Apartmány Lipno – jak si nejlépe vybrat ubytování pro svou dovolenou?

Apartmánů je na Lipně tolik, že se při výběru můžete zaseknout. Na co se zaměřit? Jak by měly apartmány vypadat, abyste si dovolenou na Lipně užili? 

Zkuste si do vyhledávání na Googlu zadat “apartmány Lipno”. Vyskočí na vás spoustu výsledků. V čele se tlačí placené reklamy a v závěsu následují další a další ubytování, která vám můžou nabídnout zajímavé apartmány. 

Jihočeské moře je obrovské a možnosti ubytování v apartmánech kolem Lipna ještě větší. 

Jako provozovatelé ubytování v Hůrce poblíž Horní Plané víme, co naši hosté nejčastěji řeší. Proto jsme se rozhodli sepsat pár tipů o výběru vhodných apartmánů na Lipně, abyste byli během dovolené nebo víkendu co nejblíže svým zážitkům. 

Apartmány Lipno - Nad rybníky. Je libo ubytovat se ve větším počtu? Není problém.

Lokalita – apartmány Lipno na vytoužené místě

Apartmány jsou rozeseté téměř kolem celého břehu Lipna. Největší hustota je kolem větších vesniček a měst. Najdete ale i zapadlá místa, kde byste apartmány u Lipna možná ani nehledali. 

Nejdůležitější je si říci, co od apartmánů očekáváte. Chcete být v centru všeho dění a být součástí největšího mumraje? Vyberte si apartmány v Lipně nad Vltavou, kde máte blízko ke Stezce v korunách stromů, ke sjezdovce a k dalším aktivitám. Vše sice máte takříkajíc “u nosu”, ale je to vykoupené neskutečnou masou návštěvníků, zejména o letních prázdninách a během zimní sezóny. 

Pokud hledáte spíše klidnou lokalitu, zvolte apartmány, které jsou trochu bokem shonu, ale přesto v dosahu všech aktivit. Užijete si kýžený klid a přitom jste kousek od Lipna, kousek od pohodových cyklostezek, kousek od všeho. 

Mezi takové apartmány patří i naše Apartmány Nad rybníky a apartmány Penzionu Eder, které najdete v Hůrce, co by kamenem dohodil od Lipna, Hůrky a Horní Plané. 

Jaké jsou vaše cíle během pobytu na Lipně?

Každý se jezdí ubytovat v apartmánech u Lipna s jinými cíli. Kdo si jede odpočinout a nepotřebuje dál cestovat po turistických zajímavostech, vystačí si s ubytováním téměř kdekoliv, kde je klid, pohoda a například bazén pro letní osvěžení. 

Pokud jste ale příznivci všemožných aktivit, dbejte na to, aby apartmány na Lipně vyhovovaly vašim potřebám. Abyste strávili co nejméně času dojížděním za svými cíli. 

Je vaším primárním cílem downhill nebo floutrejl a chcete být na sjezdovce od rána do večera? Využijte apartmány v Lipně nad Vltavou. 

Chcete být někde zhruba uprostřed a mít na dosah Lipno ze všech stran? Využijte apartmány, které se nacházejí v centru Lipna, což je právě naše Hůrka. Ať se na kole vyšlápnete na západ, nebo východ, čekají vás nové hladké cyklostezky. Když chcete vyrazit z apartmánů na houby, stačí se otočit k Lipnu zády a nasměrovat si to severně do lesů. 

Výhoda apartmánů u Lipna je, že stačí nasednout na člun, nastartovat a brázdit jihočeské moře...

Apartmány Lipno v zimě. Hochficht, nebo české skiareály? 

Lipno je skvělé pro zimní aktivity. Proto jsou apartmány během lyžařské sezóny pravidelně brzy obsazené. Zejména ty, které vynikají svou polohou a přívětivostí pro lyžaře. 

Ne každý apartmán u Lipna je totiž vybavený například lyžárnou, kam jednoduše po celém dni na svahu jednoduše uklidíte svou “výzbroj”, usušíte a nahřejete lyžáky do dalšího dne

Poloha apartmánů je také velmi důležitá. Jestli vám nevadí celodenní shon, můžete se ubytovat v apartmánech v Lipně n/V., poblíž skiareálu. Pokud si rádi zalyžujete, ale večer chcete mít pohodu a v klidu si zajít na jídlo bez čekání, zaměřte se na klidnější místa.

Plánujete během svého pobytu u Lipna vyzkoušet více skiareálů? Najděte si takové apartmány, odkud to máte kousek do skiareálu Lipno i do rakouského Hochfichtu. Z Hůrky to je kousek všude a k tomu nabízíme ubytování na Lipně s výhodným lyžování v Hochfichtu

Vybavení apartmánů. Mají vše, co potřebujete? 

Co apartmán u Lipna, to jiné pojetí výbavy. Každý host očekává trochu jiný standard a každý majitel apartmánů nad standardy přemýšlíte trochu jinak. 

Je součástí vybavení dostatečně velká lednička? Rychlovarná konvice, sporák, nebo vařič? A co hrnce? Uvaříte si v apartmánu pro celou rodinu? Je v apartmánu vůbec kuchyně (někdy se stává, že pojmem apartmán je označeno ubytování o více místnostech, kde není kuchyně, ani kuchyňský kout)? 

Doporučujeme si dát pozor na to, co vše je součástí apartmánů. Když si například v Lipně chytíte pěknou rybu, abyste si ji měli kde osmahnout, nebo ugrilovat. 

Každý další bonus jako kávovar, mikrovlnná trouba, gril apod. se samozřejmě hodí. 

Lednice s rmrazákem (třeba na úlovky), digestoř, mirkovlnka... Apartmány Lipno Nad rybníky jsou připravené pro pohodový pobyt.

Není všechno zlato, co se třpytí? Ale ano…  

Fotky dokážou říci o apartmánech více, než si možná myslíte. Jsou pěkné a je vidět, že si na nich dal majitel záležet? To je známka toho, že i o apartmány je skvěle postaráno. 

Jestli jsou fotky odbyté, apartmány na obrázcích nevypadají příliš vábně, jaké asi budou ve skutečnosti? Možná se pleteme, ale dejte při hledání ubytování v apartmánech u Lipna i na fotografie. 

Jsou apartmány u Lipna připravené na vaše děti?   

Dovolená s dětmi vyžaduje prostor. Při představě, že se ubytujete v apartmánech u Lipna, kde pro ně nemáte žádný výběh, žádné dětské hřiště, ani nic podobného, asi není moc lákavá. 

Pokud cestujete s dětmi, dopřejte sobě i jim zábavu. Nejenom, že je zabavíte, ale hlavně si odpočinete. 

Dětské hřiště, houpačka, pískoviště, oplocená zahrada… Parametry, které násobně zlepší vaši dovolenou. 

Tady si najde zábavu každý. A nemusíte ani krok za plot obrovské zahrady. Přitom apartmány leží kousek od Lipna.

Zjistěte, co o apartmánech říkají ostatní   

Chcete mít jistotu, že vaše dovolená v apartmánech u Lipna bude stát opravdu za to? 

Ptejte se známých a omrkněte reference na webu ubytovacího zařízení. Spokojení hosté rádi nechají recenzi. Napoví vám, jak to s apartmány skutečně je. 

Ubytování na jedničku si váží každé recenze, která je jako tato:

“Krásně zařízené ubytování v apartmánech na klidném místě, možnost vyžití pro děti na hřišti před domem, gril, oplocený pozemek s privátním parkováním.” 

Václav M. o apartmánech Nad rybníky

Tip na závěr: Kde je plno, tam je nejlíp   

Opravdu. Zkuste sledovat apartmány u Lipna a zjistíte, že ty nejlepší se rychle plní a mají tak omezené kapacity. 

Na podzim už se obvykle plní místa pro lyžařskou sezónu v únoru a je celkem běžné, že spokojení hosti si svůj oblíbený apartmán klidně zarezervují v létě na příští letní dovolenou. Protože dovolená u Lipna je fajn. 

Prohlédněte si ubytovací možnosti našich penzionů.
A přejeme šťastnou ruku při výběru apartmánů u Lipna.