2 tipy na adrenalin na kole pro rodiče i děti

Už jste se namlsali všech cyklostezek kolem přehrady, ale stále chcete objevovat Lipno na kole? Okuste ždibet nebo větší porci adrenalinu na rodinném Floutrejlu, nebo na sjezdových koloběžkách. Obě aktivity si vyzkoušíte v Lipně nad Vltavou – a praktické informace najdete v článku.

Lipno na kole, to je pohodička. Houpavé cyklotrasy kolem přehrady, objevování Schwarzenberského plavebního kanálu, Plešné jezero… Jestli už jste tady všude byli a potřebujete na sklonku prázdnin vyzkoušet něco nového, vydejte se do Lipna nad Vltavou na některou ze 3 zajímavých aktivit – obě mají co dočinění s koly:

Floutrejl – rodinná terénní cyklotrasa, pro děti od 5 let

Lipno na kole jenom z kopečka. No není to paráda? Děti si rády na kole zablbnou, ale prostoru se tomu často nedostává – Lipno na kole je sice bezpečné, avšak nikde není takový klid a bezpečno na terénní jízdu na Floutrejlu.

  • 5 km lesem vedená cyklotrasa
  • navržená pro bezpečnou jízdu
  • sjezd hravě zvládnou i menší děti
  • nový zážitek z jízdy – plynule, intuitivně a hravě

Floutrejl je postavený přímo rodiny s dětmi od 5 let. Určitě rádi na vás zapůsobí, že pojedete většinou z kopce a vůbec se nezpotíte. Potkáte terénní vlny, klopenky, občerstvení u Yetiho…

Jak nahoru? Pohodově lanovkou.

Otevírací doba lanová dráha Jezerní: červen – září, každý den 09:00 – 19:30

Otevírací doba lanová dráha Promenádní: červenec – srpen, každý den 9.30 – 17.30

Floutrej je vždycky otevřený podle otevírací doby lanovek. Například v září si ho většinou projedete s lanovkou jen o víkendech.

Tip: Nápady na další cyklovýlety uvidíte po kliknutí SEM >>

Sjezd na koloběžkách s odpruženou vidlicí, pro děti od 8 let

Jednou nohou na zemi, druhou ve vzduchu. Odrazit a valit. 4 km z kopečka po parádním asfaltu. Taková je adrenalinová atrakce se sjezdem na koloběžkách.

U horní stanice lanovky Jezerní, poblíž Stezky korunami stromů, si koloběžky půjčíte a užijete si bezpečný sjezd. Každý dostane ochrannou helmu a některou z koloběžek:

  • sjezdové koloběžky firmy Gravity scooters, speciální model koloběžky do terénu, s odpruženou přední vidlicí a širokým stupátkem pro nohy pro pohodlnou a bezpečnou jízdu
  • dětské koloběžky Kickbike freeride, které děti budou bavit.

Otevírací doba: červen – září, 10.00 – 19.00

Tak do toho s dětmi šlápněte a užijte si Lipno na kole podle svého.