Barevné babí léto na Lipně. Jak si ho vychutnat plnými doušky?

Letní dovolené na Lipně vzaly za své. Okolí “Jihočeského moře” ale brány nezavírá. Naopak. Proč přijet na Lipno na podzimní dovolenou a co všechno tady můžete během babího léta zažít? 

Léto pomaloučku odchází a s ním také zástupy “dovolenkářů”, kteří si užívali ubytování na Lipně o prázdninových měsících. 

Lipensko má však mnoho tváří. Jednak tu letní, ale také tu podzimní. V létě si ubytování na Lipně užívají především milovníci koupání a vodních radovánek, jako jsou plavby na lodích, motorových člunech, opalování…

Slunce má i tady pod horami takovou sílu, že se kolikrát člověku nechce vylézat z vody a trmácet se někam na výlet. To na podzim, kdy mu slunce stále sílu, ale nesnaží se vás sežehnout, je prostor zase na jiné aktivity

Podzim na Lipně vybízí k turistice a cyklistice

Prosluněné ráno, teplota tak akorát. Stačí si nazout turistické boty, vyrazit ze svého ubytování na Lipně a brouzdat se šumavskou krajinou, která se začíná barvit do podzimu. 

Listem zapadá krajina na Lipně

O víkendu jsem na Lipně ubytovací kapacity obvykle stále ještě plné. Jestli ale máte možnost ubytovat se na Lipně i ve všední dny, zažijete zde oázu klidu a pohody. Turistické cesty zejí prázdnotou a vy máte absolutní volnost a svobodu. Nikde se nemusíte tlačit. 

Stejně tak na kole. Cyklostezky jsou tady jenom pro vás a vy se tak v klidu můžete kochat pohledem na Lipno a nasávat šumavskou atmosféru. 

Nejlepší turistické cíle najdete zde.>>

Přehled oblíbených cyklostezek je tady.>>

Podzim na Lipně je ideální pro houbaře

Houbaření je činnost, kterou si všichni náramně užíváme. Kromě toho, že trávíme hodiny v krásných lesích a čerpáme přírodní energii, děláme si zásoby hub minimálně na zimu. 

Houbaření na Lipně

Lipno je ideální místo pro houbaře. Stačí vystrčit nos z Apartmánů Nad rybníky, nebo z penzionu Daniela, a rázem se ocitnete v lese. V lese, kde je klid, ticho a hub tu nasbíráte tolik, že je nebudete mít kde sušit. 

Pokud chcete spojit houbaření s nějakým krásným výletem, stačí popojet kousek a dál a spojit obě tyhle krásné činnosti. 

Víc o houbaření na Šumavě si přečtete po kliknutí sem.>>

Jedinečné kulturní památky mají stále otevřeno

Když se trošičku zamračí, nebo se vám zkrátka nechce do přírody, je Lipno stále na vaší straně. Opustíte své ubytování a vydáte se prozkoumat některou z kulturních krás jižních Čech. 

Vždyť Český Krumlov, Vyšší Brod i Holašovice jsou v pohodové dojezdové vzdálenosti. 

Zajímavé památky v okolí.>>

Na Lipně je vždycky prima. Využijte toho.