Je to tady. Konečně si můžete užít dovolenou na Lipně, tak jako dřív

Čekali jste dlouho. A my dlouho čekali na vás. Konečně můžeme otevřít brány penzionů a dovolit vám, abyste si dovolenou na Lipně zase vychutnali se vším všudy. Pojďme si připomenout, proč je Lipensko tak bezvadné… 

Trvalo to, že? Věřte, že i my jsme se těšili, až dostaneme zelenou a všechno se zase začne blížit normálu. Lipensko sice poměrně dlouho zelo prázdnotou, ale teď si to všechno můžete parádně vynahradit. 

Lipno a jeho okolí se všemi zážitky je ve stejné formě jako loni. Tak si z dovolené na Lipně vymáčkněte vše, co to jde. Tady máte pár tipů. 

4 netradiční tipy na výletování během dovolené na Lipně

Je jasné, že letní dovolená na Lipně teď bude pěkně nadupaná. Každý se chce vydat dohnat ty ztracené dny, které spolkla různá omezení. Takže tady možná bude slušná tlačenka. Zvlášť v místech, která jsou turisticky nejnavštěvovanější. 

Jestli si ale chcete během dovolené na Lipně užít trochu víc klidu, vyzkoušejte některý z méně turisticky známých cílů. Například minizoo Wapiti nebo občerstvení Říjiště

Objevím tipy na netradiční výlety

Lze strávit dovolenou na Lipně bez vyjížďky na motorovém člunu? 

Jde. Ale nebylo by to ono. Každý, kdo už se proháněl na lipenských vlnách, ví, že tenhle zážitek je skoro nepopsatelný. Ale přesto to zkusíme: Osedláte si jeden z člunů, který se stane vstupenkou na nekonečné objevování Lipna z vodní hladiny. Pojedete tam, kam nasměrujete kormidlo. Vystoupíte kdekoliv se vám to líbí. Zastavíte na pláži Windy Point, kde si dáte do nosu… 

Kdo si při dovolené na Lipně už člun půjčil, ten ví. Kdo ještě ne, tak teď má šanci. 

Mrknu, jaká je to paráda na motorových člunech

Moře, k jehož ceste vás nic neomezuje

Dovolená v zahraničí teď může být pěkně drahý špás. Testy cestou tam, testy cestou zpátky… Tisícovky lítají jak nic. Naštěstí i v Čechách máme jedno parádní moře, to jihočeké. 

Některé pláže, jako by z oka vypadly věhlasným nevlastním sourozencům z katalogů cestovních kancelářích. Věřte, že u Lipna si koupání taky pěkně užijete. 

Prohlédnu si 4 nejkrásnější pláže na Lipně

Stezka korunami stromů je klasika. Vyšplháte se do oblak? 

Jen z mála míst máte na Lipno tak pěkný výhled jako z vrchních pater Stezky korunami stromů. Během dovolené lze očekávat nápor turistů ale přesto to podle nás stojí za to. 

Tenhle výlet je ideální s celou rodinou a cesta od Ubytování na jedničku je celkem krátká. 

Zjistím vše o Stezce korunami stromů

13 dalších tipů pro aktivní dovolenou na Lipně

Chcete ještě víc akce? Proč ne. Během dovolené na Lipně můžete dělat cokoliv. Třeba se vypravit na Ostrov králíků, zúčastnit se Lipno Sport Festu nebo se ponořit do prales. To abyste si vzali dovolenou ne na jeden týden, ale rovnou na celý měsíc.

Prozkoumám další tipy na výlety na Lipně

Zdá se vám toho málo? 

Tak mrkněte ještě sem:

30+ tipů na cyklovýlety na Lipně

18+ tipů na pěší výlety na Lipně

PS: Chatky penzionu Eder v novém a lepším kabátku

Během vynucené přestávky jsme se tady nenudili. Kompletně jsme zrekonstruovali chatky penzionu Eder, abyste se tady cítili maximálně pohodlně. Když to spojíte s krásným bazénem a grilovacím domkem, zkrátka lahoda… 

Zkouknu fotky z rekonstrukce