2 tipy na houpavé dobrodružství na Lipně: Čluny i pravidelná lodní linka

Proměňte se na chvíli ze suchozemců na mořské vlky a probázděte Lipno křížem krážem. Na Šumavu pohlédnete ze zvlněné vodní hladiny, objevíte skryté kouty přehrady a možná objevíte místa, kam dosud lidská noha nedošlápla. Poslouží vám k tomu půjčovna motorových člunů nebo klidnější pravidelná lodní doprava.

Slunce pálí, horko k nevydržení a příjemně chladivé vody Lipna vybízejí k tomu, abyste je využili nejenom ke koupání, ale taky k nalodění. Ono dělat si pěší a cyklistické výlety kolem přehrady je zábavné, ale pokud byste na své letní dovolené na Lipně aspoň jednou nevyužili po něm plout, jako byste tu nebyli.

Máme pro vás 3 nejdostupnější možnosti, jak se stát námořníky:

1. Půjčovna motorových člunů – svobodně kamkoliv na Lipně

Zapomeňte na to, že vás během dovolené u nás na Lipně něco limituje. Máte nekonečno atraktivních možností, jak se s celou rodinou zabavit. Jednou z nich je půjčovna motorových člunů Ubytování na jedničku.

U penzionu u Nešlehů mám krásnou malou zátočinu, kde parkují motorové nafukovací čluny s pevným dnem a čekají, až je nastartujete. Vybrat si můžete umírněnější pětikoňový motor, nebo silnější desetikoňový, na kterém už to pěkně sviští.

Půjčte si motorový člun na půl, nebo na celý den a užijete si nezapomenutelné zážitky, které se vám vryjí do paměti: Můžete z vody prozkoumat blízký ostrůvek Tajvan, Králičí ostrov, doplout si k Nové Peci, kde se Vltava mění v Lipno, nebo objevovat klidné a tajemné zátoky v okolí: Hamerskou, Hadí luka či Račinská.

Je na vás, kam se vypravíte. My vám natankujeme plnou nádrž, vesty, instrukce a prozradíme vám, kam se vydat. Naši ubytování mají zaručenou slevu 20 %!

Vše o půjčovně motorových člunů najdete zde>>.

2. Okružní plavby výletními loděmi po Lipně

Prohlédněte si lipenské jezero z pohodlí výletních lodí Adlabert Stifter a Vltava. Loď Adalberet Stifter krouží po Lipně mezi obcemi Frymburk a Lipno nad Vltavou. Vltava pokrývá severní část přehrady – Horní Planá a Černá v Pošumaví.

Pravidelné i okružní plavby po Lipně jsou zpestřením letní dovolené.Loď Adalbert Stifter je na Lipně „nováčkem“. Jezdí od roku 2012, každý rok od poloviny dubna do konce října, takže ji využijete nejenom během letní dovolené. Kromě toho, že zajišťuje pravidelné lodní spoje, pořádá také okružní plavby denní i noční.

A na palubě „Adalberta“ se nudit nebudete – kromě výhledů do okolí se občerstvíte lodním baru a při troše štěstí zažijete dětský program či hudební taneční doprovod.

Vltava na Lipně krouží už od roku 1959. Mimo prázdniny ji využívají převážně školní výlety a skupiny, ale o během vaší letní dovolené je tu vyloženě jenom pro vás – obvykle pluje mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví, ale těšit se můžete i na okružní plavby.

Tip na výlet: Zkombinujte cyklistický výlet s plavbou. Z Hůrky vyjedete na kole po pohodové cyklostezce do Horní Plané, kde se nalodíte. Až vystoupíte v Černé v Pošumaví, na kole už rychle dorazíte k nám, kde se můžete občerstvit v Rybí restauraci Hůrka nebo v restauraci Eder.

Jízdní řády obou lodí najdete na tomto odkazu>>.

Ceník pro Adalberta Stiftera prohlédne zde>>.

Ceník pro Vltavu naleznete tady>>.

Půjčovna motorových člunů je vám celé léto k dispozici. Využijte toho a užijte si Lipno.