zimní zážitky s dětmi.
Ubytujte se v některém z našich penzionů na Lipně a každý den si užijete jinak.