Jarní akce na Lipně v dubnu. Kterou si vyberete?

Zima se s jarem ještě trochu pere, ale docházejí jí síly. Po Velikonocích už po ní zbude jenom trocha sněhu. Čerstvý šumavský vzdoušek provoněný příchodem krásného počasí vyzývá k prodlouženému víkendu nebo klidně týdenní jarní dovolené na Lipně, kterou si můžete zpestřit nějakou zajímavou akcí v okolí. Která se vám nejvíc zamlouvá?

1. 4. Velikonoční strom a Hasičská velikonoční zábava v Horní Plané

Horní Planá je během jarní dovolené centrem výletů i kulturních akcí.Kdo přijede na Lipno na velikonoční dovolenou, určitě by neměl minout výživný 1. duben v Horní Plané. Od 14:00 ozdobí místní spolek Žabičky v parku na náměstí Velikonoční strom.

A od 20:00 vesele do sálu KIC na tradiční velikonoční Hasičskou zábavu se živou kapelou Corso a bohatou tombolou. Nebylo by fajn si během dovolené na Lipně trochu dupnout a nasát hornoplánskou atmosféru? Vstupenka stojí jenom 99 Kč a možná si z tomboly odnesete zajímavou cenu.

20. 4. Lenka Dusilová v Horní Plané

Už jste naživo slyšeli nezaměnitelný hlas české populární zpěvačky? Teď máte šanci užít si Lenku Dusilovou v komornějším prostředí sálu KIC v Horní Plané.

Od 20:00 rozzvučí své hlasivky i kytaru a vás to bude bavit. Lístky koupíte v Kulturním a informačním centru Horní Planá, v předprodeji za 200, na místě za 250 Kč.

28. 4. Slavnostní zahájení sezóny Království lesa nadupané zábavou a soutěžemi

Bohatý program zabaví celou rodinu. Nad hlavami vám budou kroužit třeba orli.U téhle akce nesmíte vy, ani vaše děti chybět. Taková malá dovolená na Lipně na konci dubna může být totiž solidně vydatná.

28. 4. od 10 do 17 hodin totiž otevírá své brány kouzelný svět plný atrakcí a zábavy, kterou jen tak někde nenajdete: divadla, soutěže, ukázka dravých ptáků… No je toho hodně a pro děti do 14 let zdarma! Udělejte si čas na Království lesa.

Prohlédněte si sami celý program:

  • 10:00 – Slavnostní otevření Království lesa s kejklířem Slávkem a lišákem Foxem
  • 11:00 – Divadlo Já to jsem: Kolotoč pohádek  – loutkové divadlo
  • 13:00 – Pavel Callta – koncert
  • 14:30 – Divadlo Já to jsem: Eliščiny pohádky – loutkové divadlo
  • 15:30 – Dravci a sovy v Království lesa
  • 16:30 – Show kejklíře Slávka

30. 4. Pálení čarodějnic a májka s ohňostrojem v Horní Plané

Dovolenou na Lipně si můžete okořenit třeba pálením čarodějnic.Bude velký oheň a v něm jedna velká čarodějnice. Přijďte se podívat od 17:00 do zahrady mateřské školky a ke kostelu sv. Markéty v Horní Plané.

Bude tu dovádění pro děti, houpačky, klouzačka, kolotoč, skákání panáka, kuličky a diskotéka. Dětské čarodějnické, ale i dospělé masky čarodějnic a čarodějů, upírů a hejkalů vítány.

V podvečer tu poroste do oblak májka a po setmění si společně užijeme ohňostroj. Tak si užijte jarní dovolenou na Lipně s parádním vyžitím!

Užívejte si jaro. Dřív nebo později se sejdeme na Lipně!