Únor je na Lipně ve znamení sportu. Co se kde děje?

V únoru na Lipensku vrcholí zimní sezóna a převážně se sportovními akcemi se v okolí rozsypal pytel. K tomu od 5. února začíná koloběh jarních prázdnin, takže se při zimní dovolené na Lipně určitě nebudete nudit. Co si pro vás místní ski areály a obce připravily?

2. až 4. 2. S ČT sport na vrchol ve skiareálu Lipno

Už je to tady zase. Na Lipno přijede Česká televize se svou sportovní reality show s ČT Sport na vrchol, kde se uskuteční závod v obřím slalomu.

Všichni lyžaři si můžou na vlastní lyže vyzkoušet, jaké to je být opravdovým závodníkem, projedou si profesionální obří slalom před objektivy kamer. A v cíli s vámi udělají reportéři ČT rozhovor. Je to prima zábava pro celou rodinu, ideální zpestření zimní dovolené na Lipně.

2. 2.  Pololetí za „pade“ ve Skiparku Frymburk

Nejenom děti školou povinné, ale i studenti středních škol mají v pátek 2. 2. ve Skiparku Frymburk skipas na celý den jenom za 50 Kč.

K získání tohoto výhodného skipasu stačí na pokladně předložit průkazku pojištěnce, index nebo studenský průkaz daného žáka.

Nezapomeňte si průkazy vzít.

10. až 11. 2. Otevřený závod „Kramolínský obřák“

Ve skiareálu Lipno v několika soutěžních kategoriích poměří síly nejmladší lyžařské naděje pocházející z Jihočeského kraje. Nadace Jihočeský Patriot připravila několik zajímavých cen pro ty nejúspěšnější v každé kategorii.

Naše hosty Ubytování na jedničku ale určitě zajímá spíš doprovodná akce: V neděli se uskuteční tréninkový den, který je organizovaný pro začínající lyžaře. Vy i vaše děti tak můžete prubnout, jak trénují amatérští i profesionální lyžaři.

Více info o akci najdete tady>>

10. 2. Lipno Ice Marathon

Lipno Ice Marathon se ukáže taky mezi Černou v Pošumaví a Hůrkou, kousek od našeho ubytování Lipno.V sobotu vystřelí starostka Černé v Pošumaví ze startovní pistole a na Lipně začne velké hemžení. Vytrvalí běžci změří své síly na zamrzlém Lipně (pokud bude led dostatečně silný) a na březích přehrady.

Bude zajímavé sledovat vytrvalostní běžce, kteří se na Lipně obvykle perou s těžkým počasím a kluzkým ledem. Mihnou se i blízko našich penzionů, protože otočka

Ještě se můžete registrovat na tratě 10, 22 a 42 km. Klikněte tady>>

Všechno o závodě najdete na webu>>

17. 2. Hornoplánský masopust

Toho sportu je kolem dost a dost. Je třeba se taky trochu pobavit. Proto je tu pro vás tradiční Hornoplánský masopust, který začíná v 8:00. Ukončení se střílením medvěda je předpokládáno „jako obyčejně“ kolem 19:00 hod. u radnice.

Sraz v maskách je přesně v 8 hodin u rodného domu A. Stiftera v Palackého ulici.

Trasa průvodu: Náměstí čp. 14 – Pihlov – Volarská – Na Výsluní – Švermova – Dobrovodská – Finské domky – Nová – Nad Hřištěm – Komenského – Stifterova – V Domkách – Palackého – Jiráskova – Náměstí.

No a pak to od 20:00 roztočíme v sálu KIC na Masopustní maškarní tancovačce kapelou Flám. Masky za 50, ostatní za 100 Kč.

17. 2. Hornoplánská brusle na pláži v Horní Plané

Doufejme, že se letos Hornoplánská brusle uskuteční. Hosté našeho ubytování na Lipně mají tuhle akci rádi.Když nám počasí a přehrada Lipno dovolí, užijeme si zábavné odpoledne na ledě na pláži v Horní Plané. Budou se tady konat rychlostní závody v několika kategoriích:

Děti do 6 let, děti do 15 let, ženy, maminky s kočárky muži a supermani.

V provozu bude půjčovna bruslí. Pokud neradi závodíte, s dětmi se zabavíte na doprovodném programu, diskotéce na ladě a celou akci zakončí ohňostroj.

Jestli plánujete na únor zimní dovolenou na Lipně, určitě Hornoplánskou brusli nevynechejte. Naše Ubytování na jedničku je od Horní Plané jenom 3 kiláčky.

Skončíme pranostikou věštící třeskutý únor:

Můžeš-li se v lednu vysvléct do košile, připravuj si na únor kožich.
Ale to nám přeci nevadí. Jen ať je u nás na Lipně pořádná zima.