2 nejkrásnější inline stezky na Lipně, kvůli kterým se vyplatí nasadit brusle

Ať už jste zarytí inline bruslaři, nebo byste tomuhle sportu chtěli teprve přijít na zub, vypravte se na 2 nejlepší inline stezky nejenom na Lipně. Uchvátí vás krásná příroda NP Šumava, meandrující Vltava houpavé břehy přehrady, osvětlení a další atraktivity. Obě stezky zvládnou celé rodiny, protože převýšení je zanedbatelné. V článku vám je celé představíme.

Inline stezka ze Stožce do Horní Plané a Hůrky – Vltava a Lipno jako na dlani

Cyklostezka ze Stožce do Nové Pece, která dále pokračuje do Horní Plané a Hůrky, je mnoha inline bruslaři považovaná za to nejlepší, co najdete nejenom na Lipensku. Když ji změříme ze Stožce až do Hůrky, tak naměříme celkem 29 km, ale klidně si ji můžete rozkouskovat.

Na inline stezce pojedete nejdřív podél Vltavy a pak podél Lipna. První úsek vede ze Stožce do Nové Pece a měří přibližně 16 km. Do Stožce se snadno dopravíte autem.

TIP: Nasedněte v Hůrce na vlak a dojeďte až do Stožce. Když nedojedete zpátky, kdykoliv nastoupíte cestou na vlak.

Po výjezdu se Stožce se vám otevře inline stezka s hladkým povrchem a dech beroucí krajina NP Šumava. Cestou budete mít stále po ruce meandrující Vltavu, která se v Nové Peci mění v přehradu Lipno.

Magnetizující příroda prvního úseku vás spíše nabije a tak vám určitě zbude dostatek sil na další pohodový úsek z Nové Pece přes Hory až do Horní Plané a Hůrky. Z Nové Pece vede inline stezka podél Lipna až do našich penzionů.

Trasa je perfektní i pro začátečníky a méně zdatné bruslaře.

Inline stezka podél Lipna z Frymburku do Lipna n/V – jedna z nejhezčích v Česku

Jezerní cyklostezka je hojně vyhledávání také kolečkovými bruslaři. Vede po perfektním povrchu z Frymburku do Lipna nad Vltavou. Trasa je dlouhá 11,5 km a můžete si ji klidně projet i s dětmi, protože na ní nastoupáte pár zanedbatelných metrů, které si ale užijete.

Inline stezka podél Lipna z Frymburku do Lipna n/V má i večerní osvětlení.

Čekají na vás totiž nádherné výhledy na přehradu, zajímavé „houpačky“, zábavné zatáčky i bezpečné krátké sjezdy.

Inline stezka podél Lipna kopíruje břeh mimo silniční provoz. Třešničkou na dortu je, že 8 km úsek je uměle osvětlen, takže tady večer zažijete neopakovatelný zážitek.

Na inline stezku snadno naskočíte v Lipně nad Vltavou z parkoviště Bikeparku Lipno, z parkoviště ve Frymburku a v polovině cesty Lipno – Frymburk na parkoviště Kobylnice.

TIP: Nemáte-li brusle, nevadí! V obou půjčovnách v Horní Plané si půjčíte veškeré vybavení – pro naše hosty se slevou 10 %!

Penziony Ubytování na jedničku sousedí s přehradou i inline stezkou. Využijte toho.